رفتن به مطلب
فریاد بی صدا

چطور می‌توانم از شر موهای پشت‌ لبم خلاص شوم؟

پست های پیشنهاد شده

سوال :من پشت لبم مو دارم. آیا راهی هست که برای همیشه از شر آن خلاص شوم؟ برای برداشتن آنها از وکس استفاده می‌کنم اما اینکه بخواهم تا آخر عمر این کار را تکرار کنم واقعاً عذاب‌آور است. چه می‌توانم بکنم؟

پاسخ : تنها راه برداشتن دائم موهای زائد روشی به نام الکترولیز است. الکترولیز با وارد کردن سوزن ریزی به داخل فولیکول مو و استفاده از جریان برق برای کشتن ریشه آن انجام می‌شود. الکترولیز روشی گران، دردناک و حتی وقت‌گیر است: برداشتن موهای پشت لب ممکن است ۴ تا ۱۰ ساعت طی مراجعات متعدد از شما وقت بگیرد.

در برخی موارد، الکترولیز موجب خشکی پوست، پوسته‌پوسته و زخم شدن آن، و همچنین تورم پوست می‌شود. اگر تصمیم دارید آن را امتحان کنید، بهتر است این کار را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید تا مطمئن شوید به دقت و اطمینان برایتان انجام می‌شود.

موها را می‌توان با کمک لیزر نیمه‌دائم نیز از بین برد که این هم روشی گران است و می‌تواند موجب تورم، سوزش و تغییر رنگدانه‌های پوست شود. علاوه بر وکس روش‌های موقتی دیگری هم برای برداشتن موهای صورت وجود دارد مثل بند انداختن و کرم‌های مخصوص. اگر راه دائمی‌تری برای برداشتن موهای صورتتان هستید می‌توانید از نظرات پزشک متخصص پوست و مو نیز بهره‌مند شوید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر