• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تلفن‌های هوشمند، نسل جدید بات‌نت‌ها
ارسال: #1
Iran 
ک موسسه امنیتی پیش‌بینی کرده است که به زودی شاهد افزایش چشم‌گیر افزایش استفاده از تلفن‌های همراه در با‌نت‌ها خواهیم بود.

به گزارش راسخون به نقل از موسسه امنیتی "لوک آوت" (Lookout) پیش‌بینی شده است که در آینده شاهد افزایش مواردی چون استفاده از تلفن‌های همراه به عنوان "بات‌نت" (botnet) برای ارسال اسپم و سرقت اطلاعات، بدافزارهایی که از ضعف‌های موجود در سیستم‌عامل‌های تلفن‌همراه سوءاستفاده می‌کنند، حملات مبتنی بر مرورگر، بدافزارهای پنهان شده در تبلیغاتی که از طریق تلفن‌همراه صورت می‌گیرد و ابزارهایی که امکان افزودن بدافزارها به برنامه‌‌های سالم را فراهم می‌کنند، خواهیم بود.


این موسسه امنیتی همچنین طی گزارش خود اعلام کرده است که تعداد بدافزارهای موجود برای سیستم عامل اندروید، طی شش ماه، 2 برابر شده است. بر این اساس، میزان احتمال مواجه شدن یک کاربر اندروید با بدافزارها از یک درصد به چهار درصد افزایش یافته است.

براساس این گزارش، تعداد برنامه‌های کاربردی مخربی که لوک آوت طی کمتر از 6 ماه مورد شناسایی قرار داده، 2 برابر افزایش یافته و به 1000 مورد رسیده است.
بخش اعظمی از این برنامه‌های مخرب در فروشگاه‌های برنامه‌های کاربردی غیر از فروشگاه رسمی اندروید یافت می‌شوند.

در بخشی از گزارش موسسه آمده است که سال 2011 شاهد افزایش چشم‌گیر بدافزارهای اندروید بوده‌ایم، به طوری که میزان احتمال مواجه شدن یک کاربر این سیستم عامل با بدافزارها، از یک درصد به چهار درصد افزایش یافته است که این رقم نسبت به آغاز این سال، رشد قابل توجهی یافته است. در گزارش این موسسه در ابتدای سال جاری که به پیش‌بینی وضعیت بدافزارها در سال جاری می‌پرداخت، این میزان برای اندروید یک درصد در نظر گرفته شده بود.

هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان