کلمات کلیدی: كاخ, سفيد, سندي, درباره, سناريو, خود, ندارد, آمريكايي, ها, هرگزموفق, نمي, شوند,
ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كاخ سفيد سندي درباره سناريو خود ندارد/ آمريكايي ها هرگزموفق نمي شوند
نویسنده پیام
majid01 آفلاین
مسافر
مدیر بازنشسته

ارسال‌ها: 1,622
تاریخ عضویت: Oct 2011
اعتبار: 5
ارسال: #1
كاخ سفيد سندي درباره سناريو خود ندارد/ آمريكايي ها هرگزموفق نمي شوند
معاون وزير خارجه در گفت و گو با ايرنا:
كاخ سفيد سندي درباره سناريو خود ندارد/ آمريكايي ها هرگزموفق نمي شوند
تهران- معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه با بيان اينكه آمريكا در ارتباط با ادعاهاي ساختگي اش مبني بر دست داشتن ايران در ترور سفير عربستان سعودي تاكنون نتوانسته است هيچگونه سندي را ارايه كند ، گفت: كاخ سفيد مي خواهد ايران را در شرايط خاصي قرار دهد اما هرگز موفق نخواهد شد .
[تصویر:  T30643370-1845342.jpg]
'حسين امير عبداللهيان' در گفت و گو با خبرنگاران ايرنا در پاسخ به سووالي درباره سناريوسازي هاي جديد آمريكا عليه جمهوري اسلامي ايران و نيز احتمال تكميل اين سناريو از طريق ارايه گزارش 'يوكيا آمانو' مدير كل آژانس بين المللي انرژي اتمي درباره فعاليت هاي صلح آميز هسته اي ايران براي اعمال فشارهاي بيشتر عليه تهران گفت: آمريكايي ها به دنبال آن هستند كه قطعنامه جديدي عليه جمهوري اسلامي ايران صادر شود اما به نظر مي رسد در نهايت ممكن است تلاش هاي كاخ سفيد در اين مقطع، چيزي جز صدور يك بيانيه در شوراي امنيت سازمان ملل متحد نباشد كه البته براي آن هم بايد مستندات منطقي ارايه كند.
معاون وزير امور خارجه تصريح كرد: وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران از كانالهاي ذيربط خود از مقامات آمريكايي خواسته است تا هر مستندي كه در مورد ادعاهاي ساختگي آمريكا عليه كشورمان وجود دارد از جمله سناريوي ساختگي اين كشور مبني بر دست داشتن ايران در ترور سفير عربستان سعودي و اقدامات مرتبط با اين موضوع را ارايه كنند.
اميرعبداللهيان خاطرنشان كرد: مقامات آمريكايي تاكنون هيچ سندي را در اين زمينه نتوانسته اند، ارايه كنند.
وي اظهارداشت: اين سناريو در كنار گزارشي كه قرار است ' يوكيا آمانو ' دبيركل آژانس بين المللي انرژي اتمي ارايه كند و بحث هايي كه در شوراي حقوق بشر مطرح است، همه حاكي از آن هستند كه بتوانند جمهوري اسلامي ايران را در شرايط خاصي قرار دهند ولي آنها هرگز موفق نخواهند شد.
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه درباره سناريوي ساختگي آمريكايي ها عليه ايران مبني بر ترور سفير عربستان سعودي گفت: آنچه به اصل سناريو بازمي گردد اين است كه آمريكايي ها تا امروز نتوانسته اند هيچ سندي را در اين زمينه ارايه كنند.
وي افزود: بسياري از مقامات منطقه و بخصوص مقامات سعودي كه خود بخشي از اين سناريو هستند، باور دارند اين سناريو، سناريويي نيست كه اسناد موثقي پشت آن باشد.
اميرعبداللهيان در پاسخ به اين سووال كه گفته مي شود وزير امور خارجه و نخست وزير قطر پس از ديدار با وزير خارجه ايران خواستار ملاقات مستقيم مقامات ايران و عربستان شده است، گفت: اختلاف و تفاوت ديدگاهها ميان دو كشور به قوت خود باقي است اما در مورد موضوع سناريوي ساختگي آمريكا كه البته سناريو قابل اعتنايي هم نيست، جمهوري اسلامي ايران همواره از گفتگو و مذاكره استقبال مي كند.
*** صاحبان خرد در عربستان تصميمات درست تري را اتخاذ كنند
اميرعبداللهيان يادآور شد: اظهارات پراكنده مقامات سعودي در واشنگتن با مواضع سخنگوي وزارت خارجه و ساير مقامات اين كشور متفاوت است و اين نشان از آن دارد كه سعودي ها نيز مي دانند اسناد موثقي درباره اين سناريو وجود ندارد.
معاون وزير خارجه با بيان اينكه عربستان سعودي كشور مهمي در منطقه است، اظهار داشت: گفت و گو و رفت و آمد ميان دو كشور مي تواند به مسوولان و صاحبان خرد در عربستان سعودي كمك كند تصميمات درست تري را در راستاي مصالح جهان اسلام و امنيت منطقه اتخاذ كنند.
اميرعبداللهيان در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه آينده روابط تهران - رياض را با توجه به فراز و نشيب هايي كه در روابط دو كشور وجود داشته است، چگونه ارزيابي مي كنيد؟ گفت: در خصوص فراز و نشيب هايي كه در روابط تهران - رياض وجود داشته است، آمريكايي ها همواره تلاش كرده اند تا از اين فضا حداكثر استفاده را به نفع خود و در راستاي سياست هايشان بكار گيرند.
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه افزود: البته آمريكايي ها در جاهايي توانسته اند با ارتباط با برخي افراد توفيقاتي هم به دست بياورند اما اعتقاد داريم كه در حكومت و حاكميت عربستان سعودي، افرادي هستند كه با عقلانيت و درايت در اين سالهاي داراي فراز و نشيب توانسته اند بخوبي اين مسايل را مديريت كنند.
*** اميدواريم عملكرد وليعهد جديد عربستان به نفع منطقه باشد
اميرعبداللهيان در پاسخ به سووال ديگري درباره رويكرد 'نايف بن عبدالعزيز' وليعهد جديد عربستان سعودي اظهار داشت: از ابعاد مثبت شخصيتي وليعهد جديد عربستان سعودي اين است كه بيشتر سعي دارد ملي فكر كند در صورتي كه برخي مقامات سعودي در سالهاي متمادي گذشته، ارتباط تنگاتنگي با آمريكا داشته اند.
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه افزود: حتي اخباري وجود دارد مبني بر اينكه در جريان حمله رژيم صهيونيستي به غزه و لبنان و در جريان آن مقاومت 22 روزه و 33 روزه بعضي افراد محور آمريكايي - صهيونيستي در عربستان سعودي، نه تنها حمايتي از مردم مظلوم فلسطين نكردند بلكه در اقداماتي عليه مردم فلسطين، دست هاي آنها مشهود بود.
وي گفت: عربستان سعودي كشوري است كه اختلاف ديدگاهها ، سليقه ها و ارتباطات مقامات حكومتي با بخش هاي مختلف در آن وجود دارد و طبيعتا آن بخش از حاكميت كه نگاه سنتي و ملي دارند در ارتباط با ترتيبات سياسي، امنيتي و بومي منطقه نگاه مثبت تري دارند.
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه ابراز اميدواري كرد: وليعهد جديد عربستان را با تعريفي كه در داخل اين كشور از وي ارايه مي دهند، مشاهده كنيم و تصميم گيري ها و خروجي هاي عملكردش به نفع ترتيبات جديد سياسي و امنيتي منطقه و در مقابله با اهدافي كه نيروهاي فرامنطقه اي دنبال مي كنند، باشد.
*** دلايل شركت صالحي در مراسم تشييع جنازه وليعهد عربستان
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه در پاسخ به سووالي درباره برخي انتقادها نسبت به سفر'علي اكبر صالحي' وزير امور خارجه به عربستان سعودي و شركت در مراسم تشييع جنازه وليعهد سابق اين كشور پس از طرح سناريوي ساختگي آمريكا عليه ايران گفت: حضور دكتر صالحي در مراسم تشييع جنازه وليعهد عربستان سعودي نشان دهنده اين است كه گفت و گوها و ارتباطات بين تهران - رياض هميشه برقرار بوده است.
اميرعبداللهيان افزود: جمهوري اسلامي ايران و عربستان سعودي همواره با يكديگر گفتگو و رابطه مستقيمي داشته اند و سطح روابط دو كشور نيز در سطح سفير بوده است.
وي اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران در مسايل دو جانبه با عربستان سعودي مشكل و ملاحظه خاصي ندارد و مقامات سعودي نيز بخوبي سناريوي ساختگي اخير آمريكا را درك مي كنند اما در مورد مسايل منطقه اي تفاوت ديدگاه داريم.
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه اظهار داشت: سفر وزير خارجه با درك شرايط و عملكرد عربستان سعودي در حوزه تحولات مرتبط با بيداري اسلامي و مداخله و حضور نظامي مستقيم اين كشور در بحرين و نيز حمايت از شرايط نابرابر و نامناسبي كه در يمن وجود دارد و در چارچوب آداب ديپلماتيك و پروتكل هايي كه وجود دارد، انجام شد.
معاون وزير امور خارجه اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران بارها اعلام كرده است و بار ديگر نيز اعلام مي كند كه عربستان سعودي در بحرين با حضور نظامي در اين كشور، دچار خطاي راهبردي و استراتژيك شده است.
***آمريكايي ها چاره اي جز خروج از عراق ندارند
اميرعبداللهيان در پاسخ به سووال ديگري درباره خروج نيروي هاي آمريكايي از عراق اظهار داشت: به دليل هوشياري و درايتي كه مردم و رهبران ديني و سياسي در عراق از خود نشان دادند، مجموعه شرايط آمريكايي ها را به اين نتيجه رساند كه چاره اي جز خروج از عراق ندارند.
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه افزود: آمريكايي ها وارد عراق شده بودند كه بمانند و با ترفندهاي مختلف هم تلاش كردند كه اين حضور را در عراق نهادينه و تثبيت كنند اما امروز شاهديم كه آنها بايد اين منطقه را ترك كنند.
وي كه در زمان مذاكرات ايران با آمريكا درباره عراق، رياست هيات مذاكره كننده ايراني را در چند دور گفت و گوها به عهده داشت، اضافه كرد: از زماني كه آمريكايي ها وارد عراق شدند، رهبران ديني و سياسي عراقي اعم از شيعه، كرد و سني نقش تاثيرگذار و اصلي را در روند دولت سازي در اين كشور به عهده داشتند.
اميرعبداللهيان اظهار داشت: اين گروهها به ويژه شيعيان و اكراد در عراق، سالها مبارزات سختي را تحمل كردند و آنها بودند كه در موفقيت هايي كه براي شهروندان عراقي ايجاد شد، نقش اصلي و اساسي را ايجاد كردند.
معاون وزير امور خارجه يادآور شد: آنچه امروز از آمريكا در جريان اشغال عراق بجا مانده، خسارت هاي فراوان جاني و مالي در اين كشور است و طبيعي است كه آمريكايي ها حتي الان هم اگر بتوانند از عراق خارج نمي شوند و مدل حضورشان در اين كشور را تغيير خواهند داد.
وي گفت: عملكرد آمريكايي ها در عراق در دوران اشغال اين كشور به گونه اي بوده است كه امروز شهروندان عراقي براي خروج نظاميان آمريكايي از كشورشان جشن و پايكوبي به راه مي اندازند.
اميرعبداللهيان افزود: اين موضوع نشان دهنده رفتار و عملكرد بد آمريكايي ها در عراق و خاطره تلخي است كه در ذهن مردم مسلمان اين كشور برجاي مانده است در حالي كه در ماهها و هفته هاي اول با تبليغات آمريكايي ها اين گونه عنوان مي شد كه آنها براي آزادي شهروندان عراقي وارد اين كشور شده اند.
*** ريشه ناامني عراق، حضور نظاميان آمريكايي است
معاون عربي و آفريقايي وزيرامور خارجه اظهار داشت: به استناد اسناد و اطلاعات دقيقي كه وجود دارد يكي از ريشه هاي مهم ناامني ها در عراق به حضور نظامي آمريكا و دستگاههاي امنيتي اين كشور باز مي گردد.
اميرعبداللهيان با تاكيد بر اينكه حضور نظامي آمريكا به شدت ناامني ها در عراق دامن زده است، ابراز اميدواري كرد كه با خروج هرچه سريعتر نظاميان آمريكايي از عراق، امنيت به اين كشور بازگردد.
وي تاكيد كرد: مردم و مسوولان عراقي شايستگي لازم را براي اداره كشور خود دارند همچنانكه همه اهالي منطقه خليج فارس و خاورميانه شايستگي لازم را براي اداره منطقه خودشان دارند و ترتيبات امنيتي، سياسي و بومي براي اداره منطقه قايل هستند و مي توانند آنها را عملياتي كنند.
*** به گفتار مقامات آمريكا اطميناني نداريم
اميرعبداللهيان درباره اظهارات اخير 'هيلاري كلينتون' وزير خارجه آمريكا اظهار داشت: اين اظهارات نشان مي دهد كلينتون در ارتباط با تحولاتي كه در منطقه در حال وقوع است، تعادل ديپلماتيك خود را از دست داده است و اظهارات متناقضي را مطرح مي كند.
معاون وزير امور خارجه، اظهارات كلينتون و ساير مقامات آمريكايي را متناقض و مبهم دانست و گفت: آنها هم از گزينه هاي تند عليه جمهوري اسلامي ايران حرف مي زنند و هم سعي مي كنند سيگنال هاي مثبتي را بدهند.
اميرعبداللهيان خاطرنشان كرد: موضوع مهم براي جمهوري اسلامي ايران اين است كه آمريكا بايد رفتار خود را در قبال تهران تغيير دهد و به طور يقين ملاك براي ما، تغيير رفتار و عمل است و به گفتار مقامات آمريكايي اطميناني نداريم.
*** سياست هاي غلط آمريكا در خاورميانه و شمال آفريقا
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه يادآور شد: آنچه در منطقه خاورميانه در حال وقوع است نشان مي دهد سياست هاي آمريكا در قبال مردم اين منطقه سياست هاي غلطي بوده است.
اميرعبداللهيان با بيان اين كه مطالبات مردم خاورميانه دقيقا در نقطه مقابل سياستي است كه آمريكا با برخي مهره هاي دست نشانده خود در منطقه دنبال كرده است، افزود: در اين زمينه به طور بارز مي توان نتيجه انتخابات تونس را يك ملاك و شاخص دانست.
وي اضافه كرد: در خصوص ليبي نيز شاهديم به رغم اينكه ناتو در كشتار مردم بي دفاع اين كشور نقش داشت و ادعا مي كرد كه به مردم كمك مي كند اما به دنبال حضور در ليبي بود.
معاون عربي و آفريقايي وزير امور خارجه با اشاره به شكست ناتو براي حضور در ليبي تصريح كرد: روحيه استكبار ستيزي و استبداد ستيزي مردم ليبي تا اين لحظه اجازه نداده است كه ناتو هيچ گونه پايگاهي در اين كشور داشته باشد.
معاون وزير امور خارجه با تاكيد بر اينكه آمريكايي ها دچار تناقض در رفتار و گفتار هستند، گفت: اين موضوع ريشه مهم جامعه شناختي دارد چرا كه آمريكايي ها نمي توانند تحليل درستي از اوضاع جامعه شناختي در خاورميانه داشته باشند.
وي افزود: بر اين اساس، آنها نسبت به شناخت هويت اسلامي مردم در منطقه خاورميانه با مشكل مواجه هستند و همين عدم شناخت درست آنها باعث شده است تا بسياري از معضلات آنها در منطقه خاورميانه روز به روز افزايش يابد.

go fly your kite
[تصویر:  6hm4oegsbz413do844.jpg]


12-11-2011 10:02 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

اخبار فناوری اطلاعات | نرم افزار املاک | نرم افزار رستوران | نرم افزار تاکسی سرویس | نرم افزار رستوران | دانلود نرم افزار مطب | دانلود نرم افزار تاکسی سرویس | مجله پزشکی آسان طب | اتوماسیون پزشکی | نرم افزار دفترچه تلفن نرم افزار چاپ چک نرم افزار رستوران نرم افزار فست فود نرم افزار کافی شاپ نرم افزار تاکسی سرویس نرم افزار نمایشگاه خودرو نرم افزار املاک نرم افزار هتلداری نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار انبارداری نرم افزار حسابداری فروشگاه نرم افزار وکالت مجله اینترنتی پارسی وان | مجله اینترنتی زیگیل | خرید بک لینک | خرید رپورتاژ | سینما تئاتر مای استیج | یک مهاجر | دنیای مهاجرت | مجله گردشگری کاروان | وردپرس دانلود | مجله تفریحی تندیس فان | نرم افزار Software | جوک جدید | اخبار هنر | اخبار کامپیوتر | سایت پزشکی | فروشگاه اینترنتی | سایت خبری | اندروید سه | مجله کامپیوتری | تم کد | مجله اینترنتی وبدون | سایت تفریحی تک لایو | مجله سرگرمی سایت پزشکی دکتر طب | فرتکست | مجله پزشکی نت سلامت | کافه ایرونی | مجله خندانک | مجله اینترنتی فان استار | مجله من | مجله اینترنتی دونیمه | مجله اینترنتی بردیا | فاینال مد | فرهنگیا | نامبروان | جان نو | مگفر | مجله 24 | نیمچه | تک پدیا | آیناز وب | مطالب بیست | میهن اسکای | نیک آنلاین | شینار | وطنی ها | طب جدید | هوای تازه | آاقای گل | برترین مطالب | دایی رضا | فارس پدیا | آجودانیه | چارشنبه | فانیفا | قارپوز | گوهرمند | گل بهار | جهان من | جوان امروز | کالچر | مه آذین | مجله سبز | مگناب | دنیای نت | نیک اندیشه | نیکاندوست | نیک پاتوق | ازبک | پارمینو | پیک آبی | پورتال من | راز آلود | روسپید | رشد نگر | رویای زندگی | شورانگیز | سیمای وب | نتیها | تاپکده | وب دوستان | ویکی وان | یکناز | زرچوب | زردقناری | عصرطلایی | فرتورز | آموزش گیتار | مایادانلود | | دکتر CMS | سایت آموزش گیتار | رایان درمان | پارسیان گشت | ایران کافه | گیتی بوک | مجله فراتوریسم | فراتوریسم | دکتر آسان دنت | آسان دنت | مجله گردشگری افراگشت | افراگشت | هشت گام | فرکافی | میهن تاج | مجله پزشکی رایان درمان | موج سینما | تیزباد | برفانک | کافه داران | کینگ دانلود | هتل آپارتمان مشهد