رفتن به مطلب
Negarita

بیوگرافی فیگو

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]

لوئیز فیلیپه مادریا كایرو فیگو در روز 4 نوامبر 1972 در لیسبون پرتغال بدنیا آمد. او در یك خانواده ی نسبتاً فقیر بزرگ شد. فیگو مهارت های خود در فوتبال را در كسوت یك عضو جوان در یك تیم محلی فوتبال با نامos pastilhas به همگان نشان داد.

 

او در سن 10 سالگی به افزایش مهارت هایش به عنوان یك بازیكن برای اسپرتینگ لیسبون (یكی از سه تیم بزرگ پرتغال) پرداخت.او اولین بازی خود را در سن 17 سالگی برای تیم اول اسپرتینگ انجام داد و در حالی كه یك جام پرتغال را از آن خود كرده بود تا فصل 96-95 به بازی در اسپرتینگ ادامه داد. در این زمان بود كه فیگو بعد از امضای دو قرارداد ناموفق یكی با پارما ودیگری با یوونتوس از حضور در ایتالیا چشم پوشید و با عقد یك قرارداد به عضویت باشگاه بزرگ بارسلونا درآمد. او در آن زمان تنها 22 سال داشت. سال 1998 كه مصادف بود با كاپیتان شدن فیگو در بارسلونا این تیم برنده ی لیگ اسپانیا و سوپر جام اروپا شد. یك سال بعد بود كه فیگو در یك فصل هفت گل به ثمر رساند و نیز به مقام پنجم بهترین بازیكن سال در آن سال نائل گشت! كه البته مقام اول نصیب هم تیمی اش یعنی ریوالدو شده بود. فیگو در دوران بازیش در بارسلونا 2 قهرمانی لیگ، جام اسپانیا ، سوپر جام اسپانیا، سوپر جام اروپا و جام در جام قهرمانان را تجربه كرد.

 

ولی سال تحول در فوتبال فیگو سال 2000 بود . در فصلی كه به آخرین فصل حضور فیگو در تیم مبدل گشت او به همراه بارسلونا 30 گل به ثمر رسانده در 172 بازی ترك كرد. انتقال فیگو از بارسلونا به مادرید یكی از جنجالی ترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال است كه در حقیقت مسبب آن جنگ انتخاباتی لئوناردو سانز با فلورنتینو پرز بود.

 

پرز گفته بود كه اگر به عنوان رئیس رئال انتخاب شود این ستاره ی اسپانیایی را كه به تازگی به طور خیره كننده ای در یورو 2000 درخشیده بود و نیز همگان او را عضو جدا ناشدنی پارسا می انگاشتند را به برنائبو خواهد آورد. در آن زمان كسی حرف او را باور نكرد. آن موقع خیلی بعید به نظر می رسید كه بین این دو دشمن دیرینه یعنی رئال و بارسا توافقی صورت پذیرد، همچنین خود فیگو نیز دو مرتبه كذب شایعه های پراكنده شده در مورد این انتقال جنجالی را بیان كرد بود. ولی گذشت زمان تائیدی بر صدق وعده های انتخاباتی پرز شد و سرانجام فیگو پا جای پای كسانی مثل آلفردو دی استفانو، برندشوستر، و میشل لادروپ از معدود كسانی كه این انتقال بزرگ را تجربه كرده اند گذاشت و به رئال مادرید پیوست . بدون شك او كه ی! كی از بهترین بازیكنان فوتبال اروپا می باشدبعد از انتقال 56 میلیون دلاریش به رئال مادرید به گران قیمت ترین بازیكن جهان نیز مبدل شد و این بازیساز رئال مادرید از 24 جولای 2000 (در كنار شكستن ركورد بالاترین دستمزد جهان) با به ثمر رساندن گلی بسیار حساس در برابر انگلستان در یورو 2000 سالی فراموش نشدنی را پشت سر گذاشت.

 

فیگو این دهه را از ابتدا با كسب افتخار شروع كرد كه از این قبیل می توان به توپ طلائی از طرف فرانس فوتبال و نیز برگزیده بهترین بازیكن سال اروپا و دومین بازیكن منتخب دنیا از طرف فیفا اشاره كرد. فیگو به خاطر مهارت فراوانش در ارسال پاس معروف است او از طرف هواداران به عنوان بهترین پرنده نیز شناخته می شود ونیز او حتی با بهترین بازیكن تاریخ رئال مادرید یعنی دی استفانو نیز مقایسه می شود. فیگو در زمانی كه گل نمی زند و در زمین به دریبل زدن مشغول نیست یك آدم متاهل با یك بچه است كه از وقت گذرانی بادوستانش نیز خرسند می باشد. بخصوص در ساحل.

 

سوابق:

 

كشور : پرتغال

متولد: 4 نوامبر 1972، لیسبون

قد: 80. 1 متر

وزن : 67 كیلوگرم

پست بازی: بازیكن وسط

شماره: 10

وضعیت تاهل: متاهل دارای یك فرزند

باشگاه: رئال مادرید

باشگاههای قبلی: اسپرتینگ لیسبون، بارسلونا

اولین بازی باشگاهی: 17 سالگی برای اسپرتینگ در فصل 91-1990

افتخارات : 2 قهرمانی لیگ اسپانیا

جام حذفی اسپانیا

سوپر جام اروپا

جام در جام قهرمانان

برنده توپ طلائی فرانس فوتبال

بهترین بازیكن اروپا و

[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

×