رفتن به مطلب
Negarita

ミ★ミ سخنان زیبای دکتر علی شریعتی ミ★ミ

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]نامم را پدرم انتخاب کرد ، نام خانوادگی ام را یکی از اجدادم! دیگر بس است ، راهم را خودم انتخاب می کنم.[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER]دلی که ازبی کسی تنها است،هرکس رامیتواندتحمل کند.![/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]در دشمنی دورنگی نیست ، کاش دوستانم هم در موقع خود چون دشمنان بی ریا بودند.[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]خیلی اوقات آدم از آن دسته از چیزهای بد دیگران ابراز انزجار می کند که در خودش وجود دارد.[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]آنگاه که تقدیر نیست و از تدبیر نیز کاری ساخته نیست خواستن اگر با تمام وجود با بسیج همه اندامها و نیروهای روح و با قدرتی که در صمیمیت است تجلی کند اگر هم هستیمان را یک خواستن کنیم یک خواستن مطلق شویم و اگر با هجوم و حمله های صادقانه و سرشار از امید و یقین و ایمان بخواهیم پاسخ خویش را خواهیم گرفت.[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]اکنون تو با مرگ رفته ای و من اینجا تنها به این امید دم میزنم که با هر نفس گامی به تو نزدیک تر میشوم . این زندگی من است[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]من هرگز نمی نالم، قرنها نالیدن بس است. من میخواهم فریاد بزنم، اگر نتوانستم سکوت میکنم، خاموش بودن بهتر از نالیدن است، نالیدن فرزندان ماکیوالیسم را مغرور میکند.......[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER] عشق با دوری و نزدیکی در نوسان است. اگر دوری به طول انجامد ضعیف میشود و اگر تماس تداوم یابد به ابتذال کشیده میشود، و تنها با بیم، امید، تزلزل، اضطراب و دیدار و پرهیز زنده و نیرومند میماند.امّا دوست داشتن با این حالات نا آشناست. دنیایش دنیای دیگریست..........![/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]خدایا همواره تو را سپاس میگزارم که هرچه در راه تو و پیمان تو پیشتر میروم، بیشتر رنگ میبرم، آنها که باید مرا بنوازند میزنند، آنها که باید همگامم شوند ساده راهم میشوند، آنها که باید امیدوارم کنند و تبرئه‌ام کنند، سرزنشم میکنند نومیدم میکنند......تا چشم انتظارم تنها به روی تو باز ماند، تنها از تو یاری طلبم، در حسابی که با تو دارم شریکی نباشد

تاتکلیفم با تو رشن شود.تا تکلیفم با خودم معلوم گردد!![/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]خدا دوستدار آشناست ، عارف عاشق می خواهد نه مشتری بهشت . . .[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER][align=CENTER]هر چه هست برای مصلحتی است...و هر که هست به خاطر منفعتی است.[/align] [align=CENTER]و هیچ چیزبه>نمی ارزد[/align][/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER][align=CENTER]فلسفه زندگی انسان در این جمله خلاصه میشود.......[/align] [align=CENTER]فدا کردن آسایش زندگی برای فراهم آوردن وسایل آسایش زندگی[/align][/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER]وقتی که در صحنه حق و باطل نیستی، هر جا که میخواهی باش، چه به نماز ایستاده باشی، چه به شراب نشسته باشی، هر دو یکیست.[/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER][align=CENTER]خداوندا، مگذار آنچه را که حق می دانم،[/align] [align=CENTER]به خاطر آنچه که بد می دانند، کتمان کنم[/align][/align]

لینک به ارسال

[align=CENTER][align=CENTER]خوب بودن ! کلمه هیجان آوری نیست .[/align] [align=CENTER]خوبی ، در پارسی شکوه و عظمت خارق العاده ای ندارد ،[/align] [align=CENTER]با متوسط بودن و بی بو و خاصیت بودن هم صف است[/align] [align=CENTER]خوب بودن از نظر ما یعنی بد نبودن ! و این معنی مبتذلی است ![/align][/align]

لینک به ارسال