امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
اخبار اقتصادی
#
عیدی کار مندان اعلام شد
عيدي كارمندان دولت در بودجه سال آينده 380 هزار تومان در نظر گرفته شده است


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، براساس آنچه در بخش‌نامه بودجه سال 1391 كل كشور آمده، مبلغ پاداش پايان سال يا عيدي كارمندان و بازنشستگان دولت 380 هزار تومان در نظر گرفته شده است

در بخش‌ ضوابط مالي ناظر بر تهيه و تنظيم بودجه سال آينده كل كشور كه به عنوان جزئي بخش‌نامه بودجه توسط معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور ابلاغ شده، عيدي به ازاي هر نفر كارمند و بازنشسته در بودجه سال 1391 رقمي معادل سه ميليون و 800 هزار ريال منظور شده است. در اين بخش‌نامه تاكيد شده كه مبلغ قطعي پاداش پايان سال به تصويب هيات وزيران خواهد رسيد


go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
معاونت برنامه ریزی ابلاغ کرد:
تازه‌ترین دستورالعمل درباره افزایش حقوق کارمندان در سال 91
خبرگزاری فارس: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی تازه ترین دستورالعمل درباره افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 91 را ابلاغ کرد.به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در ضوابط مالی بودجه سال 91 آمده است: استخدام رسمی و پیمانی در کلیه دستگاه های اجرایی صرفا با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و پیش بینی در سقف اعتبارات اعلام شده مجاز است.

همچنین دستگاه های آموزشی و فرهنگی دارای اعتبارات پژوهشی موظفند از پژوهش ها و مطالعات بنیادی و کاربردی و پایان نامه های دوره های تحصیلات تکمیلی مرتبط با حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و ایثار و شهادت در داخل و خارج از کشور حمایت مالی نمایند.
معاونت برنامه ریزی در این بخشنامه دستگاه های اجرایی را به موارد 5 گانه زیر موظف کرد:

الف- افزایش حقوق، مزایا و فوق العاده های کارمندان را در قالب سقف های اعتبار اعلام شده، پیش بینی نمایند.
ب- سقف اعتبار مربوط به اضافه کار کارمندان را در بودجه سال 1391 با ملاحظه جابجایی کارمندان دولت بین دستگاه های اجرایی و در قالب سقف اعتبارات اعلام شده، حداکثر معادل سقف عملکرد اعتبار اضافه کار سال 1389 منظور نمایند.

ج- مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) به ازای هر نفر کارمند و بازنشسته را در بودجه سال 1391 مبلغ سه میلیون و هشتصد هزار ریال منظور نمایند. (مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.)

د- میزان پرداخت های ماموریت خارج از کشور کارمندان را حداکثر معادل پرداخت های پیش بینی شده در سقف اعتبار سال 1390 منظور نمایند.
هـ- کمک های رفاهی مستقیم و غیر مستقیم کارمندان را در قالب سقف اعتبارات اعلام شده، حداکثر در سقف عملکرد سال 1389 پیش بینی نمایند.
تبصره: در خصوص اجرای (ب) و (هـ ) این بند ملاک سقف در خصوص دستگاه های استانی، سقف کامل استان خواهد بود.
دستگاه های اجرایی موظفند اعتبار لازم برای فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی خود را در قالب "برنامه پژوهش های کاربردی" لحاظ نموده و از درج اعتبار در سایر عناوین مشابه اجتناب نمایند.

بر اساس این گزارش، دستگاه های اجرایی موظفند متناسب با ماموریت های سازمانی خود، بخشی از اعتبارات تحقیقاتی و پژوهش های کاربردی خود را برای موضوعات مربوط به "الگوی اسلامی - ایرانی" پیش بینی نمایند.

پیش بینی اعتبار برای انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی برای انجام کار معین (مشخص)، با رعایت قوانین و مقرات در سقف تعداد سال 1387 و در حدود اعتبارات اعلام شده مجاز می باشد.

پیشنهاد ایجاد مراکز آموزش عالی جدید (دانشکده، مرکز، مجتمع، دانشگاه و سایر عناوین) برای درج در لایحه بودجه سال 1391 ممنوع است.
دستگاه های اجرایی موظفند اطلاعات مربوط به میزان اعتبارات و برنامه های عملیاتی مربوط به آن دسته از وظایف واگذار شده که هزینه کرد آن برای آنها موضوعیت ندارد را برای انتقال به دستگاه های دیگر و یا استانها اعلام نماید
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
نگاهي به قيمت خودروهاي داخلي
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

قيمت خودروهاي داخلي در اين هفته نيز كم و بيش مانند هفته قبل بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين هفته در محصولات گروه خودروسازي سايپا قيمت سايپا 132 در مدل SX آن حدود 9 ميليون و 221 هزار و در مدل SL نيز هشت ميليون و920 هزار تومان بود.

سايپا 131 در مدل SX نيز با قيمت حدود 9 ميليون و 131 هزار تومان و مدل SL حدود هشت ميليون و830 هزار تومان عرضه ‌شد.

قيمت تندر90 توليدي پارس خودرو در مدل E2 آن حدود 16 ميليون و300 هزار تومان و در مدل E1 حدود 14 ميليون و850 هزار تومان بود. ريو نيز با قيمت حدود 14 ميليون و850 هزار تومان در نمايندگي‌هاي فروش سايپا عرضه مي‌شد. قيمت تيبا نيز حدود 11 ميليون و820 هزار تومان بود.

اما مگان در اين هفته در مدل 2000 با قيمت حدود 36 ميلون و400 هزار و مگان1600 در مدل E1 به قيمت حدود 28 ميليون و 100 هزار تومان و مدل E2 حدود 29 ميليون و300 هزار تومان عرضه ‌شد. قيمت ماكسيما نيز حدود 43 ميليون و 800 هزار تومان بود.


اما در خانواده محصولات ايران خودرو، پژو 206 در مدل تيپ 6 به قيمت حدود 22 ميليون و200 هزار تومان، تيپ 5 به قيمت 16 ميليون و500 هزار تومان و تيپ 2 نيز حدود 15 ميليون تومان عرضه ‌شدند. پژو 206 صندوق‌دار نيز در مدل V9 به قيمت 22 ميليون و500 هزار تومان و مدل V8 نيز 18 ميليون و200 هزار تومان به فورش ‌رسيدند.

همچنين قيمت پژو GLX دوگانه‌سوز حدود 15 ميليون و 50 هزار تومان و مدل بنزين آن حدود 14 ميليون و250 هزار تومان بود.
در اين هفته پژو پارس سال نيز به قيمت حدود 18 ميليون و300 هزار تومان به فروش ‌رسيد.
سمند نيز در مدل LX دوگانه‌سوز به قيمت حدود 16 ميليون و 900 هزار و مدل بنزين سوز حدود 14 ميليون و550 هزار تومان عرضه شد. قيمت مدل SX سمند نيز حدود 14 ميليون و50 هزار تومان بود.

تندر90 توليدي ايران خودرو در مدل E2 آن به قيمت حدود 15 ميليون و900 هزار تومان و مدل E1 نيز 14 ميليون و650 هزار تومان بود.

در اين هفته نيز مانند هفته‌هاي گذشته قيمت كارخانه‌اي سوزوكي گراندويتارا در مدل تيپ 5 آن حدود40 ميليون تومان و تيپ 8 نيز حدود 44 ميليون تومان بود، اما اين خودرو در نمايندگي‌هاي فروش ايران خودرو به قيمت كارخانه‌اي موجود نبوده و با تفاوت قيمت حدود 10 ميليون توماني و به نرخ آزاد به فروش مي‌رسد.

قيمت‌هاي ذكر شده نسبي بوده و در نمايندگي‌هاي فروش مختلف خودروسازان درصدي تفاوت قيمت به چشم مي‌خورد.
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
طرح تحریم‌ ایران در یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

خبرگزاری فارس: کمیته روابط امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا در راستای سیاست های ضد ایرانی واشنگتن طرح تشدید تحریم های ایران را به تصویب رساند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی این طرح در مرحله بعد برای بررسی بیشتر احتمالا به کمیته های دیگر این مجلس و سرانجام برای رای گیری به صحن مجلس نمایندگان آمریکا فرستاده خواهد شد.
این کمیته همچنین پیش نویس یک طرح دیگر که به طور مشترک ایران کره شمالی و سوریه را هدف تحریم های آمریکا قرار می دهد را تصویب کرده است.
اعضای کمیته روابط امور خارجه مجلس نمایندگان در جلسه روز چهارشنبه به ویژه بر تحریم بانک مرکزی ایران تاکید کردند. ایران این اقدام را غیرقانونی می داند اگر این پیش نویس به یک قانون لازم الاجرا تبدیل شود دولت باراک اوباما موظف خواهد شد که در ظرف ۳۰ روز به کنگره اعلام کند که آیا بانک مرکزی ایران با برنامه های هسته ای این کشور یا با سپاه پاسدارن ارتباط دارد یا خیر و در صورت اثبات این مساله آن را تحریم کند.
ایران از سه دهه گذشته روابط تجاری و دیپلماتیک با آمریکا ندارد و بنابراین تحریم های این کشور علیه تهران صرفا جنبه نمادین دارد.
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
بر اساس بخشنامه بودجه
خرید خودرو توسط دولت از سال 91 ممنوع شد
خبرگزاری فارس: پیش بینی اعتبار برای خرید خودروهای خارجی و خرید خودروهای سواری داخلی (به استثناء با جایگزینی ‏خودروهای فرسوده) در بخشنامه بودجه 91 ممنوع شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس، ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه 91 حاکی است، شرکتهای دولتی موظفند یک درصد از درآمد عملیاتی خود (بدون احتساب یارانه ها و کمک زیان های دریافتی از ‏محل بودجه عمومی دولت) را برای تحقیق و پژوهش های کاربردی در زمینه های مرتبط با وظیفه اصلی خود پیش بینی کنند.
‏همچنین، شرکتهای دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت موظفند کلیه تعهدات سررسید شده خود از جمله تعهدات ماده ‏‏(62) قانون محاسبات عمومی، تعهدات خود در خصوص ماده (56) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات ‏مالی دولت، تعهدات خود ناشی از افتتاح اعتبار اسنادی ریالی موضوع ماده (2) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی ‏از مقررات مالی دولت، بازپرداخت وام های داخلی و خارجی و اوراق مشارکت (اصل و فرع) مربوط به سال 1391 و ‏تعهدات مربوط به ماده (32) قانون برنامه و بودجه را در بودجه پیشنهادی منظور نمایند.‏
در این گزارش آمده است: شرکتهای دولتی مجازند حداکثر به میزان یک ماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی برای کارکنان پاداش ‏پیش بینی نمایند.‏
در بخشنامه بودجه 91 می خوانیم، پیش بینی اعتبار برای خرید خودروهای خارجی و خرید خودروهای سواری داخلی (به استثناء با جایگزینی ‏خودروهای فرسوده) ممنوع است.
‏همچنین به منظور شفاف سازی اعتبارات مندرج در بند سایر دریافت ها و پرداخت ها، شرکت های دولتی موظفند مستندات ‏قانونی ذیربط در خصوص اعتبارات مذکور را ارائه نمایند.‏
افزایش هزینه های جاری شرکت های دولتی در بخش هزینه های پرسنلی (کارمندی) و هزینه اداری و عمومی مشابه ‏سایر دستگاههای اجرایی خواهد بود. هزینه های مستقیم تولید نیز با اعمال افزایش بهره وری متناسب با میزان و سطح ‏تولید کالا و خدمات تغییر خواهد کرد
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
نامه تشکر وزیر اقتصاد به احمدی نژاد و لاریجانی
خبرگزاری فارس: وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از کسب رای اعتماد مجدد مجلس طی نامه هایی جداگانه برای روسای جمهور و مجلس از آنان، همکاران دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کرد


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وزارت اقتصاد و دارائی متن نامه وزیر اقتصاد که خطاب به رئیس جمهور و رئیس مجلس نوشته شده است به این شرح است:

متن پیام تشکر آمیز وزیر اقتصاد به رئیس جمهور:جناب آقای دکتر احمدی نژاد

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

روز دهم آبان ماه سال 1390 یکی ازروزهای خدا و برای این خادم کوچک مردم روز ویژه ای بود. تلخی ها و شیرینی هایفراوانی را چشیدم، افتراهای ناعادلانه و نسنجیده را نظاره کردم، جانم صاف شد و شهدانصاف و اعتماد نمایندگان محترم را نوشیدم.

رئیس جمهور عزیز

مروت و پایمردی حضرتعالی و همت مومنانههمکاران عزیز دولت طلیعه اطمینان و آرامش بیشتر در عرصه اقتصاد ایران شد.

من لایق این لطف نیستم اما حتماً شان ومنزلت مردم و دولت همین مودت و محبت است.

به سربازی کشورم افتخار می کنم و سپاسکه در این وادی در پناه دولت خدمتگزاری هستم که رئیس آن جنابعالی و همکارانممردمانی مومن، فداکار، پاک نهاد و ولایتمدار هستند.

رجاء واثق دارم، که دعا و دفاع و البتهاعتماد منصفانه و داهیانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، واسطه وصلم به تفضلپروردگار شد.

پس به شکرانه این لطف، میثاق و ارادهام برای خدمت بیشتر، دفاع از حقوق و منافع ملت و مبارزه با فساد محکم تر و تعهدممضاعف شد. از مرحمت جنابعالی و همکاران دولت و از رای اعتماد مجلس محترم شورای اسلامی تشکر می کنم.


سید شمس الدین حسینی
وزیر امور اقتصادی و داراییمتن پیام تشکر وزیر اقتصاد به رئیس مجلس:


جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

جلسه استیضاح مورخ دهم آبان ماه سال 1390 وزیر امور اقتصادی و دارایی با سعه صدر مجلس محترم به ریاست صبورانه جنابعالی برگزار شد.

طرح حجم وسیع و متنوع مطالب با نگاه جامع و موشکافانه نمایندگان محترم ،آن هم در پیشگاه ملت شریف ایران سبب شد که تصویری شفاف از نظام مردم سالار و دین مدار و آزاد و پارلمانی مستقل و پویا به رخ جهان مدعی دمکراسی کشیده شود.

فضایی فراهم شد که موافقان و مخالفان استیضاح دغدغه های خود و یا جامعه مخاطب خویش را آزادانه ارایه نمایند موضوعی که به دغدغه ملی تبدیل شده بود به نقد مجلس محترم گذارده شد و ملت شریف ایران پیام مسئولیت پذیری، عدالت محوری ،استقلال و در عین حال همسویی مجلس و دولت را دریافت کردند.

اینجانب باری دیگر مشمول حسن نظر مجلس شورای اسلامی قرار گرفتم، لذا از عنایت یکایک نمایندگان محترم اعم از موافق و مخالف استیضاح و از رای اعتماد جمعی مجلس محترم سپاسگذاری می کنم واز مدیرت خوب و موثر جنابعالی و هیات رئیسه محترم نیز صمیمانه تشکر می کنم و به مردم عزیز و نمایندگان محترم اطمینان می دهم که مصمم تر از گذشته به حکم تکلیف قانونی و پاسداشت رای اعتماد مجلسیان معزز برای انجام وظایف خویش و بویژه مقابله قاطعانه با مفاسد اقتصادی تلاش کنم .

آرزوی صحت و سلامتی برای جنابعالی و نمایندگان محترم مجلس شورای
اسلامی رااز درگاه خداوند منان مسئلت دارم.

با احترام - سید شمس الدین حسینی
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
تازه‌های وب و اینترنت؛
اعتراضی متفاوت به تعطیلی گوگل ریدر؛ فی لترشکنی که ناخواسته تعطیل شد
خبرگزاری فارس: در میان اعتراض‌ عمومی به ادغام سرویس گوگل ریدر با گوگل پلاس، اعتراض برخی کاربران ایرانی دلیلی کاملاً متفاوت دارد چرا که از این سرویس میتوانستند برای دسترسی به محتوای سایت‌های فی لتر شده استفاده کنند.


به تازگی شرکت گوگل، سرویس گوگل ریدر خود را تعطیل کرده است.
پیش از این نیز که گوگل در وب سایت رسمی سرویس گوگل ریدر، ایجاد تغییراتی در این سرویس را اعلام کرده بود، این خبر واکنش‌ها و مخالفت‌هایی را در بین کاربران این سرویس در پی داشت.
هم‌اکنون گوگل این سرویس را با سرویس گوگل پلاس ادغام کرده است.
در میان دلایلی که کاربران برای ماندن سرویس گوگل ریدر و ممانعت برای نزدیکی این سرویس به گوگل پلاس عنوان‌ می‌کنند؛ دلایل کاربران ایرانی دلایل کاملا متفاوتی است.
بسیاری از کاربران ایرانی سرویس گوگل ریدر، نسبت به این موضوع معترض بودند و در سایت رسمی این سرویس نیز پیام‌هایی را در ابراز این مخالفت نوشتند.
کاربران ایرانی از این سرویس استفاده‌ای می‌کنند که بین دیگر کاربران گوگل ریدر چندان مرسوم نیست.
ایرانی‌ها از گوگل ریدر برای خواندن محتوی سایت‌های فی لتر شده استفاده می‌کنند؛ زیرا یکی از راه‌‌های دسترسی به محتوی سایت‌های فی لتر شده خواندن خبرنامه (feed) سایت است و گوگل ریدر قادر به فراهم کردن این امکان است.
به این ترتیب به وسیله امکان خواندن محتوای‌های فی لتر شده و قابلیت به اشتراک گذاری، شبکه ‌اجتماعی پنهانی در زیر سرویس گوگل ریدر شکل گرفته و کاربران مطالب مورد پسند خود را برای دیگر کاربران به اشتراک می‌گذارند ( در اصلاح هم‌خوان می‌کنند).
هر کاربر نیز در صورت پسندیدن یک مطلب، آن را لایک (like) می‌کند و هر روز مطالب پر لایک، واکنش کاربران را به اخبار و وقایع را مشخص می‌کند و روشی برای اطلاع‌رسانی سریع اخبار است.
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
ایتالیایی‌ها علیه نشست سران گروه ۲۰ تظاهرات کردند
خبرگزاری فارس: شهروندان ایتالیا در اعتراض به نشست گروه ۲۰ دست به تظاهرات زدند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یورو نیوز ایتالیایی ها از بحران اقتصادی و اختلاف های سیاسی داخلی آن کشور نگرانند و برنامه ریاضت اقتصادی دولت را با انتقاد می نگرند.
در حالی که سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا در نشست کن فرانسه تلاش می کرد همتایان اروپایی خود را قانع کند که ایتالیا می تواند بدهی های خود را بپردازد و به سرنوشت یونان دچار نخواهد شد، دانشجویان ایتالیایی علیه گردهمایی گروه بیست در فرانسه و تدابیر ریاضت اقتصادی کشور به تظاهرات پرداختند. تظاهراتی که به برخورد با پلیس، منتهی شد.
یک مرد تظاهرکننده می گوید ما با نشست گروه ۲۰ مخالفیم. گردهمایی ۲۰ نفر که برای بقیه دنیا تصمیم می گیرند. این تصمیم ها باید توسط مردم گرفته شود نه چند سیاستمدار. این تفکر رو به افزایش هم وجود دارد که ایتالیایی ها نمی خواهند برلوسکونی از طرف مردم حرف بزند چه در داخل کشور یا در صحنه بین المللی.
یک زن معترض می گوید به نظر من این شرایط ناشی از بی مسئولیتی این دولت است. شاید باید به آنچه در بقیه کشورها اتفاق می افتد نگاه کنیم و ببینیم که آیا باید پای صندوق های رای برویم . مردم ایتالیا به شدت نگران تکرار تجربه تلخ یونان هستند .
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
خاوری خانه 3 میلیارد تومانی را به ۲ هزار تومان فروخت
خبرگزاری فارس: طبق اسناد معاملات ملکی که از اموال محمودرضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی ایران افشا شده است وی و همسرش برای سبک کردن دارایی‌های خود یک خانه سه میلیون دلاری در شهر تورنتوی کانادا را به نام دختر خود کرده‌اند.

[تصویر: 6min48uutzh9nlr4nov7.jpg]


به گزارش خبرگزاری فارس روزنامه‌های چاپ کانادا گزارش می‌دهند این اقدام خاوری در هفته‌های اخیر و پس از فرار وی از ایران به کانادا صورت گرفته است.
رئیس سابق بانک ملی ایران که دارای تابعیت کانادا نیز هست چندی پیش در ارتباط با پرونده اختلاس سه میلیارد دلاری در شبکه بانکی ایران به شکل ناگهانی از کشور خارج شد و تاکنون به ایران بازنگشته است. در همین حال دولت کانادا در حال بررسی راه‌هایی برای لغو تابعیت اوست و به همین خاطر اموال و دارایی‌های خاوری در کانادا اکنون زیر ذره‌بین قرار گرفته است.
اسناد معاملات ملکی نشان می‌دهد که خاوری و همسرش اخیرا تمام بدهی مربوط به وام این خانه را پرداخت کرده و سپس آن را به قیمت نمادین دو دلار به دختر خود پرندیس خاوری منتقل کرده‌اند. طبق اسناد معاملات ملکی در شهر تورنتوی کانادا این خانه که در خیابان سان کرست واقع است در سال ۲۰۰۷ توسط خاوری و همسرش خریداری شده است. در سند انتقال این ملک به دخترشان طبق سنت مرسوم در معاملات نمادین قید شده است که این ملک به خاطر عشق و علاقه به دخترمان منتقل می‌شود جمله‌ای که نشان می‌دهد این خانه هدیه‌ای از سوی والدین به خانم پرندیس خاوری است.
این خانواده یک منزل دیگر در خیابان هالیوود دارند که به نام همسر خاوری است و ارزش آن حدود ۶۰۰ هزار دلار کانادا برآورد می‌شود. گذشته از مورد اختلاس در سیستم بانکی ایران، خاوری به خاطر مقام خود به عنوان رئیس بانک ملی نیز از سال‌ها پیش در فهرست تحریم‌های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا و دولت‌های آمریکا و کانادا قرار داشته است.
آوی جوریش یکی از مقامات سابق وزارت دارایی آمریکا در این باره می‌گوید دولت کانادا به خاطر مقام ارشد خاوری در سیستم مالی و بانکی ایران که از سال‌های پیش مورد تحریم بوده باید تمام دارایی‌های وی را ضبط کند. در همین حال این مقام سابق دولت آمریکا می‌افزاید به نفع خاوری است که در برابر دریافت نوعی مصونیت از سوی دولت کانادا با دولت این کشور همکاری کند.
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


#
معاون وزیر دارایی چین:
پکن برنامه مشخصی برای کمک به منطقه یورو ندارد
خبرگزاری فارس: کارشناسان اقتصادی بر این باورند که چین برنامه مشخصی برای کمک به حل بحران بدهی و کسری بودجه منطقه یورو ندارد .


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یورو نیوز رهبران بیست اقتصاد بزرگ جهان در نشست کن فرانسه راه های تقویت منابع مالی صندوق بین المللی پول را بررسی می کنند و به دنبال محافظت از کشورهای آسیب پذیر منطقه یورو هستند.

چین در این نشست در مرکز توجهات است. چند روز قبل زمزمه هایی از کمک مالی این کشور به اقتصادهای بحران زده اروپایی شنیده شد اما معاون وزیر دارایی چین گفت هنوز برنامه مشخصی برای عملی کردن این پیشنهاد وجود ندارد.

از طرفی مانند نشستهای پیشین پکن از طرف آمریکا وکشورهای دیگر غربی برای افزایش ارزش واحد پول خود یوان تحت فشار قرار گرفته است. با وجود ابراز خوش بینی آمریکا نسبت به افزایش ارزش یوان رئیس جمهوری چین احتمال این اتفاق را ناچیز دانست .
go fly your kite
[تصویر: 6hm4oegsbz413do844.jpg]


 
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

اخبار فناوری اطلاعات | نرم افزار املاک | نرم افزار رستوران | نرم افزار تاکسی سرویس | نرم افزار رستوران | دانلود نرم افزار مطب | دانلود نرم افزار تاکسی سرویس | مجله پزشکی آسان طب | اتوماسیون پزشکی | نرم افزار دفترچه تلفن نرم افزار چاپ چک نرم افزار رستوران نرم افزار فست فود نرم افزار کافی شاپ نرم افزار تاکسی سرویس نرم افزار نمایشگاه خودرو نرم افزار املاک نرم افزار هتلداری نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار انبارداری نرم افزار حسابداری فروشگاه نرم افزار وکالت مجله اینترنتی پارسی وان | مجله اینترنتی زیگیل | خرید بک لینک | خرید رپورتاژ | سینما تئاتر مای استیج | یک مهاجر | دنیای مهاجرت | مجله گردشگری کاروان | وردپرس دانلود | مجله تفریحی تندیس فان | نرم افزار Software | جوک جدید | اخبار هنر | اخبار کامپیوتر | سایت پزشکی | فروشگاه اینترنتی | سایت خبری | اندروید سه | مجله کامپیوتری | تم کد | مجله اینترنتی وبدون | سایت تفریحی تک لایو | مجله سرگرمی سایت پزشکی دکتر طب | فرتکست | مجله پزشکی نت سلامت | کافه ایرونی | مجله خندانک | مجله اینترنتی فان استار | مجله من | مجله اینترنتی دونیمه | مجله اینترنتی بردیا | فاینال مد | فرهنگیا | نامبروان | جان نو | مگفر | مجله 24 | نیمچه | تک پدیا | آیناز وب | مطالب بیست | میهن اسکای | نیک آنلاین | شینار | وطنی ها | طب جدید | هوای تازه | آاقای گل | برترین مطالب | دایی رضا | فارس پدیا | آجودانیه | چارشنبه | فانیفا | قارپوز | گوهرمند | گل بهار | جهان من | جوان امروز | کالچر | مه آذین | مجله سبز | مگناب | دنیای نت | نیک اندیشه | نیکاندوست | نیک پاتوق | ازبک | پارمینو | پیک آبی | پورتال من | راز آلود | روسپید | رشد نگر | رویای زندگی | شورانگیز | سیمای وب | نتیها | تاپکده | وب دوستان | ویکی وان | یکناز | زرچوب | زردقناری | عصرطلایی | فرتورز | آموزش گیتار | مایادانلود | | دکتر CMS | سایت آموزش گیتار | رایان درمان | پارسیان گشت | ایران کافه | گیتی بوک | مجله فراتوریسم | فراتوریسم | دکتر آسان دنت | آسان دنت | مجله گردشگری افراگشت | افراگشت | هشت گام | فرکافی | میهن تاج | مجله پزشکی رایان درمان | موج سینما | تیزباد | برفانک | کافه داران | کینگ دانلود | هتل آپارتمان مشهد

درباره خانه

ایران تاک | انجمن گفتگوی ایرانیان