رفتن به مطلب
Negarita

بیوگرافی رونالدینیو

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]در ۲۱ ماه مارس این سال در پورتو الگره برزیل به دنیا مى آید. نام كامل او رونالدو آسیس دوموریرا است.

 

1۹۹۷: با برزیل فاتح جام جهانى نوجوانان مى شود و خودش به مقام آقاى گلى این رقابت ها مى رسد.

 

۱۹۹۸: اولین بازى خود را در سطح حرفه اى با پیراهن گرمیو برزیل انجام مى دهد و در ۵ مسابقه این تیم شركت مى كند.

 

۱۹۹۹: اولین بازى ملى اش را براى برزیل در روز ۲۶ ژوئن این سال در برابر لتونى انجام مى دهد و با این تیم فاتح كوپا آمه ریكا در آن سال مى شود و اولین گل ملى اش را در برابر ونزوئلا به ثمر می رساند.

 

۲۰۰۱: با پارى سن ژرمن فرانسه قراردادى ۵ ساله مى بندد و از ماه مارس این سال به پاریس كوچ مى كند، اما مجبور به صبرى ۴ ماهه براى انجام اولین بازى اش براى این تیم مى شود. زیرا اختلاف و ستیز مالى بین سن ژرمن و گرمیو بر سر قیمت او ادامه دارد.

 

۲۰۰۲: با تیم ملى برزیل فاتح جام جهانى در شرق آسیا مى شود و در این راه یك گل جالب از فاصله ۳۵ مترى و با یك ضربه آزاد قوس دار و بلند به تیم انگلیس در مرحله یك چهارم نهایى مى زند.

 

2002-2003: به بازى براى پارى سن ژرمن ادامه مى دهد، اما رابطه خوبى با لوییز فرناندز مربى این تیم ندارد.

 

۲۰۰۳: وقتى سن ژرمن به پیكارهاى اروپایى راه نمى یابد او از قصد خود براى ترك این تیم صحبت مى كند. برادر او كه مدیر برنامه هاى وى نیز هست، بر سر انتقال او به منچستریونایتد با سران این باشگاه انگلیسى مذاكره مى كند اما بارسلونا زرنگ تر است و با استفاده از تردید منچستر او را جذب خویش مى كند.

 

۱۹ جولاى همان سال (۲۰۰۳): قرارداد ۵ ساله او با بارسا به بهاى ۲۵ میلیون یورو امضا مى شود.

 

۲ سپتامبر: اولین گلش را براى این تیم كاتالونیایى در تساوى 1-1 برابر سویا مى زند. او از درون زمین خودى به حركت در مى آید و به پیش مى رود و از ۲۵ مترى با شوتى دقیق دروازه را باز مى كند.

 

15 اكتبر: موقعى كه بارسلونا در جام یوفا تیم پوچوف اسلواكى را 8 بر صفر در هم مى كوبد، ۳ گل مى زند. اولین فصل حضورش در نوكمپ با زدن ۱۴ گل پایان مى گیرد و این تیم با بى شكست ماندن در ۱۷ بازى متوالى به مقام نایب قهرمانى لالیگا مى رسد.

 

جولاى: به او استراحت داده مى شود تا در كوپا آمه ریكا شركت نكند.

 

نوامبر: با درخشش او بارسلونا در ال كلاسیكو 3 بر صفر بر رئال مادرید فایق مى آید.

 

دسامبر: از سوى فیفا به عنوان مرد سال (۲۰۰۴) فوتبال جهان انتخاب مى شود اما در انتخابات توپ طلا پشت سر آندرى شوچنكو و دكو قرار مى گیرد.

 

مه ۲۰۰۵: بارسلونا را پس از ۶ سال فترت فاتح لالیگا مى كند.

 

ژوئن: با برزیل جام كنفدراسیون ها را فتح مى كند و در بازى فینال كه كشورش آن را با نتیجه 4-1 از آرژانتین مى برد، گلزنى مى كند.

 

۳۱ آگوست: موافقت مى كند كه قراردادش با بارسا تا ۲۰۱۰ تمدید شود.

 

سپتامبر: از سوى اتحادیه فوتبالیست هاى حرفه اى جهان (FiFpro) مرد سال شناخته مى شود.

 

۱۹ نوامبر: بارسلونا را دوباره به سوى پیروزى 3-0 بر رئال مادرید رهنمون مى شود و این بار دو گل انفرادى حیرت انگیز مى زند.

 

۲۸ نوامبر: در انتخابات توپ طلاى اروپا اول مى شود.

 

دسامبر: برای دومین سال متوالی به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب می شود. [/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER]سخنان بازیکنان سالهای دور بارسا در مورد بردن توپ طلای اروپا توسط رونالدینیو:

 

میشل پلاتینى (۸۵ و ۸۴ و ۸۳)

ایران ورزشى - رونالدینیو فوتبال را زیباتر و هنرمندانه تر مى كند. او خوشبختى را به همه هدیه مى كند و خنده اش او را زیباتر مى كند. با وجود رونالدینیو، فوتبال یك بازى و یك هنر است و این همان تعریفى است كه من دوست دارم. او نه تنها درخششى فردى دارد، بلكه به فكر همه است. او پاسورى هنرمند است و فقط دریبل نمى زند. چرا كه بازیكنانى را دیده ام كه خوب دریبل مى زنند و شیرین كاری مى كنند، ولى پاس دادن بلد نیستند. آنها به درد سیرك مى خورند. رونالدینیو اما براى فوتبال ساخته شده است.

 

ژان پیرپاپن (۱۹۹۱)

رونالدینیو آخرین جادوگر است، نابغه اى پا به توپ. به علاوه او خیلى متواضع است. او از بازى لذت مى برد و تماشاگران روى سكوها را به وجد مى آورد. او یك خنده دلنشین است. به دلیل پاس هاى فوق العاده اى كه مى دهد، خیلى دوست داشتم كه در كنار او بازى كنم.

 

زین الدین زیدان (۱۹۹۸)

آفرین به رونالدینیو، او شایسته توپ طلا بود. او فصلى فوق العاده را پشت سر گذاشت.

 

لوییز فیگو (۲۰۰۰)

رونالدینیو بازیكنى است كه در آن واحد حركاتى انفرادى و گروهى انجام مى دهد، درست مانند بارسا كه این روزها فوق العاده بازى مى كند. تماشاگران از دیدن این نمایش لذت مى برند و این خیلى به نفع فوتبال است كه او جایزه را مى برد.

 

یوهان كرایف (۷۴ و ۷۳ و ۷۱)

رونالدینیو خوب بازى مى كند چون بازیكن بارسلونا است، چون نباید انرژى اش را در كارهاى دفاعى صرف كند. تیم او تهاجمى بازى مى كند و او توپ هاى زیادى در اختیار دارد. رونالدینیو وقتى خوب باشد بارسا نیز خوب است و بالعكس. او شایسته این توپ طلا است. او نمایش فوق العاده اى ارایه مى كند و همه از نمایش او لذت مى برند. او نشان داده كه چه كارهایى بلد است. هر حركت او خطرساز است و مردم همین را مى خواهند. امیدوارم كه او عصر جدیدى رقم بزند.

 

هریستو استویچكوف (۱۹۹۴)

همه خوشحال اند كه چنین بازیكنى برنده توپ طلا شده است. رونالدینیو زمانى كه افراد حاضر در مراسم را دید، فهمید كه چه عنوان ارزشمندى را به دست آورده است. فقط و فقط ستارگان دنیاى فوتبال كه براى تبریك به او به پا خاستند. این حتى باشكوه تر از زمانى است كه صدهزار تماشاگر نوكمپ تو را تشویق مى كنند. رونالدینیو در این سطح بازى مى كند، چون در بارسا است و فرانك رایكارد به او بازى مى دهد.

فراموش نكنید كه بارسلونا كارخانه ستاره سازى است. از لوییس سوارز تا كرایف، ریوالدو و من. متأسفم كه ما در یك دوره نبودیم. در فوتبال امروز، تنها اوست كه مى تواند در زمین چنین كارهایى بكند. [/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

×