• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یارانه افرادی که یارانه نقدی فاز دوم آنها 5 تا 10 درصد درآمدشان است حذف می‌شود
ارسال: #1
Iran 


خبرگزاری فارس: معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه یارانه نقدی هر نفر با حذف کامل یارانه ها 120 تا 135 هزار تومان می شود، گفت: یارانه افرادی که میزان دریافتی آنها از محل یارانه‌های نقدی فاز دوم به اندازه 5 تا 10 درصد حقوق‌شان باشد قطع خواهد شد.

[تصویر:  303972_PhotoA.jpg]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی آقامحمدی در حاشیه افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ، رزین و پوشش‌های صنعتی در جمع خبرنگارن اظهار داشت: قطع یارانه نقدی برای افرادی صورت خواهد گرفت که مبلغ یارانه جدید 5 تا 10 درصد حقوق آنها را شامل شود.
وی ادامه داد: این 5 تا 10 درصد به میزان رقم یارانه‌ها در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بستگی دارد.

وی تصریح کرد: اگر یارانه‌ها به طور کامل قطع شود بین 120 تا 135 هزار تومان به هر نفر باید یارانه پرداخت شود.

آقامحمدی با بیان اینکه در دو دهک بالایی کشور حدود 15 میلیون نفر قرار دارند گفت: این افراد دارای درآمد بالایی هستند.

وی ادامه داد: متوسط درآمد ایرانیان در سال 89 بالای یک میلیون و 100 هزار تومان است در حالی که درآمد بالای جامعه حدود 12 برابر دهک‌های پائینی است.

وی ادامه داد: با این حساب افرادی که درآمد بالایی دارند مشمول حذف یارانه در مرحله دوم خواهند شد که ممکن است این مسئله برخی مدیران را نیز شامل شود.

معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور در ادامه در خصوص کنترل نوسانات نرخ ارز به خبرنگار فارس گفت: سیاست کشور از سال 88 تک نرخی بودن ارز است و در این زمینه شاید صنعتگران بیشتر خواستار بالا بودن نرخ ارز هستند تا واردات کالا به کشور کنترل شود.

وی ادامه داد: سیاست مسئولین کشور در مورد نرخ ارز در آستانه تصویب بودجه 91 مشخص خواهد شد.

وی در واکنش به این موضوع که نگاه کلی دولت افزایش رسمی نرخ ارز است گفت: اینطور نیست که نگاه‌ها به سمت افزایش نرخ ارز باشد بلکه باید تمام موارد را به صورت کلی بسنجیم.

آقامحمدی با اشاره به برنامه دولت برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: آثار هدفمندی یارانه‌ها در تمام موارد مد نظر خواهد بود و در این زمینه دولت به دو شیوه مستقیم و غیرمستقیم و یا یکی از این شیوه‌ها از بخش تولید حمایت خواهد کرد.

هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان