رفتن به مطلب
Kevin

افزایش ۱۸٫۹ درصدی ثبت‌نام دانشجویان ایرانی در آمریکا

پست های پیشنهاد شده

نتایج بررسی سالانه نام‌نویسی‌های بین‌المللی دانشگاه‌های آمریکا نشان می‌دهد، میزان جذب دانشجویان چینی و هندی به دانشگاه‌های آمریکایی همچنان درصد بسیار بالایی دارد.

 

در این گزارش تعداد کل دانشجویانی که از کشورهای مختلف، از جمله ایران در سال تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۰ در دانشگاه‌های آمریکایی ثبت‌نام کرده‌اند منتشر شده است.

 

تعداد دانشجویان چینی در این دوره زمانی ۲۸۶٬۹۲۵ نفر اعلام شده و هند نیز در این دوره ۱۰۳٬۸۹۵ دانشجو در آمریکا داشته است.

 

هند پس از چین بزرگترین کشوری است که در حدود ۱۰۳٬۸۹۵ دانشجوی آن در آمریکا مشغول به تحصیل‌اند.

 

این تعداد به معنی ۱۴ درصد از کل دانشجویان بین‌المللی در آمریکا است.

 

این گزارش که توسط موسسه آموزش بین‌المللی یا IIE ارائه شده، نشان می‌دهد تعداد دانشجویان بین‌المللی در سال‌های تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۰ افزایش داشته است.

 

۱۰ کشوری که بیشترین تعداد دانشجویان را در آمریکا دارند، عبارتند از کشورهای چین، هند، کره جنوبی، کانادا، تایوان، عربستان، ژاپن، ویتنام، مکزیک و ترکیه. روی هم رفته ۴۷۱٬۹۴۷ دانشجو از این ۱۰ کشور در دوره تحصیلی ۲۰۱۰-۲۰۱۱ در دانشگاه‌های آمریکا ثبت‌نام کرده‌اند.

 

رتبه ایران در این گزارش ۲۲ است، تعداد دانشجویان ایرانی که در سال تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۰ در دانشگاه‌های آمریکا ثبت‌نام کرده‌اند، ۵٬۶۲۶ نفر اعلام شده است که در مقایسه با ۴٬۷۳۱ دانشجوی سال ۲۰۱۰-۲۰۰۹ افزایشی ۱۸٫۹ درصدی داشته است.

 

تعداد دانشجویان ثبت‌نام کرده در دانشگاه‌های آمریکا از کشورهای چین، عربستان و ایران نسبت به سال تحصیلی ۲۰۱۰-۲۰۰۹ بیشترین افزایش را داشته‌اند.

 

این گزارش از سال تحصیلی ۱۹۴۸-۱۹۴۹ به صورت سالانه منتشر می‌شود.

 

در اولین سال انتشار تعداد کل دانشجویان بین‌المللی ۲٬۴۰۳٬۴۰۰ نفر بوده است. اکنون و پس از گذشت ۶۳ سال تعداد کل دانشجویان بین‌المللی که سالانه در آمریکا ثبت نام می کنند به ۲۰٬۵۵۰٬۰۰۰ نفر رسیده است. [JUSTIFY] منبع:گروه خبر سیمرغ[/JUSTIFY]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

×