رفتن به مطلب
Negarita

:::: اخبــــــــار کشتی ::::

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]

ابراهیمی فینالیست شد/ 2 کشتی‌گیر حذف شدند

خبرگزاری فارس: در پایان مرحله مقدماتی روز دوم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جهان در پاتایای تایلند ابراهیمی آزادکار وزن 84 کیلوگرم کشورمان راهی دیدار فینال شد.

13910618000623_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقات 4 وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جهان از ظهر امروز در پاتایای تایلند آغاز شد که در وزن 55 کیلوگرم فرزاد عموزاد در دور نخست در 2 تایم و با نتایج مشابه (3 بر صفر) از سد دروسنچی از مولداوی گذشت. نماینده کشورمان در دور دوم هم در 2 تایم نماینده بلاروس را شکست داد و راهی یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مانوئل والفر از آلمان شکست خورد و با توجه به شکست این حریف مقابل کشتی گیر مغولی از دور مسابقات کنار رفت.

علی‌اصغر جبلی هم در 66 کیلوگرم در دور اول مقابل باتیر اورازقلی‌اف از ترکمنستان در 2 تایم و با نتایج (3 بر صفر) و (2 بر صفر) به پیروزی رسید. نماینده کشورمان در دور دوم در 3 تایم و با نتایج (یک بر 4)، (2 بر صفر) و ضربه فنی کشتی‌گیر آمریکایی را مغلوب کرد و به یک‌چهارم نهایی رسید. جبلی در این مرحله مقابل وان رنزبورگ از ترکیه شکست خورد و باید منتظر دیدار این حریف مقابل کشتی گیر با نماینده روس در مرحله نیمه نهایی باشد تا در صورت حضور وی در دیدار فینال شانس کسب مدال برنز را داشته باشد.

محمد ابراهیمی نیز در 84 کیلوگرم، توانست با شکست حریفان خود به دیدار فینال راه یابد.

در 120 کیلوگرم عبدالله قمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در 3 تایم و با نتایج (5 بر صفر)، (2 بر 4) و (یک بر صفر) اوستین مارسدن از آمریکا را مغلوب کرد و به یک‌چهارم نهایی رسید. وی در دور سوم با نماینده روسیه مغلوب شد اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. قمی در این مرحله مقابل کشتی گیر کانادایی مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.

روز گذشته در روز نخست این مسابقات بهنام احسان پور و مهران میرزایی صاحب مدال طلا شدند و علیرضا حاتمی به مدال برنز دست یافت.

[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER]

ابراهیمی طلایی شد/ ایران با 3 طلا و یک برنز بر سکوی سوم جهان ایستاد

خبرگزاری فارس: در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان تیم ایران با کسب 3 مدال طلا و یک برنز سوم شد.

13910607000286_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس، در روز دوم این رقابت‌ها محمد جواد ابراهیمی توانست با شکست تمامی رقبا مدال طلا را از آن خود کند.

بر این اساس تیم ایران در پایان این رقابت‌ها با کسب سه مدال طلا توسط بهنام احسان‌پور، محمدجواد ابراهیمی و مهران میرزایی در اوزان 60، 84 و 96 کیلوگرم و یک برنز علیرضا حاتمی در وزن 50 کیلوگرم عنوان سوم را از آن خود کرد.

در رده‌بندی این رقابت‌ها تیم‌های روسیه، آذربایجان و ایران به ترتیب با 64، 47 و 44 امتیاز اول تا سوم شدند.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

ثبت‌نام هفتمین تیم در لیگ کشتی آزاد و اعلام آمادگی مازندرانی‌ها برای لیگ فرنگی

خبرگزاری فارس: هفتمین تیم هم برای حضور در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد ثبت نام کرد.

13910720000234_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم اکسیر بروجرد به‌عنوان هفتمین تیم در رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد شرکت می‌کند. مسئولان این تیم امروز با حضور در سازمان لیگ مراحل ثبت نام خود را انجام دادند.

پیش از این تیم‌های صدرای زیرآب، سایپا شمال (تنکابن)، پرسپولیس جویبار، صدرای داماش بابل، ثامن‌الحجج (ع) سبزوار و فولاد ماهان سپاهان اصفهان برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده بودند.

این رقابت‌ها قرار است از نیمه دوم آذرماه آغاز شود.

* اعلام آمادگی مازندرانی‌ها برای حضور در لیگ فرنگی

مسئولان کشتی مازندران برای حضور در رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی هم اعلام آمادگی کردند.

پیش از این، تنها تیم فولاد ماهان سپاهان اصفهان برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده بود.

عباس نمازیان سرپرست سازمان لیگ با تأیید این خبر گفت: در تلاش برای برگزاری مناسب لیگ کشتی فرنگی هستیم.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

ساخت خانه کشتی «محمد بنا» در جنوب‌ غرب تهران

خبرگزاری فارس: با تلاش شهرداری منطقه 19 تهران خانه کشتی با نام محمد بنا سرمربی موفق تیم ملی کشتی فرنگی ایران ساخته می‌شود.

13910515000874_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، این خانه کشتی در منطقه 19 تهران، در محله عبدل آباد واقع در جنوب غربی تهران ساخته شده و در شرف تجهیز است و در آینده‌ای نزدیک مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این خانه کشتی مجهز به سونا و جکوزی بوده و به دلیل داشتن فضای مناسب در آن سالن‌های بدنسازی مکمل کشتی، بدنسازی تخصصی، رزمی و تیراندازی نیز احداث شده است.

مسئولان شهرداری منطقه 19 در تلاش هستند که برای افتتاح سالن از محمد بنا بهترین مربی جهان و سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نیز دعوت کنند.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

شیرازی‌ها چهارشنبه از امید نوروزی تقدیر می‌کنند

خبرگزاری فارس: مراسم تجلیل از قهرمان کشتی فرنگی المپیک 2012 لندن روز چهارشنبه هفته جاری در شیراز برگزار می‌شود.

13910516000748_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، این مراسم با حضور مسئولان استان فارس ساعت 12 ظهر برگزار می‌شود.

مسئولان اداره ورزش و جوانان استان فارس از حجت‌الله خطیب سرپرست فدراسیون، محمد بنا سرمربی موفق تیم ملی کشتی فرنگی و حسن رنگرز نایب رئیس فدراسیون کشتی برای حضور در این مراسم دعوت کرده‌اند.

امید نوروزی فرنگی‌کار وزن 60 کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های المپیک 2012 لندن صاحب مدال طلا شد.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

افشارزاده: کشتی شانس بیشتری برای المپیک 2020 دارد

دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: کشتی نسبت به دو رشته دیگر شانس بیشتری برای حضور در المپیک 2020 دارد.

13911128000023_PhotoA.jpg

بهرام افشارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شانس کشتی برای حضور در المپیک 2020 گفت: پس از اقداماتی که ایران، روسیه و آمریکا انجام داده و تغییر در قوانین، مشخص است که شانس کشتی در بین بیس‌بال - سافت‌بال و اسکواش بیشتر است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کردید اسکواش، بیس‌بال و سافت‌بال رقیب کشتی در دور دوم شوند، عنوان کرد: این رشته‌ها چندین سال است که در حال مکاتبه برای ورود به المپیک هستند و کار یک یا دو روز نیست. البته مسئله سیاسی هم در IOC مطرح بوده که آنها کشتی را انتخاب کردند. من فکر می‌کنم اصلا دلیل ندارد مسئولان کمیته بین‌المللی المپیک چند رشته را کم کنند، چه اشکالی دارد به جای 26 رشته در المپیک 28 رشته شرکت کنند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک درباره دریافت جایزه اسپورت آکورد توسط زهرا نعمتی، اظهار داشت: دریافت این جایزه توسط یک بانوی مسلمان امتیاز ویژه‌ای برای ما محسوب می‌شود. IOC هر سال بهترین ورزشکار را از نظر رفتار، کردار و مقام انتخاب می‌کند که امسال نعمتی انتخاب شد. حضور او به عنوان یک زن مسلمان برای ما پیام دارد. خوشحالم این اتفاق رخ داده و امیدوارم مسئولان قدر این موفقیت بین‌المللی را بدانند.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

رایزنی‌های عباسی در آلمان برای حفظ کشتی در المپیک

وزیر ورزش و جوانان ایران در دیدار با وزیر آلمان همراهی و همکاری کشورها را برای جلوگیری از حذف کشتی از مسابقات المپیک خواستار شد.

13920201000263_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان در این دیدار علاوه بر دعوت از وزیر کشور و ورزش آلمان برای همراهی در زمینه جلوگیری از حذف کشتی از المپیک، در مورد راه های گسترش همکاری های ورزشی دو کشور تبادل نظر کرد.

همکاری های ورزشی و شناسایی اولویت های مشترک دو کشور در زمینه ورزش از محورهای اصلی این دیدار بود. همچنین گسترش همکاری های آموزشی در حیطه ورزش و استفاده از تجربیات و برگزاری مسابقات ورزشی دوجانبه از دیگر محورهایی که بود که طرفین بر آنها تاکید کردند.

عباسی در حاشیه پنجمین اجلاس وزرای ورزش کشورهای عضو سازمان یونسکو در برلین با وزیر آلمانی دیدار کرد، در مورد اقدامات عملی برای مبارزه با فساد در ورزش گفت: با فرهنگ سازی و توجه به مفاهیم و اصول اخلاقی و همچنین توجه به رویکردهای تربیتی در ورزش می توان در این زمینه موفق بود و همچنین نباید به ورزش تنها به عنوان یک ابزار اقتصادی نگاه شود.

در این دیدار هانس پیتر فریدریش وزیر کشور و ورزش آلمان، با تشکر از حضور موثر هیئت ایرانی در پنجمین کنفرانس وزرای ورزش و تربیت بدنی کشورهای عضو یونسکو، از ادامه حضور ورزش کشتی در بازی های المپیک حمایت کرد و اظهار داشت: بدیهی است با توجه به جایگاه خوب و تاریخی کشتی در بازی های المپیک، این رشته باید در المپیک حفظ شود و دولت از تداوم این حضور حمایت خواهد کرد.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

نماینده دبیر کل سازمان ملل: کشتی از المپیک حذف شدنی نیست

نماینده دبیر کل سازمان ملل در دیدار با وزیر ورزش و جوانان ایران گفت: کشتی با توجه به پیشینه و جایگاهش در سطح جهان قابل حذف از صحنه بازی‌های المپیک نیست.

13920310000075_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان، نماینده بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در حاشیه کنفرانس سمینار وزاری ورزش و تربیت بدنی کشورهای عضو یونسکو در برلین آلمان با محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان ایران دیدار و گفت وگو کرد.

ویلی لمکه، نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور ورزش با اشاره به اینکه ورزش ایران در سطح جهانی به توفیقات ارزشمندی در سطح جهان و به ویژه بازی های المپیک لندن دست یافته است، گفت: ما این آمادگی را داریم که همسو با تلاش کشورهای ایران، روسیه و آمریکا در جهت حفظ کشتی در بازی های المپیک، رایزنی های دیپلماتیک خود را با کشورهای عضو سازمان ملل متحد در این راستا سامان ببخشیم.

وی با تمجید از سیاست های منطقه ای و جهانی ایران در کمک به حفظ صلح جهانی به ویژه در افغانستان، اظهار داشت: بدیهی است ورزش خود بهترین نقش را در توسعه و گسترش مناسبات کشورها در زمینه های مختلف بر جای می گذارد و خوشحالیم از اینکه می بینیم جمهوری اسلامی ایران در سطح کنفرانس های بین المللی ورزش جهان، حضوری پررنگ و تاثیر گذار دارد.

نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین با اشاره به حضور شایسته بانوان محجبه ایرانی در مسابقه های مختلف آسیایی و جهانی، آن را الگویی خوب و سازنده برای ورزشکاران زن کشورهای اسلامی دانست.

در این دیدار عباسی ضمن ارائه گزارشی از سیاست ها و برنامه های توسعه ای ورزش ایران ، کمک به کشورهای منطقه و از جمله افغانستان را از جمله سیاست هایی دانست که طی این سال ها به اجرا در آمده است.

عباسی همچنین از لمکه جهت حضور در ایران و آشنایی بیشتر با دستاوردهای ورزشی کشورمان دعوت کرد که این دعوت مورد پذیرش نماینده دبیر کل سازمان ملل قرار گرفت و او اعلام کرد که سعی خواهد کرد در خلال رقابت های لیگ جهانی والیبال به تهران سفر کند.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

حضور بنا در فینال لیگ کشتی فرنگی و استقبال شاگردان سابق

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در فینال لیگ برتر کشتی فرنگی حضور پیدا کرد.

13910720000227_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، فینال لیگ برتر کشتی فرنگی از صبح امروز به صورت متمرکز به میزبانی باشگاه فولاد ماهان سپاهان در اصفهان آغاز شد.

محمد بنا سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی که تیمش در المپیک لندن موفق به کسب 3 نشان طلا شد در سالن مسابقات حضور پیدا کردند.

قرار است باشگاه فولاد ماهان سپاهان از سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی تقدیر کند.

*به محض ورود محمد بنا شاگردان سابق او در تیم ملی به استقبال وی آمدند و با استاد خودشان خوش و بش کردند.

*خلیل رشید محمدزاده سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی جوانان و رسول جزینی مربی سابق تیم ملی وی را همراهی می‌کردند.

*حسن رنگرز نایب رئیس فدراسیون کشتی، توپچی دبیر فدراسیون به همراه محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه فولاد ماهان سپاهان در سالن مسابقات حضور دارند.

*حضور محمد بنا در سالن مسابقات با استقبال تماشاگران و همچنین اهالی رسانه و مسئولان برگزاری مسابقات رو به رو شد. بعد از المپیک برای نخستین بار بود که بنا در سالن مسابقات کشتی حضور پیدا می‌کرد.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

عابدین‌زاده: شرایط سختی داریم، اما پیروزی مقابل روس‌ها دور از دسترس نیست

ملی‌پوش کشتی فرنگی دانشجویان گفت: روس‌ها با قدرت زیادی آمده‌اند و شرایط سختی داریم، اما پیروزی مقابل آنها دور از دسترس نیست.

13911220000262_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از کازان، داود عابدین‌زاده در مورد شرایطش برای مسابقات کشتی فرنگی یونیورسیاد 2013 اظهار داشت: خوشبختانه شرایط خوبی از لحاظ جسمانی و روحی دارم. باید فکر ورزشکار هم خوب کار کند و انگیزه کافی هم وجود داشته باشد. این دو عامل در من وجود دارد و فردا برای پیروزی خواهم جنگید.

وی ادامه داد: ایران همیشه در کشتی فرنگی قدرتمند بوده است به طوریکه کشورهای دیگر حساب جداگانه‌ای روی ما باز می‌کنند ما هم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با مدال بازگردیم و از حیثیت کشتی ایران دفاع کنیم.

ملی‌پوش کشتی فرنگی دانشجویان ایران با بیان اینکه در کازان فضا، فضای المپیک است، عنوان کرد: همه کشورها به خصوص روسیه با تیم کامل و قدرتمند آمده اند چون از لحاظ فرهنگی و سیاسی کسب مدال و موفقیت برای آنها مهم است. ما هم می‌خواهیم با 100درصد توان روی تشک برویم.

وی در مورد شناختش از حریفان عنوان کرد:‌ شناخت خوبی به خصوص از روس‌ها دارم. در فاصله‌ای که با کشتی‌گیران آزاد صحبت می‌کردیم اطلاعات و تجربیاتشان را گرفتیم. من دوست دارم با حریفان قدرتمند روس کشتی بگیرم.

عابدین‌زاده تأکید کرد: اینجا آزمون خوبی است البته شرایط خیلی سخت است نه آنطوری که نتوانیم مقابل میزبان برنده نشویم. اگر برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم قطعاً موفق خواهیم شد. دومین مسابقه‌ای است که با قانون جدید کشتی رقابت می‌کنم امیدوارم همه چیز خوب باشد و بتوانم تمام فنون کشتی را که یاد گرفته‌ام روی تشک اجرا کنم.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

بیابانگرد: برای پیروزی روی تشک می‌روم/ انگیزه زیادی برای موفقیت در این رقابت‌ها دارم

ملی‌پوش وزن ۶۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی دانشجویان گفت: از نظر آمادگی در شرایط ایده‌آلی قرار دارم و تنها برای پیروزی روی تشک می‌روم.

13901208000463_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از کازان، افشین بیابانگرد در مورد شرایطش برای حضور در مسابقات کشتی فرنگی یونیورسیاد 2013 اظهار داشت: با توجه به این که از سال 2005 یونیورسیاد تا این دوره مسابقات کشتی برگزار نمی‌شد، بعد از 8 سال کشتی به این رقابت‌ها بازگشته است. کشورهای بلوک شرق مثل روسیه و مجارستان هم با تمام قوا به میدان آمده‌اند.

وی ادامه داد: از نظر آمادگی در شرایط ایده‌آلی قرار دارم و تنها برای پیروزی روی تشک می‌روم. در 40 روز گذشته دو مسابقه سخت را پشت سر گذاشته‌ام که در هر دو اول شدم. انگیزه زیادی برای موفقیت در این رقابت‌ها دارم و می‌تواند پیش زمینه‌ای برای موفقیت در مسابقات جهانی امسال باشد.

نایب قهرمان آسیا تصریح کرد: اکنون فقط کمی اضافه وزن دارم که اذیتم می‌کند. انشاالله امروز بتوانم سر وزن برسم تا فردا سرحال کشتی بگیرم.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

علی‌اکبری: قید دلارهای آذربایجان را زدم تا دوبنده تیم ملی را بر تن کنم

ملی پوش ۱۲۰ کیلوگرم کشتی فرنگی دانشجویان گفت: قید دلارهای آذربایجان را زدم تا دوبنده تیم ملی را بر تن کنم و از این بابت خوشحالم.

13920329000450_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از کازان، امیر علی‌اکبری در خصوص رقابت در مسابقات دانشجویان جهان اظهار داشت: یک ماه است که از آذریایجان به ایران بازگشته‌ام و دوست دارم برای کشورم کشتی بگیرم. این مسابقات در حقیقت اولین دوره از مسابقاتی است که پس از دو سال برای کشورم می‌خواهم مبارزه کنم. آن هم در وزن و قوانین جدید.

وی ادامه داد: در اردوها حضور داشته ام و در پنج شش ماهه اخیر مرتب تمرین کرده و در شرایط خوبی قرار دارم. فکر می‌کنم پس از 2 سال برای شروع کار وضعیت مناسبی دارم.

ملی پوش وزن 120 کیلوگرم کشتی فرنگی عنوان کرد: با توجه به حضورم در آذربایجان فکر می‌کنم سطح انتظارات و توقعات از من خیلی بالا باشد و خودم هم از انتظار و توقع زیادی دارم. هدفم این است که یک شروع مجدد خیلی خوب داشته باشم.

علی اکبری با تاکید بر اینکه در حال حاضر به حضوری موفق در این مسابقات می‌اندیشم، گفت: به فکر دوبنده تیم ملی هم هستم. من قید پول در آذربایجان را زدم تا پیراهن تیم کشورم را بر تن کنم. تقریبا به غیر از لوپز، همه حریفان با تمام توان آمده‌اند. برای جنگیدن با حریفان روی تشک می‌روم از مردم هم می‌خواهم این فرزند کوچک‌شان را دعا کنند.

این کشتی گیر با اشاره به اینکه در این مدتی که در جمهوری آذربایجان بودم، سختی کشیدم و بی مهری دیدیم، اظهار داشت: از مردم می‌خواهم برایم دعا کنند که این سختی‌ها آخرین آزمون من باشد و پس از این دیگر همه چیز به روال عادی بازگردد. من با پیراهن آذربایجان در مسابقات رسمی شرکت نکردم در واقع یکی از دلایلی که باعث شد الان اینجا باشم همین است که نخواستم با برای این کشور کشتی بگیرم.

علی اکبری در پایان گفت:‌ خدا را شکر می کنم که خیلی زود فهمیدم که اگر شرایط سخت باشد باز هم ارزش دارد. من قید 500 هزار دلار پیشنهاد اولیه را زدم تا برای کشورم به میدان بروم.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

علیزاده: سطح مسابقات دانشجویان از المپیک هم بالاتر است/ امیدوارم با خوشرنگ‌ترین مدال به جهانی بروم

فرنگی‌کار وزن 74 کیلوگرم تیم کشتی ایران گفت: سطح مسابقات دانشجویان جهان حتی از بازی‌های المپیک هم بالاتر است.

13920331000348_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از کازان، هادی علیزاده فرنگی‌کار وزن 74 کیلوگرم تیم کشتی دانشجویان ایران گفت: همه چیز خوب است و تمرینات منسجمی را پشت سر گذاشتیم. تمام اعضای تیم سر حال هستند؛ تنها کمی اضافه وزن دارم که تا روز وزن‌کشی حل خواهد شد.

وی ادامه داد: می‌دانم که حریفان خوبی از قهرمانان جهان و اروپا در وزن من حضور دارند؛ فرنگی‌کارانی از روسیه، گرجستان، مجارستان و آمریکا رقبای اصلی من هستند که حضور آنها سطح مسابقات را بالا برده است. سطح رقابت‌های دانشجویان جهان چیزی از بازی‌های المپیک کم ندارد و حتی شاید بالاتر هم باشد.

دارنده مدال طلای آسیا تصریح کرد: تمام مراحل آماده‌سازی را با موفقیت پشت سر گذاشتیم و من هم سعی کردم به تمام برنامه‌ها عمل کنم. تنها به مدال طلا فکر می‌کنم و امیدوارم نتیجه تمام زحماتی را که خودم و کادر فنی کشیده‌ایم به بار بنشانیم.

علیزاده خاطرنشان کرد: فیلم چند حریف اصلی را دیده و آنالیز کرده‌ام. با توجه به تغییر قوانین باید حواسمان باشد؛ قوانین جدید به کشتی‌گیر اجازه می‌دهد فنون بیشتری را اجرا کند و کشتی را زیباتر کرده است. امیدوارم با دست پر و کسب خوشرنگ‌ترین مدال از روسیه به مسابقات جهانی بروم.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

علیاری: حضور در مسابقات دانشجویان محک خوبی پیش از جهانی است

فرنگی‌کار وزن ۹۶ کیلوگرم تیم کشتی دانشجویان گفت: حضور در مسابقات دانشجویان جهان می‌تواند محک خوبی پیش از حضور در مسابقات جهانی باشد.

13920302000247_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از کازان، مهدی علیاری فرنگی‌کار وزن 96 کیلوگرم تیم کشتی دانشجویان ایران گفت: در ماه‌‌های گذشته تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و شرایط خوبی دارم. تمام تیم‌ها با نفرات اصلی خود و حداکثر قدرت به این مسابقات آمده‌اند و می‌دانم کار سختی خواهیم داشت، اما هدف من کسب عنوان قهرمانی است.

وی با اشاره به تغییر قوانین کشتی گفت: تمام تیم‌ها برای کسب خوشرنگ‌ترین مدال به این مسابقات آمده‌اند و می‌خواهند خودشان را قبل از مسابقات جهانی با قوانین جدید محک بزنند. من هم به دنبال این هستم و می‌خواهم خودم را پیش از مسابقات جهانی در این میدان محک جدی بزنم.

علیاری تصریح کرد: در کشتی فرنگی هم مانند آزاد روس‌ها با نفرات اصلی و ملی‌پوش خود به میدان آمده‌اند و از طرفی کشورهای استقلال یافته از شوروی سابق هم با تمام توان آمده‌اند که این موضوع کار ما را سخت می‌کند.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

نوربخش: آماده مبارزه با تمام رقبا هستم/ خو‌شرنگ‌ترین مدال را می‌خواهم

فرنگی‌کار وزن 60 کیلوگرم تیم کشتی دانشجویان ایران گفت: برای مبارزه با رقبا به میدان می‌روم و امیدوارم خوشرنگ‌ترین مدال ممکن را کسب کنم.

13920331000190_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از کازان، محمد نوربخش فرنگی‌کار وزن 60 کیلوگرم تیم کشتی فرنگی دانشجویان ایران درباره حضورش در یونیورسیاد دانشجویان جهان گفت: وضعیت خوبی دارم، تمرینات خوبی را هم پشت سر گذاشته‌ام و آماده مسابقه هستم، در باشگاه خودم با انجام تمرینات اختصاصی سعی کردم به آمادگی جسمانی خوبی برسم و از نظر روحی و روانی هم شرایط خوبی دارم.

وی ادامه داد: در تمام مسابقاتی که تا به حال شرکت کرده‌ام، تلاش کردم به اوج توانمندی برسم. هدفم در این مسابقات رسیدن به خوشرنگ‌ترین مدال است تا نشان دهم از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنم. رقبای من نفرات برتر اروپا هستند؛ علاوه بر روسیه تیم‌های آذربایجان و بلاروس هم نفرات اصلی خود را به این رقابت‌ها آورده‌اند که سطح مسابقات را واقعاً بالا برده است.

دارنده مدال برنز جوانان جهان تصریح کرد: تمام تیم‌های حاضر با تمام توان حضور پیدا کرده‌اند از طرفی تا مسابقات جهانی یک ماه و نیم زمان باقی مانده است که کسب نتیجه در این رقابت‌ها می‌تواند محک خوبی برای حضور در مسابقات جهانی باشد. هدف من هم مانند سایر اعضای تیم کسب مدال طلا است و مطمئن باشید کم‌فروشی نمی‌کنیم.

نوربخش خاطرنشان کرد: از مردم هم می‌خواهم برای ما دعا کنند تا به چیزی که استحقاق داریم، برسیم و نتیجه زحمات خودمان را ببینیم. من هم با آمادگی کامل برای مبارزه با رقبا به میدان می‌روم تا با خوشرنگ‌ترین مدال ممکن تشک کشتی را ترک کنم.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

علی‌اکبری مادام‌العمر محروم شد

با اعلام فدراسیون جهانی کشتی، امیر علی‌اکبری با محرومیت مادام‌العمر مواجه شد.

13920624000167_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس، با اعلام فدراسیون جهانی کشتی، امیر علی‌اکبری ملی پوش تیم کشتی فرنگی کشورمان به دلیل مثبت بودن آزمایش دوپینگ، با محرومیت مادام‌العمر روبرو شده است.

امیر علی‌اکبری که مدال‌های برنز 2009 و طلای 2010 جهان را در وزن 96 کیلو در کارنامه دارد بعد از 2 سال محرومیت بازگشتی طلایی در یک وزن بالاتر داشت و موفق شد در چهل‌ و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که در بوداپست مجارستان برگزار شد، در وزن 120 کیلوگرم با پیروزی در دیدار ‌نهایی مقابل نماینده استونی مدال طلا را بر گردن آویخته بود که با اعمال محرومیت جدید این مدال از وی پس گرفته خواهد شد.

این محرومیت به این دلیل برای علی‌اکبری در نظر گرفته شده که این برای دومین بار است که آزمایش دوپینگ وی مثبت اعلام می‌شود.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

طالقانی را به مجمع راه ندادند/ رئیس هیئت مرکزی اخراج شد

محمدرضا طالقانی سرپرست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی را به مجمع انتخاباتی این فدراسیون راه ندادند.

13911217000200_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مجمع عمومی و انتخاباتی سرپرست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی صبح امروز به ریاست نصرالله سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.

در حالیکه پیش از این گفته می‌شد وزیر ورزش برای حضور طالقانی در انتخابات چراغ سبز نشان داده است و مجوز شرکت وی در انتخابات (که به دلیل بازنشسته بودن حق حضور نداشت) صادر شده است اما با این وجود اجازه حضور در انتخابات را پیدا نکرد.

طالقانی که در اواسط مجمع قصد ورود به جلسه را داشت با ممانعت مسئولان مواجه شد و به وی اجازه ورود به سالن داده نشد که این موضوع با ناراحتی سرپرست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی روبرو شد.

خبرنگاران حاضر در مجمع که قصد خروج از مجمع به منظور مصاحبه و صحبت با طالقانی را داشتند، با ممانعت مسئولان برگزارکننده مجمع مواجه شدند و به آنها گفته شد در صورت ترک جلسه دیگر به آنها اجازه حضور مجدد در مجمع داده نخواهد شد.

طالبی نماینده وزارت ورزش و جوانان با طالقانی صحبت کرد و وی را قانع کرد.

پیش از شروع مجمع، سجادی با بیان اینکه انتخابات هیئت استان مرکزی به دلیل شکایات فراوان مورد تأئید وزارت ورزش نیست، خواستار ترک مجمع از سوی رئیس هیئت مرکزی شد.

سجادی گفت که این موضوع به صورت محرمانه به سرپرست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی ابلاغ شده و گفته بودیم که نماینده این استان حق حضور در مجمع انتخاباتی را ندارد و بعد از رسیدگی به شکایات در مورد این هیئت تصمیم‌گیری خواهد شد.

صالحی رئیس هیئت مرکزی در واکنش به صحبت‌های سجادی با نشان دادن حکم خود عنوان کرد: با مطرح کردن این مسائل به مجمع بی‌احترامی می‌کنید و من در این خصوص شکایت خواهم کرد که سجادی در واکنش گفت: به هر کجا می‌خواهید شکایت کنید.

در این مجمع ناهماهنگی کاملا محسوس بود به طوری که حتی مسئولان فدراسیون زورخانه‌ای و روابط عمومی این فدراسیون را به داخل مجمع راه ندادند.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

طالقانی: اینکه به مجمع راهم ندهند دیگر خیلی بد است!/ سجادی گفته بود حضورم اشکالی ندارد

سرپرست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی گفت: دیشب با خود آقای سجادی صحبت کردم و گفتم اشکالی ندارد بیایم و تقدیر و تشکر کنم که گفت مشکلی نیست.

13910918000113_PhotoA.jpg

محمدرضا طالقانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد راه‌ندادنش به مجمع انتخاباتی فدراسیون زورخانه‌ای گفت: به مجمع راهم ندادند. نمی‌دانم چرا، شاید چون زیاد کار کرده‌ام، گفتند چرا زیادی کار کرده‌ای! به همین دلیل از حضورم در مجمع ممانعت کرده‌اند. دیشب با خود آقای سجادی صحبت کردم و گفتم اشکالی ندارد بیایم و تقدیر و تشکر کنم که گفت مشکلی نیست.

وی ادامه داد: امروز گفتند داخل مجمع نیا و از شما در موقعیت ویژه‌ای با حضور آقای وزیر تجلیل به عمل می‌آوریم.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی در واکنش به این موضوع که اجازه خروج خبرنگاران از مجمع برای گفت‌وگو با وی را نداده‌اند، خندید و تاکید کرد: همین است دیگر، یادتان باشد هر کسی بیشتر کار کند او را بیشتر می‌زنند. من هم نسبت به چیزی ادعایی نداشتم. عاشق کارم و مردم هستم. گفتند بیا، آمدم، حالا هم می‌گویند نیا، می‌گویم چشم! اما اینکه بیایم و جلوی در اجازه ورود ندهند، دیگر خیلی بد است. شما خودتان تا دیروز عصر گفتید کار کن حالا مجوز ندادید، باشد مشکلی نیست. همان‌طور هم که گفتم از سجادی پرسیدم لازم است به مجمع بیایم، که گفتند بله بیا.

محمدرضا طالقانی در مورد اینکه گفته شده از وی در مراسمی با حضور وزیر تجلیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: تا به حال از من در عمرم تجلیل به عمل نیامده، همیشه تنها آمدم و تنها هم رفتم، حالا هم همین است. من چون همیشه به قانون احترام می‌گذارم، هیچ‌وقت نمی‌خواهم که مشکلی ایجاد شود. آرام به مجمع رفتم چون احساس کردم ممکن است با نبود من، حرفی ایجاد شود که راهم ندادند.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

طلوع‌کیان رئیس فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی شد

فرهاد طلوع‌کیان به عنوان رئیس فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی انتخاب شد.

13920809000226_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مجمع عمومی و انتخاباتی فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی، صبح امروز به ریاست نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد. از 38 نفر اعضای مجمع فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی 33 نفر در مجمع انتخاباتی حاضر بودند که در نهایت فرهاد طلوع‌کیان با کسب 17 رای (حداقل رای با توجه به قانون نصف به علاوه یک رای‌ها) برای چهار سال به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

امیر عرب و امیر رشیدلمیر دو کاندیدای دیگر نیز به ترتیب حائز ۱۴ و ۲ رای شدند و محمدرضا توپچی هم رایی نیاورد.

محمدرضا توپچی، امیر رشید لمیر، فرهاد طلو‌ع‌کیان، امیر عرب، محمدرضا کارگر، آرش مردانی، مجید مشایخی و سید مهران هاشمی هشت کاندیدای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی بودند که کارگر، مردانی، مشایخی و هاشمی پیش از حضور در انتخابات کناره‌گیری کردند.

با وجود بنر نصب شده در مجمع برای بهرام افشارزاده، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این مجمع انتخاباتی حضور نداشت و نماینده‌ای از کمیته در نشست حاضر نشده بود.

همچنین به محمدرضا طالقانی سرپرست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی اجازه حضور در انتخابات و حتی ورود به مجمع داده نشد.

[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور ۶ و ۷ دی در اوزان جدید برگزار می‌شود

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور روزهای ۶ و ۷ دی‌ماه در خانه کشتی شماره ۲ تهران برگزار می‌شود.

13920329000447_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون کشتی، هفتاد و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور روزهای 5 تا 7 دی ماه در خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار می‌شود.

با توجه به تغییرات انجام شده در اوزان کشتی، این مسابقات در 8 وزن 59- 66- 71- 75- 80- 85- 98 و 130 کیلوگرم با یک کیلوگرم ارفاق انجام خواهد شد.

* برنامه این رقابت‌ها به شرح زیر است:

1- وزن‌کشی اوزان 59، 66، 71 و 75 کیلوگرم از ساعت 18 تا 18:30 پنجشنبه 5 دی‌ماه انجام و مسابقات آن روز جمعه 6 دی ماه برگزار می‌شود.

2- وزن‌کشی اوزان 80- 85- 98 و 130 کیلوگرم از ساعت 18 تا 18:30 روز جمعه 6 دی ماه انجام و مسابقات آن در روز شنبه 7 دی ماه انجام می‌شود.

[/align]

لینک به ارسال