رفتن به مطلب
Negarita

:::: اخبــــــــار کشتی ::::

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]

کار دشواری برای انتخاب ملی پوشان پیش رو داریم/ نسل تکنیکی در راه است

سرمربی تیم کشتی آزاد جوانان ایران گفت: حضور کشتی گیران مستعد و پرتوان کار ما را برای انتخاب نفرات تیم کشتی آزاد جوانان ایران دشوار کرده است.

[JUSTIFY] علیرضا رضایی، سرمربی تیم کشتی آزاد جوانان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: ارائه فنون زیبا و اصیل کشتی توسط کشتی گیران جوان در رقابت‌های کشتی آزاد جام شهید هاشمی نژاد، نوید بخش حضور نسلی توانمند و تکنیکی در کشتی کشور است.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] وی ادامه داد: باید تلاش کنیم نسل جدید کشتی گیران آزادکار کشور را تا رسیدن به سکوهای معتبر جهانی و المپیک همراهی کنیم و با پیاده کردن برنامه‌ریزی درست، راه کسب موفقیت‌ها را برای این کشتی گیران هموار کنیم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] دارنده مدال برنز جهان در مورد سطح جام شهید هاشمی نژاد در هفته گذشته اظهار داشت: اعلام فدراسیون کشتی مبنی بر اینکه رقابت‌های جام شهید هاشمی نژاد یک مرحله از انتخابی تیم جوانان است موجب شد، تیم‌ها با توان توان و نفرات اصلی خود در این مسابقات شرکت کنند و این عامل زیبایی کشتی‌ها را دوچندان کرد.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] وی با اشاره به اینکه رقابت‌های انتخابی تیم کشتی آزاد جوانان در اواخر بهمن ماه برگزار می شود، در پایان خاطر نشان کرد: ترکیب نهایی تیم کشتی آزاد جوانان ایران پس از برگزاری آخرین اردوی آماده سازی در فروردین‌ماه مشخص خواهد شد و تیم ملی اواخر اسفندماه با تمام توان در رقابت‌های بین المللی "سیراکف" بلغارستان شرکت خواهد کرد.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] رقابت‌های کشتی جام شهید هاشمی نژاد اواخر هفته گذشته با حضور چهره‌های سرشناس در بهشهر برگزار شد.[/JUSTIFY]

[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER]

توکلیان از کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد جدا شد

امیر توکلیان، مربی خراسانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان از کادر فنی این تیم جدا شد.

[JUSTIFY] به گزارش خبرنگار مهر، امیر توکلیان، دارنده مدال نقره جهان که پس از بازی‌های آسیایی گوانگجو به جمع اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد اضافه شده بود بدلیل برخی اختلاف نظرها از جمع مربیان این تیم کنار رفت.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] ظاهرا دلیل اصلی جدایی توکلیان از کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد اختلاف دیدگاه با غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بوده است.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] با توجه به این مسئله محسن کاوه، مصطفی میرعمادیان و ابراهیم مهربان دستیاران محمدی در راه المپیک لندن خواهند بود، البته ممکن است بازهم شاهد تغییرات و یا حضور فرد جدیدی در کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد باشیم.[/JUSTIFY]

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

تیم‌های ملی کشتی ایران با 13 کشتی گیر راهی لندن می‌شوند

تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران با 13 کشتی گیر برای شرکت در رقابت‌های آزمایشی المپیک لندن 15 آذرماه راهی انگلیس خواهند شد.

[align=JUSTIFY] به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی کشتی ایران از سوی فدراسیون جهانی کشتی به مسابقات کشتی المپیک آزمایشی لندن دعوت شده‌اند. این مسابقات و اردوی مشترک با حضور بیش از 35 کشور مطرح دنیا روزهای 17 تا 20 آذرماه درشهر لندن برگزار می شود.

- ترکیب تیم‌های ملی کشتی ایران به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

55 کیلوگرم: فرزاد جعفری

60 کیلوگرم: سیداحمد محمدی

66 کیلوگرم: مصطفی حسین‌خانی

74 کیلوگرم: صادق گودرزی

84 کیلوگرم: احسان لشگری

96 کیلوگرم: حامد طالبی زرین‌کمر

120 کیلوگرم: جابر صادق‌زاده[/align] [align=JUSTIFY] سرمربی: غلامرضا محمدی

مربیان: محسن کاوه و ابراهیم مهربان[/align] [align=JUSTIFY] کشتی فرنگی:

55 کیلوگرم:[/b] سامان عبدولی

60 کیلوگرم: حمید سوریان

66 کیلوگرم: امید نوروزی

74 کیلوگرم: محسن قاسمی

84 کیلوگرم: ایران نماینده‌ای ندارد

96 کیلوگرم: قاسم رضایی

120 کیلوگرم: بشیر باباجان‌زاده[/align] [align=JUSTIFY] سرمربی: محمد بنا

مربیان: جمشید خیرآبادی و حمیدرضا اسماعیل‌نژاد[/align]

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

فرصت دستیابی به مدال المپیک را از دست نمی‌دهم/ افتخاراتم را تکمیل می‌کنم

دارنده پنج مدال طلای مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان گفت: تمامی برنامه‌هایم را برای کسب مدال طلا در المپیک و تکمیل افتخاراتم در این رویداد متمرکز کرده‌ام.

[JUSTIFY] حمید سوریان، کشتی گیر فرنگی کار وزن 55 کیلوگرم کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در هشت مانده تا رقابت‌های المپیک 2012 لندن هدفم تنها و تنها کسب مدال در این رویداد مهم است.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] وی ادامه داد: به طور حتم در بین پنج مدال طلای جهانی‌ام جای یک مدال المپیک خالی است. با تمرینات منظم و با برنامه‌ای که تا شروع بازی‌های المپیک 2012 لندن مربیان برایم در نظر گرفته‌اند به این مهم می رسم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] سوریان تصریح کرد: پس از اینکه در رقابتهای جهانی شرکت نکردم بیشتر مشغول حل مشکلات و مسائل شخصی خود بودم و در این دو مرحله اردو تمرینات اختصاصی و خوبی را زیر نظر محمد بنا همراه با سایر اردونشینان دنبال می کنم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] وی تاکید کرد: در اردو و مسابقات آزمایشی المپیک که از17 آذر در لندن برگزار می‌شود با صلاحدید کادر فنی در وزن 60 کیلوگرم کشتی می گیرم که فکر می‌کنم این رقابت‌ها به من کمک کند تا بتوانم به شرایط مطلوب نزدیک شوم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] سوریان اظهار داشت: از همان لحظه‌ای که در بازی‌های المپیک 2008 پکن از رسیدن به مدال محروم شدم تصمیم گرفتم در المپیک بعدی جبران کنم و این فرصت را از دست نمی دهم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت صلاحدید کادر فنی در مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا که قرار است فروردین سال آینده در قزاقستان برگزار شود شرکت خواهم کرد و پس از کسب سهمیه خود را برای حضوری پرقدرت در المپیک لندن که مدال آن برای من بسیار مهم است، آماده می شوم.[/JUSTIFY]

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

قنبری از تیم کشتی شهرداری ملایر اخراج شد

فریدون قنبری پس از ایجاد حواشی در دیدار خونه به خونه بابل و شهرداری ملایر از تیم ملایری اخراج شد.

[JUSTIFY] به گزارش خبرنگار مهر، با تصمیم کادرفنی و مسئولان تیم شهرداری ملایر، فریدون قنبری کشتی‌گیر مسن کرمانشاهی که مدال طلای آسیا را در کارنامه خود دارد و در وزن 96 کیلوگرم برای ملایری‌ها کشتی می‌گرفت، به دلیل عدم توجه به قانون برگزاری مسابقات برابر تیم خونه به خونه بابل و ترک تشک در حین مسابقه از این تیم کنار گذاشته شد.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] قنبری روز دوشنبه در هفته چهارم لیگ برتر کشتی آزاد و در مسابقه مقابل مهدی مازندرانی، کشتی‌گیر تیم خونه به خونه بابل بعد از اینکه تایم را یک بر صفر برد و در تایم دوم 2 بر صفر عقب افتاد پس از امتیاز و اخطار داوران بدلیل حرکت غیرورزشی به حالت اعتراض تشک را ترک کرد و در نهایت بازنده این مسابقه شد. نماینده ملایر با نتیجه 6 بر یک در این مسابقه شکست خورد.[/JUSTIFY]

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

امیر عفراتی جایگزین گودرزی در تیم تله کابین همدان شد

سعید گودرزی، سرمربی تیم کشتی آزاد تله کابین گنجنامه همدان در لیگ برتر از جمع کادر فنی این تیم کنار گذاشته شد و جای خود را به امیر عفراتی داد.

[JUSTIFY] به گزارش خبرنگار مهر، سعید گودرزی، سرمربی تیم کشتی آزاد تله کابین گنجنامه همدان در چهار هفته لیگ برتر کشتی آزاد در سه مسابقه صاحب یک پیروزی و دو شکست شد.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] به این ترتیب به نظر می رسد قرار نگرفتن صادق گودرزی، دارنده مدال نقره جهان و فرزند سرمربی تیم در ترکیب و برخی دیگر از مسائل و همچنین دو شکست در این مورد نقش داشته است.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] امیر عفراتی که سابقه نایب رئیسی فدراسیون کشتی را در کارنامه دارد، قرار است در ادامه رقابت‌ها لیگ برتر کشتی آزاد وظایف مسائل فنی این تیم را برعهده بگیرد.[/JUSTIFY]

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

گودرزی به تیم شهرداری ملایر می‌پیوندد

صادق گودرزی، کشتی گیر وزن 74 کیلوگرم کشورمان بدنبال پیوستن به تیم زادگاه خود شهرداری ملایر است.

[JUSTIFY] به گزارش خبرنگار مهر، گودرزی که با تیم تله کابین گنجنامه همدان برای حضور در رقابت‌های کشتی آزاد لیگ برتر باشگاه‌های کشور به توافق رسیده بود، بدلیل برخی مشکلات از این تیم جدا شد.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] جدایی گودرزی از تیم همدان دلیل مالی نداشته بلکه برخی اختلاف نظرهای پدر وی سعید گودرزی، سرمربی تله کابین گنجنامه همدان با مسئولان نماینده همدان در این امر نقش داشته است[/JUSTIFY]

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

اعزام قهرمان لیگ برتر کشتی آزاد به جام باشگاه‌های آسیا یا یک تورنمنت بزرگ

خبرگزاری فارس: تیم قهرمان لیگ برتر کشتی آزاد به رقابت‌های جام باشگا‌های آسیا و یا یک تورنمنت بین‌المللی بزرگ اعزام می شود.

13900901085843_PhotoA.jpg

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی،‌ جلسه هماهنگی رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد برای بررسی برنامه‌ دور برگشت این مسابقات با حضور حجت‌الله خطیب، سرپرست فدراسیون کشتی برگزار شد.

در این جلسه بر لزوم برگزاری لیگ به صورت پویا در چند ماه و جلوگیری از فشردگی مسابقات، معاف کردن کشتی‌گیران و مربیان ملی‌پوش از لیگ با حمایت مالی فدراسیون، حضور قانونمند کشتی‌گیران و مربیان و لزوم عمل به تعهدات مالی و اخلاقی طرفین توسط نمایندگان تیم‌ها تاکید شد.

نمایندگان تیم‌های حاضر در این نشست ضمن بحث و تبادل نظر در مورد مسائل مطرح شده با برنامه دور برگشت لیگ برتر که از 27 آذرماه آغاز می‌شود موافقت کردند. در این نشست مقرر شد تیم قهرمان لیگ برتر راهی رقابت‌های جام باشگا‌های آسیا شده و یا در یک تورنمنت بین‌المللی بزرگ شرکت کند.

این جلسه با حضور خطیب سرپرست، محمدعلی صنعتکاران نایب رئیس، عباس نمازیان سرپرست کمیته لیگ فدراسیون کشتی و نمایندگان تیم‌های حاضر در لیگ برتر کشتی آزاد سال 90 عصر امروز در فدراسیون کشتی برگزار شد.

امیر عفراتی مدیرعامل تیم تله کابین گنجنامه همدان، سهراب لاریجانی سرپرست سایپا شمال، عربی و درستکار نمایندگان ثامن‌الحجج (ع) سبزوار، اصلانی مدیر فنی شهرداری ملایر، زلف‌خانی و آرزه نمایندگان تیم‌های نفت تهران و پیشگامان آسانسور مازندران در این نشست حضور داشتند.

پس از برگزاری جلسه هماهنگی نمایندگان تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد برنامه دور برگشت این مسابقات مشخص شد و مقرر شد تا دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر یکشنبه 27 آذرماه آغاز شود.

همچنین مسابقات نیمه‌نهایی و نهایی این رقابت‌ها نیز 26 دی ماه و به صورت متمرکز در یک شهر برگزار می‌شود که پس از جلسه مسئولان فدراسیون و نظرخواهی از تیم‌های حاضر در این مرحله شهر میزبان معرفی خواهد شد.

[/align]

لینک به ارسال

26 دی ماه نقطه پایان لیگ برتر كشتی آزاد

تهران - مسابقه های كشتی آزاد لیگ برتر قهرمانی باشگاه های ایران، روز 26 دی ماه با برگزاری دیدارهای فینال و رده بندی، به نقطه پایانی خود می رسد.

T30694119-2012945.jpg [align=RIGHT] به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون كشتی، پس از برگزاری جلسه هماهنگی نمایندگان تیم ‌های حاضر در مسابقه های كشتی آزاد لیگ برتر، برنامه دور برگشت این مسابقه ها نیز

مشخص شد.

این جلسه با حضور 'حجت الله خطیب' سرپرست جدید فدراسیون كشتی، 'محمدعلی صنعتكاران' نایب رییس، 'عباس نمازیان' سرپرست كمیته لیگ فدراسیون كشتی و نمایندگان تیم ‌های حاضر در لیگ برتر كشتی آزاد، روز پنجشنبه در محل فدراسیون كشتی تشكیل شد.

در پایان این جلسه، مقرر شد تا مرحله برگشت مسابقه های

لیگ برتر كشتی آزاد، روز یكشنبه 27 آذر ماه آغاز شود.

همچنین مرحله نیمه ‌نهایی و نهایی این مسابقه ها نیز روز 26 دی ماه و به صورت متمركز در یك شهر برگزار می شود كه پس از

نظرخواهی از تیم ‌های حاضر در این مرحله، شهر میزبان معرفی خواهد شد. [/align]

لینک به ارسال

BlueDot.gif

جلسه هماهنگی لیگ برتر كشتی آزاد تشكیل شد

تهران - جلسه هماهنگی مسابقه های كشتی آزاد لیگ برتر قهرمانی باشگاه های ایران، روز پنجشنبه با حضور سرپرست جدید فدراسیون كشتی تشكیل شد و نمایندگان تیم های شركت كننده، نظرات خود را بیان كردند.

T30694024-2012836.jpg [align=RIGHT] به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون كشتی،‌ در ابتدای این جلسه، 'محمدعلی صنعتكاران' نایب رییس فدراسیون كشتی با اشاره به اینكه لیگ برتر كشتی آزاد می‌ تواند از نظر مالی به كشتی‌ گیران كمك كند، گفت: به هر حال باید به صورتی برنامه ریزی شود تا بتوانیم با توجه به اینكه در سال المپیك هستیم، برنامه‌ های تیم ملی كشتی آزاد ایران را پیش ببریم.

'حجت‌ الله خطیب' سرپرست جدید فدراسیون كشتی نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینكه باشگاه ‌داری، كار سخت و پر زحمتی است، اظهار داشت: باید با كمك باشگاه‌ ها‌، افراد علاقه مند و با همكاری وزارت ورزش و جوانان، باشگاه ‌های با ثباتی داشته باشیم كه حضورشان فقط به یك فصل منتهی نشود.

خطیب خطاب به نمایندگان تیم های شركت كننده، خاطرنشان كرد: شما با حضور در مسابقه های لیگ برتر، خدمت بزرگی به كشتی می‌ كنید و امیدوارم با كمك هم بتوانیم این كار ارزشمند را به خوبی پیش ببریم.

'عباس نمازیان' سرپرست كمیته لیگ فدراسیون كشتی در ادامه با اشاره به برخی مشكلات در دور رفت لیگ برتر كشتی آزاد اظهار داشت: با توجه به اینكه در سال المپیك هستیم، برنامه دور برگشت را با هماهنگی تیم‌ ها آماده كرده ‌ایم تا برنامه ‌های تیم ملی كشتی آزاد كشورمان نیز به خوبی پیش برود.

در ادامه این جلسه، نمایندگان تیم‌ های حاضر، مواردی همچون تحت پوشش قرار دادن یك ساله كشتی‌ گیران توسط باشگاه‌ ها، كمك به تیم ملی از طریق تحت پوشش قرار دادن جوانان آینده ‌دار و حمایت از باشگاه ‌های حاضر در مسابقه های لیگ برتر كشتی آزاد با در نظر گرفتن مشوق ‌هایی همچون حضور تیم برتر در یك تورنمنت بین ‌المللی را مطرح كردند.

همچنین لزوم برگزاری مسابقه های لیگ برتر به صورت پویا در چند ماه و جلوگیری از فشردگی این مسابقه ها، معاف كردن كشتی‌ گیران و مربیان تیم ملی از لیگ با حمایت مالی فدراسیون كشتی، حضور قانونمند كشتی ‌گیران و مربیان و لزوم عمل به تعهدات مالی و اخلاقی دو طرف، از دیگر موارد مطرح شده توسط نمایندگان تیم ‌ها در این جلسه بود.

نمایندگان تیم ‌های حاضر در این نشست ضمن بحث و تبادل نظر در مورد مسایل مطرح شده، ضمن قدردانی از فدراسیون كشتی برای در نظر گرفتن نظرات آن ‌ها با توجه به در پیش بودن بازی های

المپیك، با برنامه دور برگشت مسابقه های كشتی آزاد لیگ برتر كه از روز 27 آذر ماه آغاز می ‌شود، موافقت كردند.

همچنین در این جلسه مقرر شد، تیم قهرمان مسابقه های لیگ برتر كشتی آزاد در مسابقه های جام باشگا‌ه های آسیا و یا در یك تورنمنت بین ‌المللی بزرگ كشتی شركت كند.

مدیرعامل باشگاه تله كابین گنجنامه همدان، سرپرست تیم سایپا شمال، نمایندگان تیم ثامن‌الحجج (ع) سبزوار، مدیر فنی تیم شهرداری ملایر و نمایندگان تیم ‌های نفت تهران و پیشگامان آسانسور مازندران، در این جلسه حضور داشتند. [/align]

لینک به ارسال

خبر اخراجم از شهرداری ملایر شایعه است

از شایعه سازان شکایت می‌کنم/کشتی بیش از هر چیز نیاز به آرامش دارد/کارنامه کشتی ایران گویای موفقیت یزدانی خرم است/

567577778.jpg&w=150&h=1 [align=JUSTIFY]ایلنا: امیر توکلیان در پی شایعه اخراجش از تیم کشتی شهرداری ملایر گفت: اخراجم صحت ندارد‏ و از شایعه سازان شکایت می‌کنم.

امیر توکلیان در گفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اظهارات فوق، تاکید کرد: شایعات اخیر مبنی بر اخراج من از تیم شهرداری ملایر کذب است. برخی از دوستان در این میان اقدام به شایعه پراکنی نمودند. بدون شک من هم اقدام به پیگیری و شکایت از منبع این شایعه خواهم کرد.

وی همچنین در ادامه در خصوص شانس کسب سهمیه مسابقات المپیک توسط کشتی گیران تیم ملی، خاطرنشان کرد: من اطمینان دارم تیم ما در اوزان ۸۴، ۶۰ و۱۲۰ کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک خواهد شد. ضمن اینکه تمام کشتی گیران تیم ملی نیز توانایی و شایستگی کسب مدال در مسابقات المپیک را دارند.

توکلیان با بیان اینکه امیدوارم قطاری که امروز حرکت کرده، بتواند در المپیک نتیجه مطلوب را بگیرد، تصریح کرد: آرزو می‌کنم هر کسی که در راس فدراسیون کشتی قرار می‌گیرد، بتواند به شایستگی از عهده این کار برآید چراکه کشتی ما در حال حاضر بیش از هر چیز نیاز به آرامش دارد.

وی افزود: همانطور که قبلا اشاره کردم، من برای کناره گیری از تیم ملی کشتی دلایل و شرایط خود را داشتم. از سوی دیگر با فدراسیون کشتی به خصوص شخص آقای خطیب هم مشکلی نداشته و ندارم.

توکلیان در پایان در خصوص عملکرد یزدانی خرم در فدراسیون کشتی تاکید کرد: کارنامه کشتی ایران در این چند سال گویای موفقیت یزدانی خرم در سمت ریاست این فدراسیون است. امیدوارم موفقیت‌های چند ساله کشتی فرنگی و آزاد در تمام عرصه‌های بزرگسالان، جوانان و... تداوم یابد.

[/align]

لینک به ارسال

دو مربی كشتی آزاد ایران روز یكشنبه عازم ایتالیا می شوند

تهران - دو مربی كشتی آزاد ایران برای شركت در كلاس بین المللی مربیگری فدراسیون بین المللی كشتی (فیلا) در ایتالیا، بامداد روز یكشنبه 13 آذر ماه عازم این كشور می شوند.

T30693975-2012690.jpg [align=RIGHT] به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون كشتی، 'نادر ناظری' و 'علی شكری پور' هر دو از استان مازندران، دو مربی اعزامی فدراسیون كشتی كشورمان به كلاس مذكور در ایتالیا هستند كه سابقه مربیگری در تیم های كشتی آزاد نوجوانان و جوانان ایران را دارند.

كلاس بین المللی مربیگری كشتی آزاد 'فیلا' در روزهای 14 تا 16 آذر ماه در شهر رم پایتخت ایتالیا برگزار خواهد شد.

همچنین روادید 'مصطفی میرعمادیان' دیگر مربی كشتی آزاد كشورمان از استان مازندران و همچنین 'عزیزالله اطاعتی' داور درجه یك بین المللی كشتی و معاون انستیتو كشتی و 'رامین امیرساسان' پزشك متخصص تغذیه تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی ایران كه دو مدرس ایرانی این كلاس هستند، هنوز صادر نشده است. [/align]

لینک به ارسال

توکليان در گفتگو با آريا:بدون حاشيه تيم ملي را ترک کردم [align=CENTER][/align] بزرگنمایی: SingleMinus.gif MiddlePlus.gif [align=JUSTIFY]

خبرگزاري آريا-مربي سابق تيم ملي کشتي گفت:در گذشته به دفعات در کنار ساير مربيان در خدمت تيم ملي بوده ام ولي اينبار اصلا شرايط براي ادامه همکاري وجود نداشت و ترجيح دادم که کناره گيري کنم.

امير توکليان،مربي سابق تيم ملي کشتي آزاد،تصريح کرد:در بازيهاي آسيايي دوحه،مسابقات آسيا چين و يا در بوداپست همراه به عنوان مربي در کنار تيم ملي بوده و نهايت تلاش خود را براي موفقيت تيم ملي انجام داده ام و البته در آن زمان وضعيت ايده آل بود و مي توانستم داشته هاي خود را در اختيار ملي پوشان قرار دهم ولي واقعيت اين است که شرايط براي ادامه کار اصلا مناسب نبود به همين دليل تصميم گرفتم که کناره گيري کنم چون مهمترين ويژگي اردوها اين بود که تمامي تصميمات به صورت فردي گرفته مي شد و هيچ توجهي به ساير نفرات در اردوها نمي شد والبته بعضي اوقات نيز که تصميمات به صورت گروهي اتخاذ مي شد با اختلافات زيادي اين امر انجام همراه بود.

وي در پايان به آرياافزود:تيم ملي کشتي بايد در آينده اي نزديک در مسابقات مهم و حساس المپيک شرکت کند و در اين مدت بيش از هر چيز نيازمند تمرکز و آرامش است به همين دليل ترجيح دادم که خيلي آرام و بدون حاشيه کناره گيري کنم تا تيم ملي بتواند دروند صعودي خود را طي کرده و همچون گذشته بتواند افتخارات زيادي را براي کشورمان فراهم آورد البته بايد اضافه کنم که هيچ مشکلي با مسئولين فدراسيون و کادر مربيان تيم ملي نيز ندارم و با اين کارنامه مشخصي که دارم حتما در آينده دوباره در خدمت تيمهاي ملي خواهم بود.

لینک به ارسال

بعد از ثبت فهمیدم قراردادم رایگان است

گودرزی: همدانی‌ها می‌خواستند از من و صادق سوء استفاده کنند/جانشین توکلیان نمی‌شوم

خبرگزاری فارس: سرمربی سابق تیم کشتی آزاد تله‌کابین گنجنامه همدان گفت: همدانی‌ها می‌خواستند هر هفته بار تیم را به دوش صادق و میثم بگذارم تا از من و صادق سوء استفاده کنند.

13900725113718_PhotoA.jpg

سعید گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره کنارگذاشته شدن از هدایت تیم تله‌کابین گنجنامه همدان گفت: اگر فهرست اسامی کشتی‌گیرانی که در تیم ما حضور دارند را با تیم‌های رقیب مقایسه کنید به هیچ عنوان قابل قیاس نیست.

وی ادامه داد: پیش دیدار مقابل ثامن‌الحجج سبزوار اعلام کرده بودم که دیگر نمی‌آیم؛ زمانی‌که برای امضا قراردادم به دفتر هیئت کشتی همدان رفتم به من گفتند که فعلا سفید امضا کنم و بعد از آن در زمان ثبت قرارداد در فدراسیون کشتی عفراتی مبلغ آن را تعیین خواهد کرد.

گودرزی ادامه داد: من برای اینکه بگویم پولکی نیستم مخالفتی نکردم. اما بعد از اینکه با فدراسیون تماس گرفتم متوجه شدم که قراردادم رایگان ثبت شده است.

مربی سازنده کشتی همدان افزود: حدود 40 سال در کشتی هستم و فراز و نشیب‌های زیادی را دیده‌ام. سوابق و کارنامه من مشخص است که چه طور در شهرستانی که ریشه در کشتی ندارد سازندگی کرده و نامش مطرح شده است.

گودرزی تصریح کرد: همدانی‌ها می‌خواستند از من و صادق سوء استفاده کنند. آنها می‌خواستند که من هر هفته بار تیم را به دوش صادق و میثم بگذارم. انتظار داشتند که هر هفته از صادق استفاده کنم و المپیک را فدای تیمشان کنم. اما در نظر داشتیم در یک دیدار رفت و در یک دیدار برگشت از صادق استفاده کنیم.

وی ادامه داد: چند کشتی‌گیر هم با نظر خودشان به تیم تحمیل کردند. بدون هماهنگی با من و با نظر سرپرست تیم کشتی‌گیران را به خانه‌شان می‌فرستادند. در 3 هفته اول کشتی‌های سختی به ما خورد. چطور می‌توان با کشتی‌گیران یکی - دو میلیون تومانی از پس کشتی‌گیران تیم ملی برآمد؟ من باید معجزه کنم یا صادق؟

گودرزی گفت: به همین دلیل اعلام کردم که دیگر همکاری نمی‌کنم و خیلی کم‌لطفی کردند که گفتند من را کنار گذاشته‌اند چون اس ام اس‌هایی که برای بازگشتم به من فرستاده‌اند موجود است. من خودم رفتم؛ مگر کسی حاضر است رایگان از زندگی خودش بگذرد و این همه سختی را تحمل کند؟

وی افزود: تیم را با اتوبوس به مسابقات می‌فرستادند و خودشان با هواپیما می‌آمدند. کشتی‌‌گیران به من می‌گفتند که آب آشامیدنی در تمرینات ندارند. بدون هماهنگی با من هم کشتی‌گیر روس را جذب کردند و پولشان را هدر دادند. از این موضوع ناراحت نیستم و از خدا می‌خواستم که دیگر در این تیم نباشم.

گودرزی درباره حضور خودش و صادق در تیم شهرداری ملایر گفت: به نظر من اگر صادق امسال در لیگ شرکت نکند بهتر است. برکناری توکلیان کار خوبی نبود. من هم هیچ موقع به خودم اجازه نمی‌دهم که جانشین توکلیان شوم. وقتی یک فوتبالیست تیم کشتی شهرستان ملایر را اداره می‌کند نباید بیش از این انتظار داشت. توکلیان مربی بزرگی است و از این موضوع خیلی ناراحت شدم.

لینک به ارسال

همچنان سرمربی تیم کشتی شهرداری ملایر هستم

سرمربی تیم کشتی آزاد ملایر گفت: از این تیم کنار گذاشته نشده ام و تمام تلاشم را بکار می برم تا تیمم در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی آزاد حضور یابد.

[JUSTIFY]امیر توکلیان سرمربی تیم کشتی آزاد ملایر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: افتخار می کنم با توجه به درخواست مسئولان ورزشی و سیاسی شهرستان ملایرو حسینی و رضایی از مسئولان این تیم پس از هشت سال حضور در تیمهای مشهدی امسال هدایت تیم شهرداری ملایر را بر عهده گرفتم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY]توکلیان تصریح کرد: من خیلی دیر به این تیم پیوستم اما همه تاکنون از من حمایت کرده اند و بیشتر کشتی گیران مد نظرم جذب شده اند. به امید خدا همراه با این تیم به مرحله نیمه نهایی صعود می کنیم.[/JUSTIFY]

لینک به ارسال

فکر می‌کردم شرایط کار کردن مانند سال‌های گذشته است

توکلیان: حاکم بودن خرد فردی در تیم ملی کشتی آزارم می‌داد/ حاضر نیستم به هر قیمتی باشم

خبرگزاری فارس: مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد گفت: موضوعی که بیش از هر چیزی من را در مدت حضورم در تیم ملی آزار داد، حاکم بودن خرد فردی در مقابل خرد جمعی بود.

13900718083928_PhotoA.jpg

امیر توکلیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره علت کناره‌گیری‌اش از ترکیب کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد گفت: این دفعه اول من نبود که به عنوان مربی در تیم ملی فعالیت می‌کردم. سال 2005 بوداپست در کنار تیم ملی بودم و سال 2006 در کنار منصور برزگر نایب قهرمان جهان شدم.

وی ادامه داد: در بازی‌های آسیایی 2006 دوحه قطر که بهترین نتیجه را گرفتیم مربی تیم ملی بودم و در مسابقات قهرمانی 2005 آسیا در چین هم مربی تیم ملی بودم. امسال هم اگر برای کمک به تیم ملی آمدم فکر می‌کردم شرایط کار کردن مانند آن سال‌های گذشته است، اما دیدم که اینطور نبود.

دارنده نشان نقره جهان تصریح کرد: موضوعی که بیش از هر چیزی من را در این مدت آزار داد حاکم بودن خرد فردی در مقابل خرد جمعی بود. تصمیمات یکطرفه گرفته و اجرا می‌شد. برخی‌ جاها هم که قرار بود به جمع‌بندی گروهی برسیم با اصطکاک زیاد، تصمیمات گرفته می‌شد.

توکلیان ادامه داد: با توجه به اینکه نزدیک آوردگاه مهم المپیک هستیم و برای این که برای تیم حاشیه‌ای درست نشود ترجیح دادم و تصمیم گرفتم که کناره‌گیری کنم. همه من را می‌شناسند و کارنامه‌ام مشخص است؛ هیچ مشکلی با فدراسیون کشتی و شخص خطیب ندارم. شرایط کار کردن مهیا نبود و تصمیم به رفتن گرفتم.

وی خاطر نشان کرد: در جایی که نتوانی کار کنی، رفتن بهتر است. من مربی هستم که مانند خیلی‌ها حاضر نیستم به هر قیمتی باشم. وقتی نگاه ما در تیم ملی، ملی نیست باید با چه قیمتی کار کنیم؟ مردم باید برخی از واقعیت‌ها را بدانند، اما چون کشتی را دوست دارم سکوت می‌کنم تا تیم ملی کشورمان به موفقیت برسد.

توکلیان تصریح کرد: تنها آرزوی من موفقیت کشتی در تمام عرصه‌ها به خصوص در المپیک است. نه کسی را دارم که با او لابی کنم و نه اهل این کارها هستم. در باشگاه راه‌آهن به کار خودم ادامه می‌دهم و برای موفقیت کشتی دعا می‌کنم؛ به دنبال تخریب کسی هم نیستم.

لینک به ارسال

[align=CENTER] زمان‌بندي اشتباه انتخابات فدراسیون كشتی [/align] تغییر و تحول مدیریتی در راس فدراسیون كشتی كه ورزش اول ایران بشمار می رود ، برنامه ریزی برای حضور شایسته ملی پوشان كشورمان در این رویداد مهم را دچار مشكل می كند. [align=JUSTIFY] [align=JUSTIFY]ايرنا: ' منصور برزگر ' كه برای عقد قرارداد با فدراسیون كشتی تركیه به منظور هدایت تیم ملی كشتی آزاد این كشور در آنكارا بسر می برد ، گفت : برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون كشتی آن هم پیش از بازی های المپیك صحیح نیست .

برزگر افزود : با توجه به اینكه تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی ایران قرار است در بازی های المپیك 2012 لندن شركت كنند، بهتر بود مسوولان ورزش كشور انتخابات فدراسیون كشتی را همانند دیگر فدراسیون های كشتی جهان پس از بازی های لندن انجام می دادند.

وی افزود:تغییر و تحول مدیریتی در راس فدراسیون كشتی كه ورزش اول ایران بشمار می رود ، برنامه ریزی برای حضور شایسته ملی پوشان كشورمان در این رویداد مهم را دچار مشكل می كند.

برزگر درباره حضورش در آنكارا و عقد قرارداد با فدراسیون كشتی تركیه به منظور هدایت تیم ملی كشتی آزاد این كشور گفت : ترك ها چند سال پیش نیز از من برای هدایت تیم ملی كشتی آزاد این كشور دعوت كرده بودند كه در آن زمان من پاسخ نه به آنان دادم ولی اكنون پس از بررسی وضعیت كشتی گیران این تیم تصمیم خود را اتخاذ خواهم كرد.

سرمربی اسبق تیم ملی كشتی آزاد ایران با اشاره به دیدارش با مقامات فدراسیون كشتی تركیه اظهار داشت:دراین دیدار كه شب گذشته برگزار شد ، به آنان گفتم به من اجازه بدهند پس از مشاهده مسابقات كشتی آزاد قهرمانی تركیه نظر خود در خصوص عقد قرارداد با این فدراسیون اعلام كنم كه آنان نیز پذیرفتند.

مسابقات كشتی آزاد قهرمانی تركیه از امروز در آنكارا آغاز شده است و من به مدت سه روز این پیكارها را زیر نظر خواهم گرفت و پس از مشاهده موجودیت كشتی این كشور نظر خود را بیان خواهم كرد.

وی با اشاره به اینكه تركیه یكی از كشورهای صاحب نام در كشتی بشمار می رود ، اظهارداشت : تركیه در كشتی صاحب سبك است ولی این كشور در طول چند سال اخیر در این رشته افت كرده است كه امیدوارم در صورتی كه با فدراسیون كشتی این كشور به توافق رسیدم بتوانم نتایج خوبی با این تیم بگیرم .

ملی پوش اسبق كشتی ایران در ادامه اظهارداشت : ترك ها از من خواسته اند كه تیمی قدرتمند را روانه بازی های المپیك 2012 لندن كنم ولی من به آنان قولی نداده ام چرا كه برای ایجاد تغییر وتحول در كشتی یك كشور زمانی معادل سه و چهار سال لازم است .

با این وجود با توجه به اینكه پتانسیل لازم در میان كشتی گیران این كشور وجود دارد ، می توان تیمی خوب از تركیه روانه لندن كرد.

كشتی گیران تركیه هم اكنون چند سهمیه حضور در بازی های المپیك را بدست آورده اند و سهمیه های باقی مانده را نیز در رقابتهای پیش رو بدست خواهند آورد.

وی با اشاره به اینكه جانشین ' یوری شاهمرداف ' یكی از اساتید بزرگ كشتی جهان از روسیه در تیم ملی كشتی آزاد تركیه خواهد شد ، تصریح كرد این امر برای من كه یك ایرانی هستم افتخار بزرگی بشمار می رود كه جانشین فردی می شوم كه دنیای كشتی او را می شناسد و با توانایی وی آشناست.

مدرس فدراسیون بین المللی كشتی ( فیلا ) در باره مبلغ پیشنهادی فدراسیون كشتی تركیه به وی برای هدایت تیم ملی كشتی آزاد این كشور گفت : این مبلغ بسیار كمتر از یك مربی فوتبال است .

وی در پاسخ به این سووال كه آیا قصد دارد در صورت عقد قرارداد از یكی از مربیان ایرانی به عنوان دستیارش استفاده نماید ، گفت : در این خصوص نیز با مقامات فدراسیون كشتی تركیه صحبت كرده ام و آنان موافقت خود را اعلام نموده اند.

برزگر در پاسخ به سووالی مبنی بر دلایل افت كشتی آزاد در ایران و در مقابل درخشش كشتی فرنگی در كشورمان اظهارداشت : نباید از حق گذشت كه محمد بنا به همراه همكارانش در رشته كشتی فرنگی زحمات بسیاری متحمل شده اند و توانستند جایگاه مناسبی برای كشتی فرنگی ایران را در جهان افزایش دهند ولی در خصوص كشتی آزاد باید نشست و ریشه بابی كرد تا مشخص شود چرا كشتی ایران نزول كرده است.

وی در باره رفتنش از فدراسیون كشتی اظهارداشت : زمانی كه' محمد علی صنعتكاران ' به عرصه كشتی بازگشت به دلیل اینكه كه وی از من پیشكسوت تر بود ترجیح دادم فدراسیون كشتی را ترك كنم و به كارهای خود بپردازم .

سرمربی سابق تیم ملی كشتی ایران در پایان اظهارداشت : پس از مشاهده مسابقات كشتی آزاد قهرمانی تركیه چند روزی را به استانبول خواهم رفت و پس از آن نظر خود را درباره تصدی پست سرمربیگری تیم ملی كشتی آزاد این كشور اعلام خواهم كرد. [/align][/align]

لینک به ارسال

برزگر: انتخابات فدراسیون كشتی پیش از بازی های المپیك صحیح نیست

' منصور برزگر ' كه برای عقد قرارداد با فدراسیون كشتی تركیه به منظور هدایت تیم ملی كشتی آزاد این كشور در آنكارا بسر می برد ، گفت : برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون كشتی آن هم پیش از بازی های المپیك صحیح نیست .

T30693411-2011235.jpg [align=RIGHT] برزگر روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به اینكه تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی ایران قرار است در بازی های المپیك 2012 لندن شركت كنند، بهتر بود مسوولان ورزش كشور انتخابات فدراسیون كشتی را همانند دیگر فدراسیون های كشتی جهان پس از بازی های لندن انجام می دادند.

وی افزود:تغییر و تحول مدیریتی در راس فدراسیون كشتی كه ورزش اول ایران بشمار می رود ، برنامه ریزی برای حضور شایسته ملی پوشان كشورمان در این رویداد مهم را دچار مشكل می كند.

برزگر درباره حضورش در آنكارا و عقد قرارداد با فدراسیون كشتی تركیه به منظور هدایت تیم ملی كشتی آزاد این كشور گفت : ترك ها چند سال پیش نیز از من برای هدایت تیم ملی كشتی آزاد این كشور دعوت كرده بودند كه در آن زمان من پاسخ نه به آنان دادم ولی اكنون پس از بررسی وضعیت كشتی گیران این تیم تصمیم خود را اتخاذ خواهم كرد.

سرمربی اسبق تیم ملی كشتی آزاد ایران با اشاره به دیدارش با مقامات فدراسیون كشتی تركیه اظهار داشت:دراین دیدار كه شب گذشته برگزار شد ، به آنان گفتم به من اجازه بدهند پس از مشاهده مسابقات كشتی آزاد قهرمانی تركیه نظر خود در خصوص عقد قرارداد با این فدراسیون اعلام كنم كه آنان نیز پذیرفتند.

مسابقات كشتی آزاد قهرمانی تركیه از امروز در آنكارا آغاز شده است و من به مدت سه روز این پیكارها را زیر نظر خواهم گرفت و پس از مشاهده موجودیت كشتی این كشور نظر خود را بیان خواهم كرد.

وی با اشاره به اینكه تركیه یكی از كشورهای صاحب نام در كشتی بشمار می رود ، اظهارداشت : تركیه در كشتی صاحب سبك است ولی این كشور در طول چند سال اخیر در این رشته افت كرده است كه امیدوارم در صورتی كه با فدراسیون كشتی این كشور به توافق رسیدم بتوانم نتایج خوبی با این تیم بگیرم .

ملی پوش اسبق كشتی ایران در ادامه اظهارداشت : ترك ها از من خواسته اند كه تیمی قدرتمند را روانه بازی های المپیك 2012 لندن كنم ولی من به آنان قولی نداده ام چرا كه برای ایجاد تغییر وتحول در كشتی یك كشور زمانی معادل سه و چهار سال لازم است .

با این وجود با توجه به اینكه پتانسیل لازم در میان كشتی گیران این كشور وجود دارد ، می توان تیمی خوب از تركیه روانه لندن كرد.

كشتی گیران تركیه هم اكنون چند سهمیه حضور در بازی های المپیك را بدست آورده اند و سهمیه های باقی مانده را نیز در رقابتهای پیش رو بدست خواهند آورد.

وی با اشاره به اینكه جانشین ' یوری شاهمرداف ' یكی از اساتید بزرگ كشتی جهان از روسیه در تیم ملی كشتی آزاد تركیه خواهد شد ، تصریح كرد این امر برای من كه یك ایرانی هستم افتخار بزرگی بشمار می رود كه جانشین فردی می شوم كه دنیای كشتی او را می شناسد و با توانایی وی آشناست.

مدرس فدراسیون بین المللی كشتی ( فیلا ) در باره مبلغ پیشنهادی فدراسیون كشتی تركیه به وی برای هدایت تیم ملی كشتی آزاد این كشور گفت : این مبلغ بسیار كمتر از یك مربی فوتبال است .

وی در پاسخ به این سووال كه آیا قصد دارد در صورت عقد قرارداد از یكی از مربیان ایرانی به عنوان دستیارش استفاده نماید ، گفت : در این خصوص نیز با مقامات فدراسیون كشتی تركیه صحبت كرده ام و آنان موافقت خود را اعلام نموده اند.

برزگر در پاسخ به سووالی مبنی بر دلایل افت كشتی آزاد در ایران و در مقابل درخشش كشتی فرنگی در كشورمان اظهارداشت : نباید از حق گذشت كه محمد بنا به همراه همكارانش در رشته كشتی فرنگی زحمات بسیاری متحمل شده اند و توانستند جایگاه مناسبی برای كشتی فرنگی ایران را در جهان افزایش دهند ولی در خصوص كشتی آزاد باید نشست و ریشه بابی كرد تا مشخص شود چرا كشتی ایران نزول كرده است.

وی در باره رفتنش از فدراسیون كشتی اظهارداشت : زمانی كه' محمد علی صنعتكاران ' به عرصه كشتی بازگشت به دلیل اینكه كه وی از من پیشكسوت تر بود ترجیح دادم فدراسیون كشتی را ترك كنم و به كارهای خود بپردازم .

سرمربی سابق تیم ملی كشتی ایران در پایان اظهارداشت : پس از مشاهده مسابقات كشتی آزاد قهرمانی تركیه چند روزی را به استانبول خواهم رفت و پس از آن نظر خود را درباره تصدی پست سرمربیگری تیم ملی كشتی آزاد این كشور اعلام خواهم كرد.[/align]

لینک به ارسال

رییس فدراسیون كشتی تركیه: پس از بررسی گزارش برزگر، نسبت به عقد قرار داد تصمیم می گیریم

آنكارا -' بكیر چكر' رییس فدراسیون كشتی تركیه گفت: پس از بررسی گزارش ' منصور برزگر ' در باره كشتی تركیه نسبت به عقد قرارداد با این مربی سرشناس كشتی ایران تصمیم گیری خواهیم كرد.

T30692606-2009497.jpg [align=RIGHT] ' چكر' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب گفت :' برزگر' به دعوت فدراسیون كشتی تركیه به آنكارا سفر كرده است و از امروز مسابقات كشتی آزاد قهرمانی باشگاه های این كشور را زیر نظر خواهد گرفت.

وی افزود: این مربی ایرانی پس از مشاهده رقابتهای فوق ، گزارشی از وضعیت كشتی گیران ترك در اختیار این فدراسیون قرار خواهد داد و در پایان دو طرف در خصوص عقد قرارداد به گفت وگو می پردازند.

رییس فدراسیون كشتی تركیه در ادامه اظهارداشت: درصورت توافق ، 'منصور برزگر ' به عنوان سرمربی تیم ملی كشتی آزاد تركیه منصوب خواهد شد.

منصور برزگر كه یكی از پرافتخارترین كشتی گیران ایران به شمار می رود به دفعات به عنوان سرمربی تیم ملی كشتی آزاد كشورمان برگزیده شده است.

از افتخارات این كشتی گیر می توان به كسب مدال طلای وزن 74كیلوگرم رقابتهای كشتی آزاد قهرمانی جهان در سال 1973تهران، مدال نقره وزن 74كیلوگرم رقابتهای كشتی آزاد قهرمانی جهان در سال 1975مینسك، مدال نقره وزن 74كیلوگرم پیكارهای كشتی آزاد قهرمانی جهان در سال 1977 لوزان و مدال نقره وزن 74كیلوگرم رقابتهای كشتی آزاد بازی های المپیك 1976 اشاره كرد. [/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

بهترین‌‎ها به المپیک می‌روند نه نام‌ها/ در لندن به دنبال کسب نتیجه نیستیم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با تاکید براینکه تیمش در رقابت‌های آزمایشی المپیک لندن بدنبال کسب نتیجه نیست، گفت: در این مسابقات به دنبال میدان دادن به جوانان و محک زدن عملکرد برخی نفرات هستیم.

[JUSTIFY] غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: از حضور در رقابت‌های آزمایشی المپیک لندن به دنبال میدان دادن به جوانان و محک زدن عملکرد برخی نفرات هستیم و نتیجه برای‌مان مهم نیست.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] دارنده دو مدال نقره جهان ادامه داد: پس از این مسابقات تا پایان لیگ در اواخر دی‌ماه اردو نخواهیم داشت و بعد از این مسابقات برنامه‌های اصلی ما برای شرکت در رقابت‌های گزینشی قاره آسیا در قزاقستان برای کسب سه سهمیه باقی مانده آغاز می شود.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] وی تصریح کرد: البته باید اواخر بهمن ماه راهی رقابت‌های آسیایی کره جنوبی شویم اما از آنجائیکه این مسابقات در کسب سهمیه المپیک موثر نیست در این رقابت‌ها بیشتر به نفرات جوان میدان می دهیم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] محمدی در مورد نحوه انتخاب سه ملی پوش حاضر در رقابت‌های گزینشی و همچنین ملی پوشان اعزامی به المپیک اظهار داشت: مسابقات زیادی از جمله جام تختی، جام جهانی، گزینشی المپیک، قهرمانی آسیا را پیش رو داریم، به همین دلیل حضور تمام مدعیان واجد شرایط در این رقابت‌ها عملکرد کشتی گیران را مشخص می کند. هدف ما انتخاب بهترین‌هاست و با در نظر گرفتن تمام جوانب بهترین تصمیم را خواهیم گرفت اما برای برگزاری مسابقات انتخابی هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌ایم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] وی با تاکید براینکه برای انتخاب نفرات تیم ملی به نام‌ها توجه نمی کند، افزود: هدف همه ما موفقیت کشتی ایران در المپیک لندن است و امیدوارم با در اختیار قرار دادن امکانات ویژه به رشته‌های مدال آور شاهد موفقیت ورزش ایران در المپیک باشیم.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] رقابت‌های کشتی آزمایشی المپیک 2012 لندن روزهای شنبه و یکشنبه در سالن "اکسل سنتر" شهر لندن برگزار می شود.[/JUSTIFY]

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER][align=CENTER]

تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی راهی لندن شدند

[/align]

تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان برای شرکت در رقابت‌های المپیک آزمایشی لندن ظهر امروز سه شنبه راهی این کشور شدند.

[JUSTIFY] به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی کشورمان که قرار بود صبح امروز سه شنبه راهی لندن شوند بدلیل نقص فنی هواپیما با تاخیری چند ساعته به این شهر سفر کردند. همچنین صادق گودرزی، سیداحمد محمدی، حامد طالبی زرین کمر و جابر صادق‌زاده؛ چهار کشتی‌گیر آزادکاری هستند که روادید خود را از سفارت انگلیس در تهران دریافت نکرده‌اند.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] اگر تا فردا سفارت انگلیس در تهران روادید این نفرات را تحویل دهد آنها می توانند به لندن اعزام می‌شوند، در غیر اینصورت در این مسابقات شرکت نمی کنند. محسن کاوه مربی تیم ملی کشتی آزاد نیز برای همراهی این کشتی گیران امروز به لندن نرفت.[/JUSTIFY] [JUSTIFY] این مسابقات با حضور کشتی گیرانی از 40 کشور دنیا با 2 کیلوگرم ارفاق وزن در سالن "اکسل سنتر" لندن محل برگزاری رقابت‌های المپیک برگزار می‌شود. براساس این گزارش رقابت‌های فرنگی روز 19 آذر و آزاد روز 20 آذر انجام می شود. همچنین روزهای 16 تا 18 آذرماه نیز اردوی مشترک برگزار می شود.[/JUSTIFY] [align=JUSTIFY] - ترکیب تیم‌های ملی کشتی ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

55 کیلوگرم: فرزاد جعفری

60 کیلوگرم: سیداحمد محمدی

66 کیلوگرم: مصطفی حسین‌خانی

74 کیلوگرم: صادق گودرزی

84 کیلوگرم: احسان لشگری

96 کیلوگرم: حامد طالبی زرین‌کمر

120 کیلوگرم: جابر صادق‌زاده[/align] [align=JUSTIFY] سرمربی: غلامرضا محمدی

مربیان: محسن کاوه و ابراهیم مهربان[/align] [align=JUSTIFY] کشتی فرنگی:

55 کیلوگرم:[/b] سامان عبدولی

60 کیلوگرم: حمید سوریان

66 کیلوگرم: امید نوروزی

74 کیلوگرم: محسن قاسمی

84 کیلوگرم: ایران نماینده‌ای ندارد

96 کیلوگرم: قاسم رضایی

120 کیلوگرم: بشیر باباجان‌زاده[/align] [align=JUSTIFY] سرمربی: محمد بنا

مربیان: جمشید خیرآبادی و حمیدرضا اسماعیل‌نژاد[/align]

[/align]

لینک به ارسال

[align=center]احتمال رویارویی رضایی با خوشتوف و سوریان با بایراموف/کایالپ در گروه باباجان‌زاده

خبرگزاری فارس: فرنگی‌کاران کشورمان حریفان خود را در رقابت‌های کشتی آزمایشی المپیک 2012شناختند.

خبرگزاری فارس: احتمال رویارویی رضایی با خوشتوف و سوریان با بایراموف/کایالپ در گروه باباجان‌زاده

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، مراسم وزن کشی رقابت‌های کشتی فرنگی آزمایشی المپیک 2012 لندن شب گذشته در شهر لندن برگزار شد و 6 فرنگی‌کار کشورمان حریفان خود را شناختند.

این مسابقات طبق برنامه از ساعت 12:30 صبح امروز (شنبه) به وقت لندن در مجموعه اکسل شهر لندن آغاز می‌شود که قرعه نمایندگان کشورمان به‌شرح زیر است:

* در 55 کیلو که 6 کشتی‌گیر حضور دارند، سامان عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف چوی گیو جین، دارنده مدال نقره جهان از کره جنوبی می‌رود. ایوان بلاتسیف روس از کشتی‌گیران سرشناس این وزن است.

* حمید سوریان در 60 کیلو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف وینچنزو ماسری از ایتالیا می‌رود. در این وزن 10 کشتی‌گیر حضور دارند که در میان آنها اسامی روشن بایراموف از آذربایجان و نمایندگان روسیه و کره‌جنوبی به چشم می‌خورد. احتمال رویارویی سوریان و بایراموف در دیدار فینال این وزن وجود دارد.

* در 66 کیلو که 9 کشتی‌گیر حضور دارند امید نوروزی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف ژن ژی از چین می رود. هیون کیم از کره جنوبی سرشناس‌ترین کشتی‌گیر این وزن است.

* محسن قاسمی در 74 کیلو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف ساسو کاسینن از فنلاند می‌رود و در صورت پیروزی در دور سوم با برنده کشتی‌گیران روسیه و چین روبرو می‌شود. در این وزن 10 کشتی‌گیر حضور دارند.

*در 84 کیلو که تیم ایران نماینده‌ای ندارد، 9 کشتی‌گیر از جمله سامان طهماسبی از آذربایجان، سلجوق سبی از ترکیه و واسیلی راچیبا از اوکراین حضور دارند.

* قاسم رضایی در 96 کیلو در دور نخست به مصاف الوتوم از استونی می‌رود و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده دیدار اصلان‌بک خوشتوف از روسیه و لاریناتیس از لیتوانی روبرو می‌شود. نظمی آولوجا از ترکیه نیز در این وزن به میدان می‌رود. در این وزن 11 کشتی‌گیر وزن‌کشی کردند.

* در 120 کیلو که 11 کشتی‌گیر حضور دارند، بشیر باباجان‌زاده در دور نخست به مصاف هیکی نابی از استونی می‌رود و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده دیدار کشتی‌گیران سوئد و فرانسه مصاف می‌دهد.

احتمال رویارویی نماینده ایران با رضا کایالپ ترکیه‌ای قهرمان جهان در مرحله نیمه نهایی این وزن وجود دارد.

مسابقات کشتی آزاد آزمایشی المپیک 2012 نیز روز یکشنبه در شهر لندن برگزار می‌شود و تیم ایران با 3 نماینده در این رقابت‌ها شرکت می‌کند.[/align]

لینک به ارسال

[align=center]محمدی: سهل‌انگاری از خودم بود/ تاخیر 15 دقیقه‌ای باعث شد به لندن نروم

خبرگزاری فارس: مدعی وزن 60 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد گفت: برای دریافت ویزای لندن به علت بارش برف، ترافیک سنگینی در جاده بود و به همین دلیل نتوانستیم ویزا را دریافت کنیم.

خبرگزاری فارس: محمدی: سهل‌انگاری از خودم بود/ تاخیر 15 دقیقه‌ای باعث شد به لندن نروم

سیداحمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره علت جاماندش از همراهی تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های آزمایشی المپیک لندن گفت: نمی‌دانم چرا شانس ندارم که برای تیم ملی کشتی بگیرم. این برای سومین بار است که برای حضور در مسابقات به تیم ملی دعوت می‌شوم و قرار است کشتی بگیرم، اما قسمت نمی‌شود.

وی ادامه داد: برای دریافت ویزا باید از مازندران به تهران می‌آمدیم که متاسفانه در آن روز به علت بارش برف، ترافیک سنگینی در جاده بود و به همین دلیل 15 دقیقه تاخیر داشتیم و همین باعث شد نتوانیم ویزای خود را دریافت کنیم.

نفر اول رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در 60 کیلو گفت: تقصیر خودمان بود و باید با برنامه بهتری کار را انجام می‌دادیم. در هر صورت سهل‌انگاری از خودم بود و تابع تصمیمات کادر فنی هستم.

سید احمد محمدی قرار بود به عنوان نماینده ایران در وزن 60 کیلوگرم در رقابت‌های آزمایشی المپیک لندن شرکت کند که به علت تعلل در دریافت ویزا از سفارت انگلیس به همراه 3 کشتی‌گیر دیگر از همراهی تیم ملی بازماند.

مسابقات آزمایشی المپیک لندن از امروز با رقابت‌های فرنگی آغاز می‌شود و فردا با برگزاری مسابقات آزاد به پایان می‌رسد.[/align]

لینک به ارسال

[align=center]

آغاز مرحله جدید اردوی تیم کشتی آزاد جوانان از 28 آذر

خبرگزاری فارس: مرحله جدید اردوی تیم کشتی آزاد جوانان از 28 آذرماه در خانه کشتی شماره 2 آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز مرحله جدید اردوی تیم کشتی آزاد جوانان از 28 آذر

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، با اعلام علیرضا رضایی، سرمربی تیم کشتی آزاد جوانان در این اردو کشتی‌گیران منتخب اردوی مرحله اول و برخی نفرات منتخب جام شهید هاشمی نژاد حضور دارند.

مدت این اردو 2 هفته است و کادر فنی به شناسایی کشتی‌گیران پرداخته و نفرات دعوت شده با نحوه تمرینات اردویی آشنا می‌شوند.

مرحله اول اردوی تیم کشتی آزاد جوانان آبان ماه برگزار شد و قرار است این اردوهای شناسایی تا اواخر بهمن ماه زمان برگزاری مسابقات انتخابی تیم جوانان هر ماهه برگزار شود.[/align]

لینک به ارسال

[align=center]طالبی: میدان و فرصت خوبی را از دست دادم

خبرگزاری فارس: دارنده نشان طلای کشتی آزاد جوانان جهان گفت: با حضور در رقابت‌های آزمایشی المپیک می‌توانستم تجربیات خوبی کسب کنم، اما میدان و فرصت خوبی را از دست دادم.

خبرگزاری فارس: طالبی: میدان و فرصت خوبی را از دست دادم

حامد طالبی زرین‌کمر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره علت عدم همراهی‌اش با تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های آزمایشی المپیک لندن گفت: متاسفانه در آن روز با توجه به اینکه باید از مازندران به تهران می‌آمدیم با تاخیر رسیدیم.

وی ادامه داد: از طرفی به علت شلوغی مقابل سفارت نتوانستیم به داخل راه پیدا کنیم و از شانس بد ما هم در حالی‌که باید تا ساعت 14 سفارت باز بود، تعطیل شد. روزهای بعد هم که سفارت تعطیل بود.

دارنده نشان طلای جوانان جهان تصریح کرد: فرصت و میدان خوبی را از دست دادم در حالی‌که با حضور در رقابت‌های آزمایشی المپیک می‌توانستم تجربیات خوبی را کسب کنم.[/align]

لینک به ارسال