• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزادی 5 زائر لرستانی ربوده شده در سوریه/ بی اطلاعی از وضعیت 6 زائر دیگر
ارسال: #1
40 

خرم آباد - خبرگزاری مهر: مدیر حج و زیارت استان لرستان از آزادی 5 زائر لرستانی ربوده شده در سوریه خبر داد.


حمید الیاسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این زائران بامداد امروز از طریق ترکیه وارد کشورمان شدند.

وی ادامه داد: درویش علی فتحی پور، صحبت الله حسین پورمیرزا، حسن بازگیر، چراغ علی عالی پور و نورالدین بهاروند اسامی 5 زائری هستند که امروز آزاد شدند.

مدیر حج و زیارت استان لرستان با اشاره به ربوده شدن 11 زائر لرستانی در سوریه، بیان داشت: هنوز از وضعیت 6 زائر باقی مانده اطلاعی در دست نیست.

الیاسی با بیان اینکه این زائران همچنان گروگان هستند، افزود: پیگیری ها برای آزادی این افراد از طریق سازمان حج و زیارت، وزارت کشور و وزارت امور خارجه ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه اعزام زائران از طریق زمینی به سوریه متوقف شده است، یادآور شد: در این مدت هیچ گونه اعزامی از سوی دفاتر حج و زیارت در استان به سوریه صورت نگرفته است.

مدیر حج و زیارت استان لرستان با اشاره به تحویل زائران ربوده شده به خانواده هایشان، بیان داشت: این افراد طی امروز یا فردا وارد استان می شوند.

بنابر این گزارش دوازدهم بهمن ماه سال گذشته 11 نفر از اعضای یک کاروان غیرمجاز اعزامی از لرستان به سوریه توسط گروهی مسلح ربوده شدند که پیگیری برای اطلاع از وضعیت 6 نفر از این زائران همچنان ادامه دارد.

این زائران لرستانی در مسیر حلب به حماه در شمال سوریه توسط گروههای مسلح مورد حمله قرار گرفته و ربوده شدند.

الیاسی با بیان اینکه در جریان این امر، گذرنامه، وجوه نقد و تلفن همراه زائران یاد شده از سوی این گروه مسلح گرفته شده است، افزود: این کاروان اعزامی تحت نظر سازمان حج و زیارت نبوده است.

مدیر حج و زیارت استان لرستان با بیان اینکه این کاروان متشکل از 45 نفر بوده است، گفت: با همکاری سازمان حج و زیارت 34 نفر باقی مانده از این کاروان پیش از این به کشور انتقال داده شدند.

وی با اشاره به پیگیریها برای آزادی 11 زائر لرستانی در سوریه گفت: همه زائران ربوده شده در جریان این حادثه مرد هستند که 5 نفر از آنها امروز آزاد شدند.


الیاسی یادآور شد: همچنان 6 زائر دیگر به نامهای علی عباس رازانی، غلامحسین درویشی، شاه مراد نجفی، شاه قلی قلاوند، محمد سرهنگ فلاح و علی محمودی در بند هستند


هـےچ اِشكالـے בَر گُفتَـטּ ايـטּ نيستـ كـ ـﮧ :

« פֿـבايا פֿـواستــِ פֿـوבَت را انجام בه »

ايـטּ گُفتـ ـﮧ פֿـوبـے استــْ ، زيــ ـرا

בَر هـَر حآل פֿـوآستــِ פֿُـבاوَنـב בَر حـآل اَنجام اَستــْ

´¯` هــَــرچـے פֿـُــــבا بـפֿــــوآב ´¯`
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان