• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شایع ترین بیماری اطفال
ارسال: #1
40 

متخصص اطفال گفت: گوش درد شایع ترین بیماری در اطفال پس از عفونت تنفسی است.

فرشید فروزنیا' افزود: این احتمال وجود دارد درد گوش فقط به دلیل عفونت گوش نباشد بلكه ناشی از درد دندان، عفونت حلق و یا دردهای ناحیه مفصل های فك تحتانی باشد چرا كه عصب این سه محل با گوش مرتبط است.

وی ادامه داد: گوش درد گاهی به علت عفونت مغزی یا عفونت ناشی از غدد عرق است كه باعث ایجاد تاول های چركی در ناحیه گوش می شود كه درد زیادی دارد.

این متخصص اطفال گفت: به دلیل عوارض ناشی از عفونت در گوش و احتمال بروز كم شنوایی در كودكان، والدین باید به این مساله توجه داشته باشند.

فروزنیا خاطرنشان كرد احتمال ابتلای عفونت گوش در كودكان، 15 تا 20 درصد است كه بیشتر در سنین بین 6 ماهگی تا 2 و نیم سالگی و 4 تا 6 سالگی دیده می شود.

وی افزود: احتمال عفونت گوش در كودكان زیر یك سال بیشتر است و در 40 درصد كودكان پس از عفونت گوش به ویژه گوش میانی، ترشح چركی پشت پرده گوش به وجود می آید كه باعث 10 تا 20 درصد كاهش شنوایی می شود.

این متخصص اطفال ادامه داد: شیوع عفونت پس از 3 تا 6 سالگی كمتر می شود و در پسرها شایع تر از دخترها است.

به گفته فروزنیا، عفونت گوش در بین كودكانی كه بطور مرتب به سرماخوردگی دچار می شوند یا دارای مشكل فك و حلق به ویژه شكاف كام هستند بیشتر دیده می شود. همچنین در مهدكودك ها با عفونت گوش بیشتر مواجه می شویم كه در اكثر موارد به دنبال سرماخوردگی به وجود می آید.

وی به والدین توصیه كرد برای درمان بیماری عفونت گوش فرزندان خود حتما به پزشك مراجعه و از درمان های خود سرانه پرهیز كنند.

منبع: ایرنا

مـعـشـوق مـن

از عـشـق

چـیـزی نـمـی دانـد ؛

جـز

رفـتـن . . !
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان