تبلیغات بنری ویکیوز

کلمات کلیدی: واكنش, حاتمی, كيا, بازتاب, كنايه, هايش, به, اصغر, فرهادی,
ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واكنش حاتمی كيا به بازتاب كنايه هايش به اصغر فرهادی
نویسنده پیام
Negarita آفلاین
♥ رهگــــــذر...♥
مدیر کل سایت

اعتبار: 129
ارسال: #1
Iran واكنش حاتمی كيا به بازتاب كنايه هايش به اصغر فرهادی
جهان: در بخشی از این نامه آمده بود:خیر ببینی آقا سیدرضای میرکریمی. کام‌ات شیرین. اگر این حَبّه قندت نبود، یادمان می‌رفت کجایی هستیم و با کامِ تلخ در صفِ سفارتِ خرس‌نشان ایستاده بودیم تا از سرزمین همیشه آفتاب‌مان به جبرِ همکار تلخ‌مزاج، همه مهر دروغ بر پیشانی، متقاضی پناه به سرزمین همیشه ابری بگیریم...

این بار طرفداران فیلم در فضای مجازی و منتقدان همراه فیلم صراحتا واكنش نشان دادند و ابراهیم حاتمی كیا را به "حسادت" نسبت به موفقیت جهانی فرهادی متهم كردند. كاریكاتورش را كشیدند و اتفاقات دیگر. اتفاقاتی كه با واكنش تند رضا میركریمی روبرو شد. سكوت حاتمی كیا دربرابر آنها ادامه داشت تا جدیدترین گفت و گویش با چلچراغ.

-من در آخر نامه به اقای میركریمی نوشتم"این عصر وارونگی پایانی دارد برادر" چیزی كه من به آن اشاره داشتم هیچ ربطی به سینما به مفهوم هنر سینما ندارد. دردی است فراتر از دنیای سینما كه در آن وادی دیگر دوست و همكار و برادر نمی شناسند. این فریادی بود و اگر مماشات می كردم، آیندگان این بزدلی را بر من نمی بخشیدند. برای من ایران و ایرانی نامی نیست كه صرفا در شناسنامه ام ثبت شده باشد. هشت سال از عمر جوانی ام را به بهای جانم هزینه دادم و به عنوان یك سرباز بر خودم حقی قائلم كه از آن دفاع كنم. حتی اگر همه دوستدارانم از من برنجند. وارونگی همین بس كه متهم به حسادت شدم. در حیرتم عزیزی كه این اتهام را كلید زد، چگونه سال های پایانی مرتضی آوینی هم نفسش بوده و دركی از این مرام این نسل پیدا نكرده است.

-من تاجر نیستم كه به ضرر و زیان جیب و ابرویم فكر كنم. بی پرده بگویم كه این خرس و پلنگ و شیر و حتی سیمرغ استعداد گوساله سامری شدن را دارد و كجاست آن مفسر شجاع همچون مرتضی آوینی كه با بیانی حكمیمانه این وارونگی های معنا را توضیح دهد. قدرت قلم من به حدی نیست كه بتوانم تشریحی عقلانی از این فریادم داشته باشم. و همین مبهم بودن اشاراتم عزیزانی را از من دلخور می كند. می فهمم كه باعث این سرشكستن ها از میل این لیلی نسبت به این مجنون بوده و من باید قدر دان باشم. و البته عزت از ان خداست و باقی هر چه هست عرصه امتحان اوست.

-شما با فیلمسازی صحبت می كنید كه آخرین ساخته اش در محاق توقیف است وخوب می دانید چرا. این نگاه آزارم می دهد. احساس می كنم بعد از نامه به میركریمی پیاده نظام در اینترنت آرایش جنگی گرفته كه متاسفانه حافظه شان مثل ماهی سه ثانیه است و هیچ حریم و حرمتی به گذشته قائل نیست. چرا تا این حد دیكتاتور مطلق نگر می شویم. البته حوشحالم كه هیچ حاشیه امن و هاله قدسی اطرافم نیست و همگان می توانند نقد و لعن و تقدیرم كنند. ولی با همه اینها من هم انسانم. عزیزان، من اشاره به فیلمی كردم كه از جشنواره فجر دولت آقای احمدی نژاد تا خانه سینما و شهرداری و جشنواره های اروپایی و آمریكایی و آفریقایی و آسیایی جایزه ها گرفته و همچنان می گیرد. پس چرا تا این حد كم تحمل از شنیدن یك صدای دیگر؟ عجبا این حكایت شباهت غریبی دارد با حكایت پادشاه و خیاط كه یك جور دیگری گفت. البته زمان بهترین مرهم این آلام است.

-مسئله حاتمی كیا ماندن خودم است كه هزینه دارد. بخشی با توقیف فیلم هایم، بخشی با همین فریادها.

هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
14-12-2011 01:16 PM
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

اخبار فناوری اطلاعات | نرم افزار املاک | نرم افزار دامپزشکی | هتل آپارتمان مشهد | نرم افزار داروخانه | نرم افزار رستوران | نرم افزار تاکسی سرویس | نرم افزار رستوران | دانلود نرم افزار مطب | دانلود نرم افزار تاکسی سرویس | مجله پزشکی آسان طب | دکتر آسان طب | نرم افزار مطب | نرم افزار دفترچه تلفن نرم افزار چاپ چک نرم افزار رستوران نرم افزار فست فود نرم افزار کافی شاپ نرم افزار تاکسی سرویس نرم افزار نمایشگاه خودرو نرم افزار املاک نرم افزار هتلداری نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار انبارداری نرم افزار حسابداری فروشگاه نرم افزار وکالت مجله اینترنتی پارسی وان | مجله اینترنتی زیگیل | خرید بک لینک | خرید رپورتاژ | سینما تئاتر مای استیج | یک مهاجر | دنیای مهاجرت | مجله گردشگری کاروان | وردپرس دانلود | مجله تفریحی تندیس فان | نرم افزار Software | جوک جدید | اخبار هنر | اخبار کامپیوتر | سایت پزشکی | فروشگاه اینترنتی | سایت خبری | دانلود موزیک | اندروید سه | بانک شماره موبایل | پایگاه صالحین | مجله کامپیوتری | جاب لر | نوین ساخت | سهام نت | تکی کو | تم کد | خرید هاست | مجله خانواده | مجله اینترنتی وبدون | پورتال خبری | سایت تفریحی تک لایو | مجله سرگرمی سیب رنک | جراحی بینی | فروش جوجه بوقلمون |   تولید کننده روغن زیتون | سایت پزشکی دکتر طب | مدرن بوک | لوازم ارایشی | باربری تهران | مبل | طراحی بنر | ماشین آلات بسته بندی | رژیم لاغری | شلوارک لاغری هات شیپر
خرید vpn

برای درج تبلیغات متنی، بنری و یا رپرتاژ آگهی در این وب سایت با شماره 09370888727 تماس حاصل فرمائید