رفتن به مطلب
Negarita

زنان باردار با استعمال تنباکو خطر تولد نوزاد نارس را افزایش می‌دهند

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]

 

 

خبرگزاری فارس: کارشناس انجمن زندگی بدون دخانیات اعلام کرد: جذب نیکوتین در تنباکوهای بدون دود ۳ تا ۴ برابر سیگار است، اختلال در لبخند، سایش دندان، پسرفت لثه،بروز سرطان گونه از عوارض مصرف ناس و این نوع تنباکوهاست و زنان باردار با مصرف این مواد خطر تولد نوزاد نارس را افزایش می‌دهند.

 

263981_PhotoA.jpg

 

به گزارش خبرگزاری فارس، آرش نیک خلق درباره خطرات مصرف ناس و تنباکوهای بدون دود افزود: متأسفانه موج جدید مصرف تنباکوهایی بدون دود در بسته بندی های پر زرق و برق و برندهای معروف در اروپا و آمریکا رایج شده، به طوری که طبق آخرین آمار 12 درصد مردم سوئد یعنی 1.1 میلیون نفر ناس مصرف می‌کنند و این نوع ماده مخدر مخصوص شرقی ها در افغانستان و هند نیست.

 

وی گفت: شرکتهای دخانی بعد از ناامیدی از فروش محصولات دود زا به علت وجود قوانین سختگیرانه در کشورهای پیشرفته، در صدد تلقین این باور هستند که ضرر تنباکو و توتون به خاطر دود آن است و تلاش می‌کنند مصرف تنباکوهای بدون دود را رایج کنند.

 

نیک خلق افزود: خطر سرطان گونه و لثه در مصرف کنندگان تنباکوی جویدنی و ناس 5 برابر بیشتر از تنباکوهای معمولی است و اختلال در لبخند، سایش دندان، پسرفت لثه، پوسیدگی دندان از دیگر عوارض این مواد است.

 

این کارشناس مبارزه با دخانیات ادامه داد: تنباکوهای جویدنی خطر بروز بیماریهای قلبی و عروقی را 1.4 برابر افزایش می‌دهند و سرطان دستگاه گوارش مانند، مری، معده، روده بزرگ و لوزالمعده، سرطان مثانه و لثه از عوارض مصرف این نوع مواد مخدر است.

 

وی گفت: سرگیجه، سردرد، تهوع؛ عوارض دهانی، از دست رفتن تعادل، افزایش ضربان قلب، دندان قروچه، اختلال در خواب، نارسایی کلیه، افزایش فشار خون، زخم لثه و دهان، دیابت و بالا رفتن چربی خون از عوارض دیگر مصرف تنباکوهای بدون دود و ناس است.

 

[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

×