• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نجات آقا داماد توسط مادربزرگ همسر
ارسال: #1
Iran 


مردی در دادگاه خانواده گفت: مادربزرگ همسرم در زمان خواستگاری با ذکر کلمه عندالاستطاعه در کنار مهریه همسرم مرا از یک مشکل بزرگ نجات داد؛ او معتقد بود که همسرم در نهایت ناسازگاری کرده و مهریه اش را درخواست می کند.
این مرد با مراجعه به دادگاه خانواده ۲ (ونک) دادخواست تمکین زن خود را به قاضی حسن عموزادی رئیس شعبه ۲۶۸ این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد و با بیان اینکه همسرم مرا ترک کرده و در حال حاضر با مردی دیگر قصد ازدواج مجدد دارد، گفت: همسرم بعد از ترک من، مهریه اش را درخواست کرده است اما من نمی توانم مهریه اش را پرداخت کنم. مادربزرگ همسرم در زمان خواستگاری اعلام کرد که مهریه نوه اش باید کم باشد چون می دانست که همسرم مرا ترک کرده و در نهایت مهریه اش را به اجرا می گذارد.
مرد با بیان اینکه مادربزرگ همسرم باعث شد که مهریه زنم عندالاستطاعه شود، اظهار داشت: مادربزرگ همسرم به دادم رسید و لطف بزرگی در حقم کرد. در روز عقد ما مادربزرگ همسرم به جای اینکه هوای نوه اش را داشته باشد هوای مرا داشت و با ذکر کلمه عندالستطاعه در کنار مهریه همسرم مرا نجات داد. مرد با اشاره به اینکه ما فرزندی نداریم، گفت: نمی توانم مهریه همسرم را بپردازم و می دانم که خود از این کارش پشیمان می شود و در نهایت معذرت خواهی خواهد کرد. در حال حاضر همسرم به فکر ازدواج با فرد دیگری است و مهریه اش را به اجرا گذاشته ولی نمی توانم حق او را بدهم و اگر او می خواهد با کسی دیگر ازدواج کند، طلاقش می دهم و شکایتی ندارم.
مرد در انتها با اشاره به اینکه وضع مالی خوبی ندارد، عنوان کرد: خوشحالم که مهریه همسرم عندالاستطاعه است و می توانم با توجه به وسع مالی ام آن را بپردازم. قاضی این پرونده بعد از صحبت های مرد، رسیدگی به جلسه را به روزی دیگر موکول کرد.

هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان