• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فاجعه انسانی در فیلیپین
ارسال: #1
Iran 

به دنبال کشته یا آواره شدن دهها هزار نفر بر اثر حادثه سیل در فیلیپین، سازمان بهداشت جهانی از جامعه بین الملل درخواست مشارکت کرد.
[تصویر:  IMAGE634604579242773750.jpg]


به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، به نقل از خبر روز جمعه23 دسامبر(2دی) خبرگزاری مالزی، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد ارسال سریع کمک های انسان دوستانه به فیلیپین ضروری است. سازمان بهداشت جهانی روز جمعه از جامعه بین الملل خواست که در پاسخ به تقاضای سازمان ملل به ارسال 28 میلیون دلار کمک اضطراری و فوری به نجات یافتگان سیل اخیر فیلیپین مشارکت کنند.
طوفان استوایی همراه با بارش های شدید هفته گذشته باعث بروز سیل در شهرهای «کاگایان» و «ایریگان» در جزایر «میندانائوی شمالی» فیلیپین شد.
بیش از یک هزار نفر بر اثر این سیل جان باختند و 44 هزار نفر خانه های خود را از دست داده و در مدارس و ورزشگاه ها اسکان موقت داده شده اند.
بیش از 250 هزار نفر دیگر مجبور شده اند بر اثر سیل خانه های خود را ترک کنند.
«شین یونگ سو» مدیر منطقه آسیا - اقیانوسیه سازمان بهداشت جهانی گفت: «مقامات سازمان ملل و دولت فیلیپین در حال برآورد میزان خسارات وارده و کمک های مورد نیاز هستند.»
وی ضمن درخواست از همه کشورهای جهان برای یاری به سیل زدگان فیلیپینی گفت: «آب آشامیدنی، چادر و لوازم بهداشتی از مهم ترین اقلام مورد نیاز سیل زدگان اعلام شده است.»
مقامات بهداشتی با توجه به گستردگی منطقه سیل زده و کمبود آب بهداشتی، نگران شیوع بیماری های واگیردار در منطقه هستند.

هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان