• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زن پرتوقع تنها به برق سکه های طلا فکر می کرد
ارسال: #1
Iran 


به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی شعبه ۲۴۵ این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

این زن در برابر قاضی این پرونده با اشاره به اینکه مهریه ام ۳۱۴ سکه بهار آزادی است، اظهار داشت: شوهرم وضع مالی مناسبی ندارد ولی با تمام این تفاسیر، از او انتظار دارم که مهریه مرا بدهد و از دادن آن امتناع نکند.

وی ادامه داد: مهریه ام را حتی به صورت قسطی می خواهم و از درخواستم منصرف نمی شم چون شوهرم از همین الان می تواند بیشتر کار کند تا از عهده پرداخت این دین بر آید.

زن بار دیگر با بیان اینکه حدود ۸ سال از زندگی مشترکمان می گذرد، گفت: همیشه عاشق سکه طلا بودم حتی از ابتدای ازدواجم هم این علاقه ام را به شوهرم فهمانده و این موضوع را به زبان آوردم و شوهرم طی هر مراسم و مناسبتی برایم یک سکه می خرید.

وی افزود: در حال حاضر شوهرم باید بیشتر اضافه کاری داشته باشد یا از اقوامش قرض بگیرد تا بتواند حق مرا که ۳۱۴ سکه طلاست، بپردازد و نگذارد بر سر مسائلی به این شکل زندگیمان خراب شود.

زن در دادگاه خانواده با اشاره به اینکه یک فرزند داریم، اظهار داشت: هنوز من و شوهرم جوان هستیم و او می تواند به صورت قسطی مهریه مرا بپردازد؛ من حتی به اقساط کم نیز راضی هستم ولی مهریه ام را خوهانم.

مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با بیان اینکه نمی توانم مهریه همسرم را بپردازم، گفت: همسرم می داند که وضع مالی خوبی ندارم و هر مقدار که اضافه کاری کنم، باز هم نمی توانم مهریه اش را بپردازم اما باز مهریه اش را درخواست می کند.

وی ادامه داد: همسرم نباید به خاطر رسیدن به سکه های طلا ۸ سال زندگی مشترکمان را خراب کند و آینده فرزندمان را نادیده بگیرد و برای گرفتن حقش به دادگاه بیاید.

مرد با اشاره به اینکه یک خانه مسکونی دارم که در حال حاضر در آن سکونت داریم و می توانم آن را به نام همسرم کنم، اظهار داشت: در حال حاضر وجه نقدی برای پرداخت مهریه همسرم ندارم و با به نام کردن خانه می توانم دین او را بپردازم.

زن با اشاره به اینکه من تنها مهریه ام را به صورت سکه می خواهم، گفت: شوهرم می تواند خانه را فروخته و مهریه ام را بدهد.

قاضی این شعبه بعد از صحبت های زن و مرد، به دلیل اصرار زن در خصوص دریافت مهریه اش به صورت سکه های طلا، مرد را محکوم به پرداخت مهریه زن کرد؛ مرد مدعی شد که خوهان تقسیط مهریه است که این موضوع به جلسه آینده دادگاه موکول شد.

هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان