رفتن به مطلب
Negarita

زنان باردار با استعمال تنباکو خطر تولد نوزاد نارس را افزایش می‌دهند

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]

 

 

خبرگزاری فارس: کارشناس انجمن زندگی بدون دخانیات اعلام کرد: جذب نیکوتین در تنباکوهای بدون دود ۳ تا ۴ برابر سیگار است، اختلال در لبخند، سایش دندان، پسرفت لثه،بروز سرطان گونه از عوارض مصرف ناس و این نوع تنباکوهاست و زنان باردار با مصرف این مواد خطر تولد نوزاد نارس را افزایش می‌دهند.

 

263981_PhotoA.jpg

 

به گزارش خبرگزاری فارس، آرش نیک خلق درباره خطرات مصرف ناس و تنباکوهای بدون دود افزود: متأسفانه موج جدید مصرف تنباکوهایی بدون دود در بسته بندی های پر زرق و برق و برندهای معروف در اروپا و آمریکا رایج شده، به طوری که طبق آخرین آمار 12 درصد مردم سوئد یعنی 1.1 میلیون نفر ناس مصرف می‌کنند و این نوع ماده مخدر مخصوص شرقی ها در افغانستان و هند نیست.

 

وی گفت: شرکتهای دخانی بعد از ناامیدی از فروش محصولات دود زا به علت وجود قوانین سختگیرانه در کشورهای پیشرفته، در صدد تلقین این باور هستند که ضرر تنباکو و توتون به خاطر دود آن است و تلاش می‌کنند مصرف تنباکوهای بدون دود را رایج کنند.

 

نیک خلق افزود: خطر سرطان گونه و لثه در مصرف کنندگان تنباکوی جویدنی و ناس 5 برابر بیشتر از تنباکوهای معمولی است و اختلال در لبخند، سایش دندان، پسرفت لثه، پوسیدگی دندان از دیگر عوارض این مواد است.

 

این کارشناس مبارزه با دخانیات ادامه داد: تنباکوهای جویدنی خطر بروز بیماریهای قلبی و عروقی را 1.4 برابر افزایش می‌دهند و سرطان دستگاه گوارش مانند، مری، معده، روده بزرگ و لوزالمعده، سرطان مثانه و لثه از عوارض مصرف این نوع مواد مخدر است.

 

وی گفت: سرگیجه، سردرد، تهوع؛ عوارض دهانی، از دست رفتن تعادل، افزایش ضربان قلب، دندان قروچه، اختلال در خواب، نارسایی کلیه، افزایش فشار خون، زخم لثه و دهان، دیابت و بالا رفتن چربی خون از عوارض دیگر مصرف تنباکوهای بدون دود و ناس است.

 

[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری

×