• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طارم؛ بهشتي فراموش شده
ارسال: #1
Iran 
شهرستان طارم از توابع استان زنجان، از جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي متعددي برخوردار است تا جايي كه از اين شهرستان به‌عنوان هندوستان ايران ياد مي‌شود ولي اين ظرفيت مناسب و در خور توجه آنچنان كه بايد معرفي نشده و مغفول مانده است.


[تصویر:  100845581899.jpg]


به گزارش مهر، شهرستان طارم را مي‌توان بهشت ناشناخته‌اي ناميد كه از جهات مختلف داراي قابليت‌هاي منحصر به فرد و مطلوبي است كه آنچنان كه بايد مورد توجه نبوده و تنها بخشي از پتانسيل‌هاي آن هم در حد مختصر رسيدگي شده است.
آنچه كه مي‌توان بيان كرد تبديل شدن طارم به يكي از قطب‌هاي صنعتي و صنايع تبديلي در صورت توجه است كه هنوز بنا به برخي مشكلات، شهرستان طارم نتوانسته به حق طبيعي و مطلوب خود در زمينه توسعه برسد.
كشاورزي در اين منطقه به صورت سنتي و نيمه صنعتي انجام مي‌گيرد و در ارتفاعات به صورت ديم و در پاي كوه‌ها و ميان دره‌ها به صورت آبي انجام مي‌شود.
حدود 95 درصد از مردم اين منطقه از طريق كشاورزي زندگي مي‌كنند و توليدات كشاورزي آنها عبارتند از برنج، گندم، جو، سيب زميني، پياز، بنشن، زيتون، انار، پنبه، توت، فندق، گردو، گيلاس، سيب و انگور. برنج طارم يكى از مهم‌ترين محصولات كشاورزي سراسر استان زنجان است كه به دليل كيفيت ممتاز خود از شهرت خوبي در سراسر كشور برخوردار است.

هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
 
ارسال: #2
دامداري نيز در اين شهرستان به صورت سنتي انجام مي‌گيرد و با توجه به پوشش گياهي مناسبي كه در منطقه وجود دارد از اهميت خاصي برخوردار است.
جاذبه‌هاي گردشگري طارم، شامل آتشكده‌ها، قلعه‌ها، امامزاده‌ها و جاذبه‌هاي طبيعي فراواني است كه سالانه گردشگران زيادي را به اين منطقه جذب مي‌كند.
آتشكده‌هاي تاريخي موجود در اين شهرستان، عمدتا به‌وسيله سنگ و ساروج و با طراحي چهارطاقي ساخته شده‌اند. پوشش سقف اين آتشكده‌ها به شكل گنبد بوده و بيشتر اين سقف‌ها به‌طور كامل با سنگ پوشانده شده است.
از ديگر جاذبه‌هاي تاريخي شهرستان طارم، مي‌توان به قلعه‌هاي كهن موجود در منطقه اشاره كرد. قلعه سميران يكي از يادمان‌هاي تاريخي و ارزشمند در منطقه است كه مي‌تواند عاملي براي جذب گردشگران به شمار رود.
به استناد مدارك به‌دست آمده از غار خرمنه‌سر، اين منطقه در دو دوره پيش از تاريخ و قرن چهارم هجري يكي از زيستگاه‌هاي انساني بوده است. عبور رودخانه عظيم قزل اوزن، باعث آباداني و رشد كشاورزي و دامداري در اين منطقه شده است، وجود كهن‌سال‌ترين درختان استان زنجان در اين شهرستان، به‌همراه آثار طبيعي و جاذبه‌هاي تاريخي قابل توجه، استعداد گردشگري در خور توجهي را به اين شهرستان داده است.
شهرستان طارم به لحاظ سطح زير كشت، توليد نهال و برداشت محصول زيتون مقام نخست را در كشور به‌خود اختصاص داده و 40 درصد محصول زيتون ايران در اين منطقه توليد مي‌شود. اين شهرستان در توليد و فروش و تجارت بين‌المللي زيتون در كنار كشورهاي مطرح دنيا مانند اسپانيا، ايتاليا، مراكش و تركيه قرار گرفته است.

هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان