رفتن به مطلب
لیلی

ترفندهايي در ويندوز 7

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]

 

1- از کلیدهای میانبر صفحه کلید استفاده کنید

 

 

با استفاده از ماوس مي‌توانید پنجره‌ها را در صفحه نمایش جا‌به‌جا کنید یا پنجره را به بالای صفحه بکشید تا کل صفحه را بگیرد. کلیدهای میانبر زیر مي‌توانيد سریع‌تر اين کار را انجام دهيد:

کلید جهت‌دار سمت راست+Win و کلید جهت‌دار سمت چپ + Win: پنجره فعال را به سمت راست و چپ صفحه حرکت مي‌دهد.

کلید جهت‌دار سمت بالا+Win و کلید جهت‌دار سمت پایین+Win: پنجره فعال را بزرگ‌ (Maximize) و کوچک (Minimize) مي‌کند.

Win + M: تمام پنجره‌ها را کوچک (Minimize) مي‌کند.

کلید جهت دار سمت بالا + Alt،‌ کلید جهت‌دار سمت چپ + Alt و کلید جهت‌دار سمت راست + Alt: به یک پوشه بالاتر مي‌رود که معادل Back و Forward در مرورگر ویندوز عمل مي‌کند.

Win + Home: تمام پنجره‌های باز غیر از پنجره فعال را کوچک (Minimize) مي‌کند.

Alt+Win+#: فهرست پرشی از بیش‌ترین برنامه‌هاي استفاده شده را روی منوی taskbar باز مي‌کند.

 

2- آیکون‌هاي سیستم Tray را مرتب کنید

 

 

می توانید آیکون‌هاي Taskbar را به سلیقه خود مرتب کنید و با فشردن کلیدهای Win + 1 و Win + 2 و ... ده برنامه نخست Taskbar را به ترتیب از سمت چپ اجرا کنید. همچنین مي‌توانید آیکون‌هاي سیستم Tray را هم تغییر دهید (به گوشه سمت راستTaskbar ،‌ System Tray گفته مي‌شود.) آیکون‌ها را درون خود Tray جابه‌جا کنید یا آن‌ها را بیرون بیاورید. آیکون‌هايي راکه بیشتر احتیاج دارید در محل دیدتان قرارداده و آیکون‌هاي دیگر را در قسمت Customize تحت کنترل درآورید.

 

 

[align=CENTER]140win7a_s.jpg[/align]

 

[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER][align=CENTER]140win7a_s.jpg[/align]

3- با استفاده از کلید چپ ماوس به لیست پرشی دسترسی پیدا کنید.

 

وقتی روی آیکون‌هاي Taskbar راست کلیک مي‌کنید لیست‌هاي پرشی نمایش‌داده مي‌شوند همچنین مي‌توانید با چپ کلیک روی آیکون‌ها و نگه داشتن و کشیدن ماوس به سمت بالا به لیست‌ها دسترسی پیدا کنید. اگر از لپ‌‌تاپ یا صفحه‌هاي لمسی استفاده مي‌کنید کار راحت تر است چون نیازی به کلیک کردن ندارید و فقط با بردن مکان نما روی آیکون‌ها مي‌توانید محتوای آن را ببینید.

 

 

4- پوشه موردنظر را به علاقه‌مندی‌هاي خود (Favorites) اضافه کنید

 

 

شما مي‌توانید هر کتابخانه یا پوشه‌اي را به قسمت علاقه‌مندی‌هاي خود در مرورگر ویندوز اضافه کنید. برای اضافه‌کردن یک فولدر، آن را در مرورگر ویندوز به سمت Favorites بکشید،‌ روی گزینه Favorites در قسمت بالا سمت چپ، راست کلیک کنید و گزینه Add current location to Favorites را انتخاب کنید. اکنون مي‌توانید به تمام پوشه‌هاي موردعلاقه خود دسترسی سریع داشته باشید.

 

 

[align=CENTER]140win7b_s.jpg[/align]

5- پوشه‌هايي که بیشتر استفاده مي‌کنید را به Taskbar متصل کنید

 

برنامه‌ها یا پوشه‌هايي را که بیشتر نیاز دارید مي‌توانید با کشیدن آن به سمت Taskbar یا راست کلیک روی آیکون برنامه بازشده در پایین صفحه و انتخاب گزینه Pin this program to taskbar به Taskbar متصل کنید. هم اکنون این برنامه‌ها در لیست پرشی شما قرار دارند.

 

6- کنترل پنل را به Taskbar متصل کنید

 

برای متصل‌کردن کنترل پنل نمی‌توانید از طریق منوی استارت یا با کشیدن آن به روی Taskbar اقدام کنید. برای این‌کار کنترل پنل را باز کنید و روی آیکون آن در Taskbar مانند شکل راست کلیک کنید. مزیت این کار این است که لیست پرشی کنترل پنل اجازه دسترسی سریع به برنامه‌هايي که به تازگي استفاده شده را مي‌دهد.

 

 

[align=CENTER]140win7c_s.jpg[/align][/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER][align=CENTER]

[/align]

7- برای برنامه‌ها کلیدهای میانبر صفحه کلید بسازید

 

 

می توانید برای هر برنامه‌ای در ویندوز 7 کلیدهای میانبر درصفحه کلید بسازید. روی برنامه راست کلیک‌کرده و با استفاده از گزینه Properties،‌ زبانه Shortcut را برگزینید‌، برای انتخاب کلیدهای میانبر روبه‌روی گزینه Shortcut key کلیک کنید و دکمه‌هاي موردنظر خود را

فشار دهید.

 

 

140win7d_s.jpg[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER]

 

8- در هر پوشه‌اي Command Propmpt باز کنید.

 

 

آیا دلتان برای خط‌فرمان (Command Propmpt) تنگ شده؟ هنگام راست کلیک روی یک فولدر دکمه Shift را فشار دهید تا گزینه مربوطه در منو نشان داده شود. این ترفند را روی صفحه نمایش هم مي‌توانید انجام دهید.

 

 

 

9- منوی ‘Send To’ پیشرفته را ببینید.

 

 

هنگام راست کلیک روی یک پوشه، دکمه Shift را فشار دهید تا در منوی خود Send To پیشرفته‌ای ببینید.

 

 

[align=CENTER]140win7e_s.jpg

 

 

[/align] 10- متن صفحه را توسط Clear Type تنظیم کنید

 

 

برای نمایش بهتر متن روی LCD مانیتور یا صفحه نمایش لپ‌تاپ از Clear Type Tuner استفاده کنید. برای این کار در کادر جست‌وجوی منوی استارت، متن cttune.exeرا جست‌وجو کنید و برنامه را اجرا کنید یا به کنترل پنل،‌ آیکون Display بروید و از گزینه‌هاي سمت چپ Adjust ClearType text را انتخاب کنید.

 

 

[align=CENTER]140win7f_s.jpg[/align]

 

[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER][align=CENTER]

[/align] [align=CENTER]

[/align]11- از رنگ‌هاي مناسب برای صفحه خود استفاده کنید

 

اگر هنرمند هستید یا با رنگ‌ها کار مي‌کنید از گزینه Calibrate Color که در کنترل پنل در آیکون Display قرار دارد استفاده کرده یا برنامه dccw.exe را از قسمت جست‌وجوی منوی استارت اجرا کنید. می‌توانید میزان روشنایی‌، کنتراست‌، گاما و تعادل رنگ‌ها را تنظیم کنید تا مطمئن شوید بهترین رنگ‌ها روی صفحه، نمایش داده مي‌شوند.

 

12- تعداد آیتم‌هاي لیست پرشی و منوی استارت را سفارشی کنید

 

با راست‌کلیک روی گوی استارت در نوار ابزارو انتخاب Properties، روی Customize کلیک کرده و تعداد آخرین برنامه‌هاي که مي‌خواهید در منوی استارت نمایش داده شود و تعداد آیتم‌هاي قابل نمایش در لیست پرشی را انتخاب کنید.

 

13- اینترنت را از طریق منوی استارت جست‌وجو کنید

 

قابلیت جست‌وجوی اینترنت از طریق منوی استارت را با استفاده از مرورگر پیش فرض خود فعال کنید. با استفاده از کادر جست‌وجوی منوی استارت، دستور GPEDIT.MSC را اجرا کنید تا برنامه مدیریت Group PoliEditor باز شود. از پنل سمت چپ گزینه User Configuration ← Administrative Templates ← Start menu and Taskbar را انتخاب و از پنل سمت راست روی گزينه Add Search Internet link to Start Menu راست کلیک‌کرده و با استفاده از گزینه Edit این ویژگی را فعال (Enable) کنید.

 

[align=CENTER]140win7g_s.jpg[/align][/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=CENTER][align=CENTER]140win7g_s.jpg

 

[/align] 14- به منوی استارت گزینه Videos اضافه کنید

 

 

ویندوز 7 به طور پیش فرض گزینه Videos را روی منوی استارت قرار نداده. جهت اضافه‌کردن لینکی به ویديوهایتان‌، روی گوی استارت در نوار ابزار راست کلیک کرده و با انتخاب Properties روی Customize کلیک کنید.

 

 

[align=CENTER]140win7h_s.jpg[/align]

 

در قسمت Videos که در پایین صفحه قرار دارد Display as a link را انتخاب کنید.همان‌طور که مي‌دانید از سه‌کلید Ctrl + Alt + Del برای باز‌کردن Task Manager استفاده مي‌کنند. اما در ویندوز 7 با فشردن این سه کلید ترکیبی،‌ صفحه‌اي نمایش‌داده خواهد شد که با انتخاب گزینه Start Task Manager مي‌توان به این پنجره دسترسی داشت. در نتیجه برای باز‌کردن آن باید دو مرحله طی کرد. اما شما مي‌توانید با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Esc به طور مستقیم Task Managerرا باز کنید.

 

 

140win7i_s.jpg[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

×