امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش Power PointICDL
#
44 
فصل اول مقدمه
آشنايي با Microsoft Power-Point 2003
آشنايي با محيط Power-Point
انواع نمادها در Power-Point
اضافه كردن اسلايد
Content
نوار ابزار Picture
Insert Picture

فصل دوم اسلايدهاي آماده
مراحل ايجاد يك Wizard
آشنايي با انواع فايل هاي ايجاد شده در Power-Point

فصل سوم طراحي اسلايد
استفاده از طرح هاي پيش فرض PowerPoint
طراحي اسلايد با استفاده از نوار ابزار Drawing
نماي Out line
اضافه نمودن اسلايد از فايل هاي ديگر به اسلايدهاي جاري

فصل چهارم ايجاد Link بين اسلايدها
ايجاد دكمه هاي عملياتي
وارد نمودن كليپ صوتي به اسلايد
ضبط فايل صوتي

فصل پنجم تنظيمات Slide Show از پنجره Setup Show
Slide Transition
اضافه كردن جلوه هاي انيميشن به اسلايد
حذف يك جلوه

فصل ششم ايجاد نمايش هاي وب:J
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#
مقدمه

برنامه Power Point يکي از برنامه هاي بسته نرم افزاري Office به شمار ميرود که با آن ميتوانيد مجموعه اسلايدهايي که متن را با متن هاي رسم شده Clipart ، عکس، صدا، تصوير ، و حتي جلوه هاي ويژه متحرک نمايش دهيد. پس ميتوانيد کارتان را به اسلايدهاي 35mm تبديل کنيد . علاوه بر اينها چون Power Point يک Package است ميتوانيد سند هاي Word ، کاربرگهاي Excel را به صورت گرافيک و متن و به Power Point اضافه نماييد.
در حقيقت Power Point قسمت سمعي – بصري برنامه Office است. برنامه Power Point با نصب برنامه Office در سيستم شما ديده ميشود.
برای مطالعه ی این دوره ی آموزشی نیاز است کاربران محترم آشنایی مقدماتی با محیط Windows داشته باشند . جهت نصب و اجرای نرم افزارهای Office که Power - Point نیز شامل آن می شود ، نیاز به سیستمی با مشخصات ذیل می باشد :
- حداقل سیستم مورد نیاز پنتیوم 233
- 16 مگابایت Ram
- حدود 600 مگا بایت فضای آزاد
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#
آشنايي با Microsoft Power-Point 2003

PowerPoint-2003 نرم افزاري قوي و توانا براي ساخت نمايش هاي (Presentations) قابل مشاهده در كامپيوتر است كه با استفاده از آن مي توان آگهي (Handout) و يا اسلايدهايي را براي نمايش تهيه كرد. همچنين امكان اضافه نمودن Animation و Sound به اسلايدها نيز وجود دارد ، از اين برنامه در نمايش هاي تجاري (Business) و كنفرانس هاي كلاسي ، سمينارها و ... استفاده مي شود.
اسلايدهاي ايجاد شده در اين برنامه را مي توان به روش هاي مختلفي نمايش داد كه يكي از آنها استفاده از دستگاه Over head مي باشد كه نمايش را روي پرده نشان مي دهد.
PowerPoint مي تواند سه نوع خروجي با پسوندهاي متفاوت داشته باشد كه هر كدام در موارد خاص خود قابل اجرا هستند كه در ادامه ي بحث به آن اشاره خواهد شد. از فايل هاي ايجاد شده در اين برنامه در Web نمي توان استفاده نمود و اين بدليل بالا بودن حجم بالاي آن است ولي مي توان آنرا بصورت يك فايل از جنس html - Hyper text markup ذخيره كرد.

نكته : html پسوند صفحات ايجاد شده در Web مي باشد.

كلمه كليدي:

Presentation: به هر فايل ايجاد شده در پاورپوينت Presentation گفته مي شود.

Handout: هنگام ارائه مي توان اسلايدها را print كرد و در دست مشاهده كنندگان قرار داد.

Overheads: دستگاهي است كه توسط آن مي توان نمايش اسلايدها را روي پرده نمايش داد.


__________________
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#
آشنايي با محيط Power-Point






بعد از اجراي برنامه وارد محيط Power-Point مي شويم و شكل ظاهري آنرا بررسي خواهيم كرد .
به فايل هاي ايجاد شده در Power-Point اصطلاحا Presentation گفته مي شود اين نام را مي توان در نوار عنوان مشاهده نمود .

در Power-Point نماهاي مختلفي داريم كه در ظاهرنمايش برنامه تاثير مي گذارد . براي نمايش اين نمادها يكي از دو روش زير را پيشنهاد مي كنيم .

الف ) از منوي View انتخاب گزينه هاي Normal ، Slide Sorter ، Slide Show ، Notes Page .
ب ) در پنجره ي اصلي و استفاده از آيكونهاي اين نماد كه در بالاي نوار وضعيت سمت چپ قرار دارند .

با وارد شدن به برنامه ي Power-Point يك اسلايد خالي ديده مي شود كه تعداد اسلايدها را مي توان افزايش يا كاهش داد . قبل از توضيح در اين مورد با انواع نماها آشنا خواهيم شد .


__________________
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#

انواع نمادها در Power-Point

Normal View: حالت طبيعي نمايش برنامه مي باشد در حقيقت مي توان گفت در بدو ورود به برنامه اين نما قابل مشاهده مي باشد. خصوصيت نماي Normal View اين است كه در آن مي توان اقدام به طراحي ، حذف و اضافه نمودن محتواي اسلايد و همچنين حذف و اضافه نمودن خود اسلايدها نمود ، در حقيقت نماي طراحي مي باشد .

Slide Sorter: با يكي از دو روش گفته شده وارد اين نما مي شويم ، نمايي كه در آن اسلايدها را در اندازه ي كوچك مي توان يكجا مشاهده نمود ، در اين نما امكان طراحي داخلي اسلايد وجود ندارد ولي در آن مي توان اقدام به اضافه يا حذف اسلايدها نمود و قابليت جابجايي اسلايدها توسط Drag & Drop وجود دارد.

Slide Show: در اين نما نتيجه حاصل از طراحي و نمايش نمايي را مي توان مشاهده نمود كليد ميان بر براي رسيدن به اين نما F5 مي باشد. در اين نما امكان هيچ گونه طراحي ، حذف و اضافه وجود ندارد و فقط براي نمايش مي باشد . براي خارج شدن از آن با زدن كليد Esc و همچنين Right click و انتخاب End Show اين كار را انجام مي دهيم .

Notes Page: احضار اين منو فقط از طريق منوي View امكانپذير مي باشد (روش اول) در اين نما طراح اسلايد يادداشتي را براي يادآوري يا تاكيد خود مي نويسد كه اين يادداشت در نمايش نهايي Slide show ظاهر نخواهد شد و صرفا خود طراح از آن استفاده خواهد كرد . مطالب نوشته شده در اين نما را در پايين قسمت نماي Normal مي توان مشاهده كرد .
Smilie (50)
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#
اضافه كردن اسلايد

براي اضافه كردن تعداد اسلايدها از منوي Insert گزينه ي New Slide يا با زدن Ctrl+M اين كار را انجام مي دهيم ، محدوديتي در اضافه كردن اسلايد وجود ندارد ولي براي جلوگيري از خسته شدن بازديدكنندگان بايد حد معمول رعايت شود و سعي كنيم مطالب را طوري در اسلايدها بگنجانيم كه مقصود اصلي به راحتي درك و از ايجاد تعداد خيلي زيادي اسلايد جلوگيري كنيم . هنگاميكه اقدام به ايجاد يك اسلايد جديد مي نماييم در قسمت Task Pan ليست Slide Layout ها ديده مي شود كه با انتخاب هر كدام Layout مربوطه به اسلايد جاري اعمال مي شود.

كلمه كليدي:

Layout نمونه اي است كه مي توان اسلايدها را طبق شكل ظاهري آنها تنظيم كرد.

Slide Layout:

هر كدام از Layout ها مي توانند محتواي متفاوتي به اسلايدها بدهند كه به ترتيب قرار گرفتن Layout ها در اين قسمت آنها را توضيح مي دهيم. هر Layout داراي يك نام مي باشد كه با ثابت نگه داشتن ماوس روي Layout ظاهر مي شود .






Title Slide:

(اسلايد عنوان) از اين Layout معمولا براي اولين اسلايد استفاده مي شود كه نام پروژه در آن درج مي شود ، هنگاميكه وارد Power-Point مي شويم Title slide به عنوان اولين اسلايد ديده مي شود.

Title Only:

همه ي اسلايدها درون خود نيز داراي يك عنوان مي باشند كه موضوع آن اسلايد خاص را بيان مي كند ، Title only اسلايدي است كه فقط يك عنوان درون خود دارد.

كلمه كليدي:

Place Holder – مكان هايي در اسلايدها هستند كه محتواي اسلايدها در آن قرار مي گيرد كه اصطلاحا به آن "جا نگهدارنده" نيز گفته مي شود.

Title and text:

اسلايدي كه داراي عنوان و قسمتي براي نوشتن متن مي باشد كه هر كدام داخل Place holder هاي خاص خود قرار مي گيرند متن هاي نوشته شده در اين Layout در يك ستون نوشته مي شود.

Title and 2 column text:

اسلايدي كه داراي عنوان به همراه دو ستون متني است.

Blank:

در اين حالت يك اسلايدي كاملا خالي در اختيار ما قرار مي گيرد كه مي توانيم هر نوع داده اي را در آن جا دهيم.

در بقيه ي Layout ها شاهد موارد تكراري هستيم كه فقط در ظاهر اسلايدها تاثير خواهند داشت . با توضيح يك مورد خودتان مي توانيد با بقيه ي Layout ها كار كنيد .


زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#
Content




درون اسلايد Content ، شش مورد به چشم مي خورد كه هر كدام را جداگانه توضيح مي دهيم :

- Insert Table: در اين حالت مي توانيم اقدام به وارد نمودن يك جدول داخل اسلايد كنيم. با انتخاب اين مورد پنجره ي كوچك Insert Table مطابق شكل باز مي شود كه در آن تعداد سطر و ستون را وارد مي كنيم و بعد از زدن OK شاهد درج جدول در اسلايد مي شويم




در اين حالت نوار ابزار مخصوص Table ظاهر مي شود كه براي قالب بندي جدول مي توان استفاده نمود ، توضيح كامل اين نوار ابزار در دوره ي آموزشي Word مهارت سوم از استاندارد ICDL ، در اختيار شما قرار داده شده است .

- Insert Chart: براي درج نموداري از برنامه ي Excel در اسلايد كه با وارد نمودن داده در Sheet وارد شده مقادير نمودار نيز تغيير خواهد كرد. در اين حالت محيط شبيه سازي شده excel ديده مي شود كه مي توان به راحتي تغييرات و تنظيماتي را در آن انجام داد كه اين كار به شرط آشنا بودن با محيط Excel امكان پذير مي باشد.( آموزش كامل دوره ي Excel جهت مطالعه ، در پرتال آموزشي كارآموز دات كام و سايت استادآن لاين در اختيار شما قرار داده شده است . )




با كليك كردن روي بدنه ي اسلايد حاوي نمودار ، مي توان نمودار را در اسلايد ثابت نمود ، همچنين با دابل كليك روي نمودار مي توان مجددا وارد محيط شبيه سازي شده Excel شد .

اصطلاحات خاص :

بدنه ي اسلايد به قسمتي اطلاق مي شود كه خارج از Place holder ها باشد .

- Insert Clip Art:

براي وارد كردن تصاوير Clip art داخل اسلايد كه با Double Click كردن روي تصوير مورد نظر مي توان آن را روي اسلايد درج كرد ، تصاوير Clip Art هنگام نصب Office در برنامه ها قرار مي گيرند و امكان جابجايي ، تغيير اندازه آنها وجود دارد. بعد از درج اين تصاوير نوار ابزار Picture نيز ظاهر مي شود كه توسط آن مي توان تغييراتي را روي اين نوع تصاوير بوجود آورد .
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#
نوار ابزار Picture

- Insert Picture-1 : براي وارد نمودن تصوير

- Color-2: كه براي تغييرات رنگي تصوير در چهار حالت صورت مي گيرد.

- Gray Scale- 2-1: اين حالت تصوير را در مد خاكستري مي برد.




- Black & White- 2-2: اين حالت تصوير را در مد سياه و سفيد مي برد.

- Washout- 2-3: در اين حالت تصوير مثل اين كه در آب فرو رفته باشد نشان داده مي شود.

- Automatic- 2-4: تصوير را به حالت قبل از تغييرات مي برد.

- Move Contrast- 3: تضاد بين رنگها را زياد مي كند.

- Less Contrast- 4: تضاد بين رنگها را كم مي كند.

- More Brightness- 5: براي افزايش نور تصوير كه در نهايت تصوير به سمت رنگ سفيد مي رود.

- Less Brightness- 6: براي كاهش نور تصوير كه در نهايت تصوير به سمت رنگ سفيد مي رود.

- Crop- 7: براي برش دادن قسمتي از شكل توسط گيره هايي كه در اطراف شكل ظاهر مي شود كه البته مجددا مي توان توسط همان گيره ها شكل را به حالت اوليه برگرداند.

- Rotate Left 90- 8 : براي چرخاندن شكل در زاويه ي 90 درجه

- Line Style- 9 :براي قرار دادن شكل در يك قاب با انتخاب خطوطي كه ظاهر مي شود كه در صورت تنظيمات بيشتر كافي است More Line را زده و در پنجره ي باز شده حتي رنگ قاب را تغيير دهيم.

- Compress Picture- 10 : براي فشرده سازي تصوير

- Recolor Picture- 11: اين گزينه معمولا براي تصاوير Clip Art فعال مي شود و اگر تصوير ديگري را غير از Clip Art داشته باشيم غير فعال مي ماند چون رنگ هاي به كار رفته در Clip Art توسط Power-Point قابل شناسايي مي باشند. در اين دستور مي توان رنگ ها را در دو قسمت New و Original شناسايي كرد و رنگ New را جايگزين Original نمود .




- Format Picture- 12: با انتخاب اين گزينه پنجره ايي به همين نام باز مي شود كه تنظيمات بيشتري را براي تصوير در آن مي توان انجام داد.

- Set Trance Parent Color- 13: ابزاري كه توسط آن مي توان قسمت هايي از يك تصوير را بي رنگ نمود ، تاثير گذاري اين ابزار روي رنگ هاي متصل به هم در يك تصوير مي باشد.

نكته : اين ابزار براي بعضي از تصاوير فعال است .

- Reset picture- 14: تمامي تغييرات انجام شده روي تصوير را Cancel كرده و به حالت اول بر مي گرداند.
:J
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#
Insert Picture

در ادامه ي بحث توضيح Content Layout به موضوع Insert Picture مي رسيم كه مي توان از تصاوير قرار گرفته شده در سيستم استفاده كرد و آنها را وارد اسلايد نماييم كه نتايجي شبيه به مورد قبلي يعني Clip Art دارد .

- Insert Diagram or organization chart: براي ايجاد انواع نمودارهاي سازماني كه در اينجا ما كاربردي ترين آنها يعني Organization chart (نمودار سازماني) را بررسي خواهيم كرد.




پس از انتخاب اين موضوع از پنجره ي مربوطه يك چارت در اسلايد ايجاد مي شود كه امكان گسترش آن وجود خواهد داشت . همزمان نوار ابزار Organization Chart هم ظاهر مي شود كه توسط ابزارهاي آن مي توان نمايش شكل ظاهري چارت و همچنين اضافه كردن به آيتم هاي آن را انجام داد .

تمرين عملی:

همانطور كه مي دانيد در يك سازمان بالاترين مقام مدير مي باشد كه به طور واحد در بالاي چارت قرار مي گيرد و معاون هاي مدير در پايين قرار مي گيرند كه با زدن Subordinate مي توان تعداد آنها را افزايش داد ، هر معاون مي تواند چندين كارمند و هر كارمند تعدادي دستيار داشته باشد ، همچنين كارمندها مي توانند همكاراني را نيز در رده ي خود داشته باشند كه همه ي اين اعمال از طريق Insert Shape صورت مي گيرد .

- ابزار Layout : شكل ظاهري چارت را پوشش مي دهد .

- ابزار Select : توسط ابزار Select مي توان سطح هاي مختلفي را براي اعمال خاص در چارت انتخاب نمود . اگر متن نوشته شده در سلول هاي داخل چارت احتياج به فضاي بيشتري داشته باشد گزينه ي Fit Text اين كار را با كوچك كردن اندازه ي فونت انجام مي دهد .

يكي از امكانات جالب واقع در اين نوار ابزار Auto Format مي باشد كه نمودار را مطابق با نمونه هاي از قبل طراحي شده طراحي مي كند .

Insert Media Clip: آخرين Content گزينه ي Insert Media Clip مي باشد كه براي ايجاد Multimedia در اسلايد استفاده مي شود . توسط اين گزينه مي توان از فيلم هاي كوتاه با پسوند (.AVI) ، اصوات با پسوند (.wav) استفاده نمود . با انتخاب اين گزينه نمونه هايي در اختيار شما قرار داده مي شود كه مي توانيد چگونگي عملكرد آنرا مشاهده كنيد .
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
#
اسلايدهاي آماده

در ابتداي اين فصل مي خواهيم با يكسري از اسلايدهاي از قبل طراحي شده در برنامه ي Power-Point آشنا شويم . اين كار باعث مي شود تا بيشتر با اسلايدها و نحوه ي طراحي و تنظيمات آن آشنا شويم . براي اين كار از منوي File گزينه ي New را انتخاب كرده و در قسمت Task Pan گزينه ي From Auto Content Wizard را انتخاب مي كنيم .




پنجره اي با همين نام باز مي شود ، از خصوصيات بارز پنجره هاي Wizard وجود دو دكمه ي Next و Back در آن مي باشد كه با زدن هر Next تنظيماتي انجام مي شود و مي توان براي تغيير در قسمت قبلي از دكمه ي Back استفاده نمود
زندگی به من آموخت

که همیشه منتظر حمله احتمالی کسی باشم
که به او محبت فراوانی کرده ام
 
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

اخبار فناوری اطلاعات | نرم افزار املاک | نرم افزار رستوران | نرم افزار تاکسی سرویس | نرم افزار رستوران | دانلود نرم افزار مطب | دانلود نرم افزار تاکسی سرویس | مجله پزشکی آسان طب | اتوماسیون پزشکی | نرم افزار دفترچه تلفن نرم افزار چاپ چک نرم افزار رستوران نرم افزار فست فود نرم افزار کافی شاپ نرم افزار تاکسی سرویس نرم افزار نمایشگاه خودرو نرم افزار املاک نرم افزار هتلداری نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار انبارداری نرم افزار حسابداری فروشگاه نرم افزار وکالت مجله اینترنتی پارسی وان | مجله اینترنتی زیگیل | خرید بک لینک | خرید رپورتاژ | سینما تئاتر مای استیج | یک مهاجر | دنیای مهاجرت | مجله گردشگری کاروان | وردپرس دانلود | مجله تفریحی تندیس فان | نرم افزار Software | جوک جدید | اخبار هنر | اخبار کامپیوتر | سایت پزشکی | فروشگاه اینترنتی | سایت خبری | اندروید سه | مجله کامپیوتری | تم کد | مجله اینترنتی وبدون | سایت تفریحی تک لایو | مجله سرگرمی سایت پزشکی دکتر طب | فرتکست | مجله پزشکی نت سلامت | کافه ایرونی | مجله خندانک | مجله اینترنتی فان استار | مجله من | مجله اینترنتی دونیمه | مجله اینترنتی بردیا | فاینال مد | فرهنگیا | نامبروان | جان نو | مگفر | مجله 24 | نیمچه | تک پدیا | آیناز وب | مطالب بیست | میهن اسکای | نیک آنلاین | شینار | وطنی ها | طب جدید | هوای تازه | آاقای گل | برترین مطالب | دایی رضا | فارس پدیا | آجودانیه | چارشنبه | فانیفا | قارپوز | گوهرمند | گل بهار | جهان من | جوان امروز | کالچر | مه آذین | مجله سبز | مگناب | دنیای نت | نیک اندیشه | نیکاندوست | نیک پاتوق | ازبک | پارمینو | پیک آبی | پورتال من | راز آلود | روسپید | رشد نگر | رویای زندگی | شورانگیز | سیمای وب | نتیها | تاپکده | وب دوستان | ویکی وان | یکناز | زرچوب | زردقناری | عصرطلایی | فرتورز | آموزش گیتار | مایادانلود | | دکتر CMS | سایت آموزش گیتار | رایان درمان | پارسیان گشت | ایران کافه | گیتی بوک | مجله فراتوریسم | فراتوریسم | دکتر آسان دنت | آسان دنت | مجله گردشگری افراگشت | افراگشت | هشت گام | فرکافی | میهن تاج | مجله پزشکی رایان درمان | موج سینما | تیزباد | برفانک | کافه داران | کینگ دانلود | هتل آپارتمان مشهد

درباره خانه

ایران تاک | انجمن گفتگوی ایرانیان