کلمات کلیدی: مفاهیم, اصطلاحات, نت,
ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مفاهیم و اصطلاحات نت
نویسنده پیام
! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

اعتبار: 104
ارسال: #1
97 مفاهیم و اصطلاحات نت
Data Transfer Rate

سرعتي ميباشد که مودم ميتواند اطلاعات را منتقل کند که معمولاً برحسب تعداد بيتها در ثانيه ميباشد . هر قدر رقم مربوطه به سرعت انتقال داده بالاتر باشد سرعت مودم بالاتر خواهد بود که به طبع آن قيمت آن نيز بيشتر خواهد شد. سرعت مودمهاي امروزي معمولاً 28800 bps يا 57600 bps معروف به 56k ميباشد.

زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
09-11-2011 09:18 PM
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #2
RE: مفاهیم و اصطلاحات نت
Ethernet

از روشهاي معمول در شبکه هاي کامپيوتري جهت اطلاعات ميباشد و به شما اجازه ميدهد که کامپيوتر ها و ابزارهاي جانبي مثل پرينتر را به هم متصل کند.

زندگی به من آموخت

09-11-2011 09:18 PM
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #3
Fire Wall

نرم افزاري که جهت جلوگيري از ورود نفوذگران به سيستم هاي متصل به شبکه بکار برده ميشود که ديواره آتش نام دارد. عمدتا هدف استفاده از اين نرم افزار ايجاد سدي در برابر هکر ها ميباشد. Znoxe Alarm نمونه خوبي براي کاربران جدید است.

زندگی به من آموخت

09-11-2011 09:19 PM
! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #4

با دوربين ديجيتال ميتوانيد به عکس برداري پردازيد. تصاوير اين دوربين نيازي به فيلم هاي معمولي ندارد و به صورت فايلهاي گرافيکي در حافظه ذخيره ميشوند در مواقع لازم ميتوانيد تصاوير خود را از حافظه دوربين توسط کابل مربوطه به کامپيوتر خود منتقل کنيد. دوربينهاي ديجيتال امروزي حتي بر روي Mini CD نيز ميتوانند تصاوير را ذخيره کنند. و يا بر روي کارتهاي مخصوصي که به پورت USB کامپيوتر شما متصل ميشوند.

زندگی به من آموخت

! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #5
IRC- Internet Relay Chat

محلي که افراد ميتوانند در آن به چت و گفتگو بپردازند IRC گفته ميشود. در دنياي اينترنت راهها و نرم افزارهاي ديگري نيز جهت Chat کردن وجود دارند ولي IRC از اولين ها ميباشد. در IRC کانالهاي گفتگوي مختلفي وجود دارد که در هر کدام موضوعات گوناگون به بحث گذاشته ميشوند.

زندگی به من آموخت

! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #6
LAN -Local Area Network

به شبکه اي که تعدادي PC از طريق رسانه اي مانند کابل به يکديگر متصل شده اند LAN گفته ميشود. مفهوم لغوي LAN شبکه محلي ميباشد که جهت اشتراک گذاري فايلها و نرم افزار هاي موجود، مورد استفاده قرار ميگيرد. معمولاً LAN در يک محدوده جغرافيايي کوچک استفاده ميشود.

زندگی به من آموخت

! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #7
Anonymous FTP

پروتکلي که از طريق آن کامپيوتر ها ميتوانند به دنبال فايلها بر روي اينترنت بپردازند FTP ناميده ميشود. منظور از Anonymous به مفهوم ناشناس بودن کاربر ميباشد. يعني هرکسي با بکار بردن اين شناسه وبا دادن رمز عبور ميتواند به کامپيوتر ميزبان متصل شود. اغلب دانشگاهها و شرکتهاي روسي و آژانسهاي مختلف معمولاً فايلهايي جهت دسترسي عموم به اشتراک گذاشته اند.. جهت استفاده از پروتکل FTP شما به نرم افزارهاي سرويس دهنده مانند WSFTP نياز داريد. Cute FTP و FTP Voyager نيز نمونه هاي ديگري هستند

زندگی به من آموخت

09-11-2011 09:20 PM
! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #8
Network

تعدادي کامپيوتر که توسط رسانه اي مناسب به يکديگر متصل شده اند تا منابع و اطلاعات خود را به اشتراک گذارند شبکه ناميده ميشوند. به طور کلي 2 نوع شبکه وجود دارد. شبکه محلي ( LAN ) و شبکه گسترده ( WAN )

زندگی به من آموخت

! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #9
mis

به سيستم کامپيوتري که در يک اداره يا سازمان و يا شرکت، اطلاعات تجاري و مديريتي را از تمام بخشهاي داخلي دريافت ميکند mis اطلاق ميشود. بر اساس قواعد تعريف شده در اين سيستم کامپيوتري اين سيستم از اطلاعات خام دريافتي گزارشها و نتايج مربوطه را استخراج می کند و براي ساير کارمندان ارسال ميکند

زندگی به من آموخت

! Omid StaR ! آفلاین
امید کریم زاده
مدیر کل سایت

ارسال: #10
Network Adapter

به کارتي که داخل کامپيوتر شما نصب ميشود و وظيفه اتصال شما به شبکه کامپيوتري منزل يا محل کار شما را بر عهده دارد آداپتور شبکه ميگويند. براي اين کار شما نياز به يک آداپتور شبکه براي اتصال به يک شبکه Ethernet يا Token Ring داريد. معمولاً اين کارتها بر اساس نوع رسانه ( سيم ) متصل به آن داراي سرعت 10 mbps يا 100 mbps ميباشد.

زندگی به من آموخت

09-11-2011 09:21 PM
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

اخبار فناوری اطلاعات | نرم افزار املاک | هتل آپارتمان مشهد | ترجمه تخصصی | نرم افزار رستوران | نرم افزار تاکسی سرویس | نرم افزار رستوران | دانلود نرم افزار مطب | دانلود نرم افزار تاکسی سرویس | مجله پزشکی آسان طب | اتوماسیون پزشکی | کنکور آسان است | نرم افزار دفترچه تلفن نرم افزار چاپ چک نرم افزار رستوران نرم افزار فست فود نرم افزار کافی شاپ نرم افزار تاکسی سرویس نرم افزار نمایشگاه خودرو نرم افزار املاک نرم افزار هتلداری نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار انبارداری نرم افزار حسابداری فروشگاه نرم افزار وکالت مجله اینترنتی پارسی وان | مجله اینترنتی زیگیل | خرید بک لینک | خرید رپورتاژ | سینما تئاتر مای استیج | یک مهاجر | دنیای مهاجرت | مجله گردشگری کاروان | وردپرس دانلود | مجله تفریحی تندیس فان | نرم افزار Software | جوک جدید | اخبار هنر | اخبار کامپیوتر | سایت پزشکی | فروشگاه اینترنتی | سایت خبری | دانلود موزیک | اندروید سه | بانک شماره موبایل | پایگاه صالحین | مجله کامپیوتری | جاب لر | نوین ساخت | سهام نت | تکی کو | تم کد | مجله اینترنتی وبدون | پورتال خبری | سایت تفریحی تک لایو | مجله سرگرمی سیب رنک | سایت پزشکی دکتر طب | خرید گیفت کارت | مدرن بوک | گیفت کارت | تولید کننده روغن زیتون ماشین آلات صنایع غذایی تولید کننده جعبه و کارتن تولید کننده ادویه
X بستن تبلیغات